Peklo / Reporty / A zase o gól. Devils padli potřetí v řadě, nestačili na Jets

A zase o gól. Devils padli potřetí v řadě, nestačili na Jets

První výlet na kanadskou půdu New Jersey nevyšel. Svěřenci trenéra Johna Hynese prohráli na ledě Jets 2:3. Pozitivem je alespoň první branka Milese Wooda v NHL.

Od úvodu utkání se hrálo ve velmi dobrém tempu a ani se moc nepřerušovalo. Ve třetí minutě byl sice vyloučen Jacob Josefson, nicméně Jets v přesilové hře nevymysleli nic. První větší šanci jsme viděli v čase 7:00, kdy měl před sebou poloprázdnou branku Dustin Byfuglien, ale puk mu při zakončení sjel z hokejky. Na druhé straně pak Travis Zajac zazvonil na tyčku. Největší příležitost první dvacetiminutovky si ovšem ve čtrnácté minutě vypracoval Miles Wood, který nabral neskutečnou rychlost a unikl všem soupeřům, nicméně Connor Hellebuyck si s touto šancí hostí poradil a po první třetině byl stav bezbrankový. Mírně lepší byli Ďáblové z New Jersey.
Střely: 6:7

Druhá perioda již ale všechno změnila. Jets nastartovala přesilová hra pět na tři, ve které jak Nikolaj Ehlers, tak Patrik Laine trefili tyčku. I když poté v oslabení unikl sám na branku Kalinin, do vedení se jako první dostal domácí tým. V čase 31:20 si Jets vytvořili obrovský tlak a na jeho konci stál Mark Scheifele, který dorazil puk do branky po dobré práci Byfugliena s Ehlersem. Krátce nato sice Bryan Little neproměnil obrovskou šanci kvůli Corymu Schneiderovi, ale kanadský tým dlouho nesmutnil, jelikož ve 34. minutě se k dorážce pokusu Andrewa Coppa dostal Blake Wheeler a bylo to 2:0. Obrovskou šanci na snížení měli vzápětí Devils, Miles Wood byl totiž faulován Morrisseym v samostatném úniku a přišlo trestné střílení. To ovšem jednadvacetiletý forvard provedl mizerně. Do konce druhé třetiny už branka nepadla, jednoznačně lepší byl ale domácí tým.
Střely: 16:7

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili lépe Devils. Nejprve sice Miles Wood spálil další obrovskou šanci, poté už se ale radoval z první branky v NHL, když Hellebuyckovi propadlo jeho nahození z úhlu. Dobrou šanci na vyrovnání měl o 37 sekund později Palmieri, jenomže brankáře Jets odolal, a tak přišel trest ve formě nedáš-dostaneš. V čase 44:47 se opět blýskl finský mladík Patrik Laine, jehož střela zápěstím skončila za Corym Schneiderem a bylo to 3:1. Další naději týmu trenéra Johna Hynese vykřesal na konci 48. minuty Nick Lappin, který dorazil Seversonovu střelu za brankáře Winnipegu. Jenomže větší šance už měl pouze domácí celek. Nejprve mířil sám na gólmana Bryan Little, posléze z první pálil Drew Stafford, ani jedna akce se neujala. Necelé dvě minuty pak New Jersey hrálo v šesti, gól už ale nevstřelilo a Jets těsné vedení udrželi.
Střely: 7:11

Winnipeg Jets 3:2 New Jersey Devils (0:0, 2:0, 1:2)
32. Scheifele (Byfuglien, Ehlers), 34. Wheeler (Copp, Trouba), 45. Laine (Scheifele, Chiarot) – 43. Wood (Henrique), 48. Lappin (Severson).
Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 15 294. Střely na branku: 29:25 (6:7, 16:7, 7:11).

Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Morrissey, Byfuglien (A), Chiarot, Trouba, Stuart, Postma – Ehlers, Scheifele (A), Laine – Wheeler (C), Little, Stafford – Tanev, Lowry, Daňo – Connor, Copp, Thorburn.
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene (C), Severson, Merrill, Lovejoy, Moore, Quincey – Cammalleri (A), Zajac (A), Palmieri – Zacha, Henrique, Parenteau – Wood, Josefson, Smith-Pelly – Kalinin, Fiddler, Lappin.

Hvězdy zápasu: 1. Blake Wheeler (1+0), 2. Mark Scheifele (1+1), 3. Miles Wood (1+0).

Rozhodčí: O’Halloran, Hanson – Wheler, Brisebois.

Československá stopa
Marko Daňo (WPG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 00:46
Pavel Zacha (NJD) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:35

– Kyle Palmieri odehrál třísté utkání v NHL.
– Slovenský útočník Marko Daňo se zranil v první třetině poté, co byl Quinceym trefen hokejkou do obličeje.
– Miles Wood nastoupil ke svému třetím utkání v sezoně ihned po povolání z farmy v Albany a dočkal se první branky v NHL.
– Travis Zajac již v sedmi zápasech v řadě proti celku z města, odkud pochází, nebodoval.
– Ďáblové počtrnácté v sezoně dali dva góly či méně.