Peklo / Ohlasy / Taylor Hall po zranění Larsena: Jediná věc, na kterou teď myslím, je to, aby byl v pořádku

Taylor Hall po zranění Larsena: Jediná věc, na kterou teď myslím, je to, aby byl v pořádku

Taylor Hall odehrál brilantní utkání, které ovšem bylo bohužel hodně tvrdé, někdy až násilné, ale s dobrým koncem pro Devils.  Hall odehrál 17:49, připsal si gól, asistenci a ano, i on hrál dosti tvrdě.

Bohužel ona tvrdost vedla k nejhoršímu momentu tohoto zápasu, když Hall za brankou hitnul bývalého spoluhráče Philipa Larsena. Kolizi Larsen nečekal a skončil tak bezvládně ležet na ledě, ze kterého musel být odnesen na nosítkách.  Vancouver naštěstí v průběhu třetí třetiny vydal vyjádření, že mladičký obránce by měl být v pořádku.

Hallův hit byl pravděpodobně čistý a od NHL se nečeká dodatečný trest.

,,Chtěl jsem vytvořit kontakt,  ale nikdy jsem nechtěl aby to tak dopadlo,” řekl Hall. ,,Umím hrát pouze jedním stylem, tvrdě. To ovšem neznamená, že se necítím hrozně po tom, co jsem ho tam viděl ležet. Bylo by skvělé kdybych prostě jen udělal hit a pokračovalo se ve hře. Doufám, že je v pořádku.”

Jedna z nejtěžších věcí byla pro hráče vrátit se zpět do zápasu poté, co byli svědky takové situace.

,,Je to těžké, speciálně když jste ten, kdo hit udělal,” řekl Hall. ,,Snažil jsem se to vytlačit z hlavy a koncentrovat se. Teď už je po zápase a já pravděpodobně budu mít čas o tom popřemýšlet. Jediná věc, na kterou teď myslím, je to, aby byl v pořádku.”

,,Trochu mě povzbuzuje, že všichni říkají, že to byl čistý hit,” přidává Hall. ,,V této rovině tak nemám výčitky. Chtěl jsme to zahrát čistě, ale bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo.”

Parenteau se také k situaci vyjádřil: ,,Je to těžké, bylo strašlivé sledovat, jak bezvládně ležel na zemi. Díval se hodně nevědomě. Nikdy to nechcete vidět. Hallsie mu určitě nechtěl ublížit, byl to klasický hokejový moment, sice tvrdý, ale hokejový. 

Obránce Damon Severson řekl, že hráči věděli, že po nich soupeř půjde. A to se také stalo, o dvacet sekund později to poznal Kalinin, Gudransonova odplata ovšem nebyla nijak velká.

,,Věděli jsme, že nám to budou chtít oplatit,” řekl Damon Severson. ,,Chtěli jsme se ujistit, že nás nebudou nahánět po celém hřišti. Stáli jsme za sebou.”

Před zápasem mluvili Devils o nutnosti hrát lepší hokej při hře 5 na 5. O nutnosti podporování obrany i útočníky. A po většinu utkání se jim to dařilo.

,,Bylo to povedené,” řekl Parenteau. ,,Útočníci se vraceli do obrany a pomáhali tak obraně. Hlavně po tom, co byl Moore vyloučen na dlouhou dobu, to bylo potřeba. Rychleji se vracíme a to je možná to, co nám chybělo v posledních zápasech.”

Ďáblové po deváté za sebou nepřestříleli soupeře. Střely byly 24-22 pro Canucks.

Ben Lovejoy vstřelil první gól za Ďábly. A byl to gól vítězný. Lovejoy vypálil od modré a jeho střela prostřelila vše, co mu stálo v cestě.

,,Je to to nejlepší,” řekl Lovejoy. ,,Rád bych si tu pozici vyměnil s Taylorem Hallem, Michaelem Cammallerim nebo Palmierim. Sice bych si užíval dávat třicet gólů za sezónu, ale to v mé hře není. