Peklo / Ohlasy / Ďáblům hapruje obrana, doma jsou však stále velmi silní

Ďáblům hapruje obrana, doma jsou však stále velmi silní

Asi nejzávažnější věc na dnešní prohře je ta, že Ďáblové inkasovali již devět gólů z posledních dvou zápasů a celkem dvacet z posledních pěti. Jejich dříve tak pevná obrana tak hodně pokulhává. Z posledních 114 střel na Coryho Schneidera skončilo hned 15 za jeho zády.

Devils se pomalu daří měnit styl hry a střílet více gólů, ale obrana je stále důležitá…

,,Byli jsme slabí, včetně mne,” řekl Parenteau. ,,Nebyli jsme dostatečně tvrdí na puku.”

Ale proč? Žádné specifika nikdo neuvedl. Proč tedy najednou tak známá obrana Devils nefunguje? Parenteau pouze přidal, že jejich výkon zkrátka nebyl dobrý.

Na druhou stranu, Ďáblové o tom nemusí dlouho přemýšlet a mohou to napravit hned o den později. Dnes však budou mít nelehkou úlohu. Chvíli poté, co zápas skončil, se tým přesunul do letadla, a odletěl směr Pittsburgh – města šampionů z minulého ročníku.

Tohle je bohužel trochu minus. Pens totiž dokáží  výborně využít špatné obrany soupeře a nasázet hned několik gólů. Šampioni navíc budou velmi motivovaní. Včera totiž prohráli s Wild 2:6. Doma tedy budou chtít toto zaváhání odčinit.

,,Bude to pro nás dobrý test,” řekl kapitán Andy Greene. ,,Budou velmi hladoví po vítězství.”

Zajímavosti

Pavel Zacha vstřelil gól v přesilové hře. V této sezóně si tak připsal svou druhou branku. I přes to měl po zápase v tabulce pravdy -3 body.

Devils ještě nepoznali hořkost porážky v základní hrací době na domácím ledě. Tím vyrovnali rekord klubu z ročníku 1987/88. Tehdy vyhráli 8 zápasů a jednou prohráli v prodloužení. Letos mají zatím sedm výher a dvě prohry v prodloužení. V ročníku 1987/88 se Ďáblové taktéž poprvé podívali do play-off.

Dnešních 19 střel za zápas bylo zatím nejméně v letošní sezóně.

Cammalleri odehrál 23:38, tedy nejdelší dobu na ledě letos. Připsal si k tomu čtyři střely, gól a asistenci. V posledních dvou zápasech tak má dva góly a čtyři přihrávky.

Kyle Palmieri odehrál stou hru za organizaci New Jersey Devils. Útočník, kterého Ďáblové získali od Ducks se už po zranění cítil mnohem lépe.

 

 

Čtěte také

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …