Peklo / Preview / Dostanou se Ďáblové z krize? Soupeřem bude Nashville

Dostanou se Ďáblové z krize? Soupeřem bude Nashville

Dnes čeká svěřence Johna Hynese další zápas. Sílu Ďáblů prověří celek z Tennessee. Ano, jedná se o Predátory z Nashvillu. Devils se budou pokoušet přerušit sérii 4 porážek v řadě. Utkání začíná ve velmi příjemných 20 hodin SEČ, pro evropské fanoušky ideální čas. 

Aktuální forma Nashvillu
Nashville vyhrál 7 z posledních 10 zápasů. To samo o sobě vypovídá o skvělé formě. Predátoři nestačili jen na Winnipeg, St.Louis a Toronto. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Ryan Johansen. Tento čtyřiadvacetiletý bývalý Modrokabátník, zaznamenal 16 bodů (5+11) ve 22 zápasech.

Poslední utkání Nashville porazil Colorado na jeho kluzišti 5:3. O góly se postarali Fisher, Arvidsson, Fiala, Johansen a Watson. Různých 5 střelců se podělilo o 5 branek. Jednička v brance Pekka Rinne chytil 37 střel ze 40. To dělá procentuální úspěšnost 92.5 %.

V Centrální divizi jsou Predátoři na 4. místě.

  1. Chicago – 25 zápasů, 16 výher, 6 proher, 3 prohry po nastavení, 35 bodů
  2. St. Louis – 24 zápasů, 14 výher, 7 proher, 3 prohry po nastavení, 31 bodů
  3. Minnesota – 23 zápasů, 11 výher, 8 proher, 4 prohry po nastavení, 26 bodů
  4. Nashville – 22 zápasů, 11 výher, 8 proher, 3 prohry po nastavení, 25 bodů
  5. Dallas – 25 zápasů, 9 výher, 10 proher, 6 proher po nastavení, 24 bodů
  6. Winnipeg – 11 výher, 13 proher, 2 prohry po nastavení, 24 bodů
  7. Colorado – 22 zápasů, 9 výher, 12 proher, 1 prohra po nastavení, 19 bodů

Představení soupisky
Brankáři: Pekka Rinne – Jasná jednička, zkušený a vynikající finský fantom, jenž je schopen zastavit všechny střely soupeře. Ve své vitríně úspěchů už má nejednu nablýskanou trofej. Například 2. místo na světovém šampionátu, 2 vítězství ve finské lize. Nastoupil na Světovém poháru 2016 za rodnou zemi (Finsko). Několikrát se vešel do různých All Star týmů.

Pekka Rinne při zákroku

O dvojku bojují dva mladíci v masce, a to česká naděje Marek Mazanec a další Fin Juuse Saros. Těžko říct, kdo má v souboji navrch, oba brankáři odchytali skoro stejnou porci zápasů. Mazanec 3 duely a Saros 2. Podle statistik obou brankářů je však jasné, kdo si vede v letošním ročníku lépe. Rodák z Písku nemá dobré statistiky. Průměr inkasovaných branek 5.44 a úspěšnost zásahů 80.9 %. To nejsou čísla hodná gólmana NHL. Naopak finský talent Juuse Saros má za 2 odchytané duely úctyhodné statistiky. 1.02 průměr inkasovaných branek a 96.5 %  úspěšnosti zásahů.

Obránci: Hlavními lídry defenzívy jsou P.K. Subban a Roman Josi. Zatímco Josi je defenzivně laděný bek, tak Subban patří mezi obránce, jenž si rádi, jak se říká „vydají na výlet.” Tedy zaútočí. Dalšími obránci v týmu jsou Mattias Ekholm, Matt Irwin, Yannick Weber, Matt Carle, Anthony Bitetto, Alexandre Carrier, Ryan EllisPetter Granberg a Adam Pardy.

 P.K. Subban

Útočníci: Typickým střelcem týmu je James Neal. Hráč, který má skvělou ránu zápěstím. O body se stará hlavně Ryan Johansen (16), Mike Ribeiro (13), Filip Forsberg (16), zmiňovaný Neal (15), dále vzrůstem malý, zato technicky zdatný a šikovný Švéd Viktor Arvidsson (14) a konečně Mike Fisher (13). Jak vidíte Nashville patří mezi kluby, kde je síla rozložena do více řad. Nemají elitní lajnu, která by se starala o všechny nebo převážnou většinu bodů. Navíc jsou Predátoři hodně mladým a talentovaným týmem. Na střídačce je vede schopný lodivod a odborník Peter Laviolette, který dokáže „mladé pušky” zkrotit. Dalšími forvardy jsou Colin Wilson, Craig Smith, Calle Jarnkrök, Kevin Fiala (Švýcar s českými předky), Miikka Salomäki, Colton Sissons, Austin Watson, Frederick Gaudreau, Cody Bass, Pontus Aberg, Harrison Zolnierczyk a Trevor Smith.

 Ryan Johansen

Vzájemné zápasy
13 výher New Jersey Devils proti 10 výhrám Nashvillu Predators, toť historická bilance vzájemných duelů. V minulé sezóně na sebe narazily tyto dva kluby dvakrát. Jednou se z výhry radovali Predátoři (3:1) a jednou Ďáblové (5:4 v pp).

Zranění hráči
New Jersey Devils: Beau Bennett (Nespecifikované zranění), Sergej Kalinin (Nemoc).
Nashville Predators: Bitetto (Zlomená ruka), Ellis (Horní část těla), Neal (Horní část těla), Salomäki (Poranění hlavy), Sissons (Horní část těla).

Předpokládané sestavy
Nashville Predators: Rinne (Mazanec) – Ekholm, P.K. Subban – Josi, Irwin – Pardy, Y. Weber – Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Ribeiro, C. Smith – Wilson, Fisher, Aberg – F. Gaudreau, Jarnkrök, Watson
New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Auvitu, Lovejoy, Moore, Quincey –  Hall, Henrique, Parenteau – Cammalleri, Zajac, Palmieri –  Quenneville, Zacha, Smith-Pelly – Wood, Fiddler, Lappin

Devils : Ducks

Čtěte také

Devils 2-3 Ducks