Peklo / Reporty / Travis Zajac vstřelil hattrick, stačilo to ale pouze na bod

Travis Zajac vstřelil hattrick, stačilo to ale pouze na bod

Napínavé utkání plné infkarktových momentů nakonec strhli v prodloužení na svou stranou Blackhawks, Devils vezou pouze bod.

Zápas začal aktivněji od hostujících Devils, v první minutě málem Crawford lovil puk ze své branky, když zazmatkoval při jednoduché střele Travise Zajaca. Hosté výborně bránili. Aktivní hra přinesla své ovoce. Po neuvěřitelném tlaku na branku se ve změti hráčů po několika pokusech nejlépe zorientoval Travis Zajac a protlačil puk za Crawfordova záda. 0:1!
Domácí se zdáli dále velmi rozhozeni, nedokázali další tři minuty vyhodit puk z obranného pásma a čelili několika pokusům Devils. První šance Chicaga přišla až v sedmé minutě, kdy Richard Pánik ujel sám na Coryho Schneidera. Ten ale chytil nejen puk, ale i hit, až ztratil masku. Celá situace se ještě nechala kontrolovat rozhodčími, zda puk nepřekročil brankovou čáru, ale gól nebyl uznán. Miles Wood hrál vysokou holí, a tak se domácí dostali do přesilové hry. Měli celkem tři šance na vyrovnání, to by ovšem v brance nesměla být ďábelská jednička. Český obránce Michal Kempný si posléze vyšlápl na Milese Wooda nedovoleným zákrokem, a poslal tak domácí do oslabení. V tom se Cory Crawford nenudil, zaměstnali ho postupně Cammalleri, Palmieri a Auvitu, ale stav zůstal nezměněn. Na druhé straně se provinil Nick Lappin hákováním a Devils čekalo další oslabení, ve kterém Chicago nevystřelilo, a tak Schneider nadále držel čisté konto. V první části utkání Ďáblové ukázali, že mají i na nejsilnější tým Západní konference.
Střely: 9:13

Artemij Panarin je jednou ze zbraní útoku Blackhawks a ukázal to hned na začátku druhé části, ale ďábelská lapačka byla připravena. O chvíli později se skóre ale již měnilo, když si mezi kruhy najel Marcus Krüger a střelou zápěstím vyrovnal. 1:1!
Ledová plocha se od té doby stala spíše boxerským ringem, šarvátky se odehrávaly skoro při každém přerušení hry. Agresivnější hra se projevila nedovolenou hrou Bena Lovejoye, Hawks měli další možnost hry v přesile, ovšem jejich nepřesné střely a vynikající Schneider nedovolily změnu skóre. Na druhé straně ledu se napřáhl Ben Lovejoy od modré čáry, P.A. Parenteau tečoval, puk se ale odrazil mimo branku. Přesilovou hru si po nějaké čase opět vyzkoušeli i Ďáblové a bylo to úspěšné. Sérii střel Crawford kryl, až na poslední dorážku Travise Zajaca. 1:2!
Radost z gólu netrvala dlouho, po nepovedeném vyhození Kylea Palmieriho, nahodil puk od modré Keith, před brankou jej tečoval Arťom Anisimov a napodruhé překonal Schneidera. 2:2!
Do konce periody stačili Hawks ještě otočit stav utkání, když z mezikruží poslal nenápadnou střelu Niklas Hjalmarsson, kterou hostující gólman nedokázal pokrýt z důvodu zakrytého výhledu. 3:2!
Střely: 15:8

