Peklo / Binghamton Devils / Po třech prohrách naděje: Albany hledá ztracenou formu

Po třech prohrách naděje: Albany hledá ztracenou formu

Albany Devils čeká důležité herní období. Ďábelská výkonnost v posledním týdnu spadla strmě dolů, což se projevilo i na postavení celku v tabulce American Hockey League.

Hokejisté Albany měli sice dobrý konec listopadu, kdy z pěti utkání čtyřikrát vyhráli, ale v prosinci zatím kýženou formu nenalezli. Důvodem jsou dvě těsné porážky s Utikou (1:2 a 1:3). Aspoň částečné zlepšení situace si farma zajistila úspěchem nad Binghamtonem, jenž by ji mohl nastartovat k lepším výkonům.

Záložní ďábelské družstvo je tak druhé v Severní divizi, avšak až šesté v rámci Východní konference. Úhlavním rivalem Albany je tým Syracuse Crunch, který se díky méně odehraným duelům dostal právě do čela divize.

Nejvíce bodů zatím nasbírali John Quenneville (7+10) a Joe Blandisi (6+11). Kromě této statistiky se Blandisimu „daří“ také v získávání trestných minut. Dosud si jich připsal 42, čímž se zařadil hned za 46minutového lídra Andrewa MacWilliama.

Nejproduktivnějším Čechem na farmě je Petr Straka, který ke čtyřem asistencím přidal jednu branku. Bilanci 2+2 zase má obránce Vojtěch Mozík, jenž je s +10 nejlepším hokejistou týmu ve statistice +/-. Stejný počet bodů jako Mozík stihl nastřádat také Jan Mandát (1+3).

Gólmani Albany spadají mezi svými konkurenty spíše do průměru AHL. Jednička mužstva Scott Wedgewood drží průměr inkasovaných branek na utkání těsně nad hranicí 2 s úspěšností zásahů 91,2 %. Mackenzie Blackwood je na tom ještě o čtyři procenta hůře.

Čtěte také

Cory Schneider: Cítím se znovu sám sebou

Druhá výhra v řadě a podruhé byl u jejího zrodu gólman Cory Schneider. Nastala doba zlomu a brankářská jednička se vrátila? V nočním zápase proti Buffalo Sabres se skoro polovinu zápasu čekalo na první gól, ale nakonec jich padlo celkem pět a Devils se radovali z výhry 4:1. Po jednadvaceti zápasech v sezóně, které prohrál, …