Peklo / Reporty / Devils prišli o výhru 14 sekúnd pred koncom, Kinkaid podal fantastický výkon

Devils prišli o výhru 14 sekúnd pred koncom, Kinkaid podal fantastický výkon

Devils bojovali o výhru až do samotného záveru, keď ich 14 sekúnd pred koncom rozosmutnel Crosby.

Zápas začal v dobrom tempe a na prvý gól sa dlho nemuselo čakať. Palmieri vybojoval puk za domácou bránou a poslal prihrávku na pravý kruh Michaelovi Cammallerimu, ktorý presnou strelou otvoril skóre zápasu. Prvú presilovú hru si zahrali domáci hráči, keď na lavicu hanby zasadol Zacha. Devils toto oslabenie umne zvládli a udržali si svoje vedenie. Krátko po skončení presilovky si opäť zahrali v početnej výhode domáci. V tejto presilovke si už domáci vytvorili šance, ale Kinkaid bol pozorný. Do konca presilovky ostávalo 25 sekúnd a domáci Fehr fauloval brankára hostí a tak sa sily na ľade vyrovnali a následne si Devils zahrali skrátenú presilovku v ktorej sa skóre nemenilo. Penguins zvyšovali aktivitu, ale vždy narazili na pripraveného Kinkaida. Devils mohli na konci prvej tretiny odskočiť súperovi na dva góly, ale pozorný Murray si poradil s Kalininovou strelou a podržal svoj tím.
Strely: 19:8.

Druhá tretina začala tlakom Penguins. V skrumáži pred Kinkaidom sa najlepšie zorientoval Jake Guentzel a zasunul puk do brány. No to nebolo všetko o malú chvíľu chyboval v obrane Severson a domáci Tom Kühnhackl si chladnokrvne vychutnal Kinkaida. Domáci stupňovali tlak aj naďalej a vypýtali si presilovú hru. No v oslabení sa po ľavej strane predral Vernon Fiddler a backhendom prekonal domáceho gólmana a vyrovnal stav zápasu. Domáci v tejto výhode následne už nič nevymysleli. Bláznivá druhá tretina pokračovala presilovou hrou Devils. Presilovka Diablom vyšla a otočili tak skóre zápasu opäť na svoju stranu. Zacha poslal prihrávku na pravý kruh Michaelovi Cammallerimu a ten prestrelil Murraya. Po góle mohli Devils pridať ďalší sám na bránu sa rútil Lappin, no tento krát domáci brankár vytiahol dobrý zákrok a podržal svoj tím. Domáci ostali zaskočení a Devils hrozili čoraz častejšie. Po jednej akcií sa pred domácou bránou strhla menšia šarvátka. Na trestnú lavicu si sadol za domáci tím Oleksy a za hostí Fiddler. Obrovskú šancu na vyrovnanie mal Crosby, ktorý dostal puk pred bránu, ale jeho strelu skvelým zákrokom vytlačil Kinkaid na hornú žŕdku. Keď do konca tretiny ostávalo už len 5 sekúnd si pri vhadzovaní pomohol rukou Zajac a bol prísne vylúčený za zdržovanie hry.
Strely: 14:16.

Tretia tretina začala presilovou hrou Pens, ale ani táto nebola úspešná. Domáci pokračovali v útočnej aktivite a vypýtali si ďalšiu početnú výhodu. Devils ustáli aj toto oslabenie a stále tak viedli o jeden gól. V tretej tretine hra nemala taký spád a bolo vidieť aj dosť nepresností. 6.minút pred koncom mal obrovskú šancu na vyrovnanie Bonino, ale ani jemu sa nepodarilo prekonať Kinkaida. Pens v záverečných minútach stupňovali svoj tlak a snažili sa o vyrovnanie. V posledných 90 sekundách hrali domáci vabank bez brankára. Cammalleri mal možnosť dva krát zakončovať do prázdnej brány, ale svoj hattrick neskompletizoval. 14 sekúnd pred koncom tretej tretiny bola pred Kinkaidom veľká skrumáž v ktorej sa najlepšie zorientoval Sidney Crosby a vyrovnal stav stretnutia.
Strely: 12:4.

Na začiatku predĺženia Mooreovi zblokoval strelu Letang a rútil sa sám na Kinkaida, ale ten sa blysol pekným zákrokom. Dobrými strelami sa prezentovali Parenteau aj Malkin, ale bez úspechu. Najlepšiu šancu na rozhodnutie zápasu mal aktívny Letang, ale Kinkaid opäť úradoval.

Pittsburgh Penguins 4:3 SO New Jersey Devils
Góly a prihrávky: 22. Guentzel (Malkin, Daley), 23. Kühnhackl (Malkin, Oleksy), 60. Crosby (Rust, Malkin), rozh. náj. Letang – 4. Cammalleri (Palmieri), 24. Fiddler, 30. Cammalleri (Zacha, Moore)
Vylúčenia: 3:6. Využitie: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 18 615. Strely na bránku: 49:30 (19:8, 14:16,12:4  4:2).

Zostava Penguins: Murray (Fleury) – Määttä, Letang, Daley, Schultz, Cole, Oleksy – Cullen, Crosby, Sheary – Guentzel, Malkin, Rust – Hagelin, Bonino, Kessel – Wilson, Fehr, Kühnhackl.
Zostava Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Severson, Auvitu, Lovejoy, Moore, Quincey, Merrill – Cammalleri, Zajac, Palmieri – Bennett, Henrique, Smith-Pelly – Zacha, Kalinin, Parenteau – Fiddler, Lappin.

Zaujímavosti
Michael Cammalleri skóroval v troch posledných zápasoch
Vernon Fiddler strelil svoj prvý gól v drese Devils (naposledy skóroval 22. 3. 2016)
Keith Kinkaid si pripísal 46 zákrokov, čo je jeho maximum v kariére

Devils budou jedním z nejhorších týmů, soudí odborníci

Bookmakeři z Las Vegas zveřejnili kurzy na vítěze Stanleyova poháru v sezoně 2017/2018. New Jersey Devils zařadili mezi nejhorší týmy vůbec, dávají jim tak opravdu minimální šance a předpokládají další boj na chvostu tabulky. Společně s New Jersey mají stejný kurz Red Wings, Canucks, Coyotes a Golden Knights. Mezi fanoušky Ďáblů to vyvolalo rozruch, svému …