Úvod poslední části zápasu nevyšel vůbec dle představ hostující týmu a přinesl infarktovou situaci. Po neúspěšné šanci se do protiútoku dostali domácí a po průniku Richarda Pánika se k dorážce dostal Campbell a skóroval. Ovšem Cory Schneider byl blokován, a tak gól nebyl uznán. Trenér Hawks si ještě vyžádal opravnou challenge a rozhodčí potvrdili původní verdikt, gól neplatil. Domácí tak přišli o možnost timeoutu. Velkou šanci na vyrovnání měl po sérii krásných nahrávek Taylor Hall, jeho střela mířila ale nad branku. Patrick Kane měl svůj den, vypadalo to, jakoby se ho naši obránci báli, jelikož několikrát přešel do útočného pásma a nezvykle dlouhou dobu měl puk v držení bez jakéhokoliv náznaku odebrání od hostujících obránců. Hosté se nakonec dočkali vyrovnání a svůj hattrick dokončil po nahrávce Michaela Cammalleriho Travis Zajac střelou z levé strany. 3:3!
Jediný gólový střelec byl při chuti, a tak se po několika minutách ocitl sám před Crawfordem, ten vyrazil k Henriquemu, ale ten odkrytou branku netrefil. Chtěl si spravit chuť o chvíli později po úniku pravou stranou, byl ovšem odstaven obráncem. Pak nastala neskutečná situace, kdy Cory Schneider chtěl zabránit střele Pánika, ale ten stihl brankáře obehrát a puk vyslat na branku, se štěstím pro hostujícího gólmana minul. Patrick Kane chtěl překvapit střelou z voleje, ďábelská lapačka zázračně vyrazila a jelikož vypršela základní hrací doba, utkání se posunulo do prodloužení.
Střely: 8:12

To začalo v sestavě Hall-Greene-Severson. Hra 3 na 3 byla velmi zajímavá a přinášela akce na obou stranách, za Devils stříleli Cammalleri, Hall a Zajac. Nejblíže byl Cammalleri, který trefil tyčku! Šťastnou ruku měl nakonec slovenský útočník Marián Hossa, který překonal Coryho Schneidera průjezdem útočným pásmem a střelou do protipohybu. 4:3!
New Jersey Devils si z tohoto utkání vezou jeden bod za remízu v základní hrací době.

Chicago Blackhawks  4:3pp  New Jersey Devils
(0:1, 3:1, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Krüger (Rassmusen, Seabrook), 33. Anisimov (Keith, Seabrook), 39. Hjalmarsson, 62. Hossa (Kane, Keith) – 4. Zajac (Palmieri, Severson), 31. Zajac (Palmieri), 49. Zajac (Cammalleri)
Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 21 351. Střely na branku: 33:33 (9:13, 15:8, 8:12 – 1:0).

Hvězdy zápasu:
1. M. Hossa (CHI) – 1+0, 3 střely, čas na ledě 18:12
2. T. Zajac (NJD – 3+0, 6 střel, 19:51
3. M. Krüger (CHI) – 1+0, 3 střely, 14:41

Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene (C), Severson, Auvitu, Lovejoy, Moore, Quincey – Hall, Henrique, Parenteau – Cammalleri (A), Zajac (A), Palmieri – Quenneville, Zacha, Smith-Pelly – Wood, Fiddler, Lappin.
Vynechali: Merrill, Josefson, Kalinin.

Sestava Hawks: Crawford (Darling) – Keith (A), Hjalmarsson, Campbell, Seabrook (A), Kempný, Rozsíval – Panarin, Anisimov, Kane (A) – Hartman, Hinostroza, Hossa – Rasmussen, Krüger, Pánik – Desjardins, Schmaltz, Motte.
Vynechali: Toews, Tootoo, Forsling.

Rozhodčí: Pochmara, Luxmore – Gibbs, Nowak.

– John Quenneville byl povolán za farmy a dnes odehrál svůj první zápas v NHL
– Taylor Hall se vrátil do sestavy po rychlém uzdravení zranění levého kolena, po menší pauze se vrátil i Yohann Auvitu
– Svůj druhý hattrick v NHL zaznamenal Travis Zajac
– Chicago i podesáté v sezoně dokázalo doma vyhrát, když vedlo po 2 třetinách
– Devils padli počtvrté za sebou a už jsou mimo postupové pozice do play-off

14: Loajalita předností

Všichni fanoučci New Jersey Devils ví, kdo v současném kádru nosí čtrnáctku, ale ví, kdo ji nosil v historii týmu? Dneš ji je představíme. Lynn Powis (1975) Draftován Montrealem v roce 1969, do organizace se dostal po přestupu z Chicaga. Odehrál 73 zápasů se ziskem 31 bodů (11+20). Craig Patrick (1976) Člen hokejové síně slávy …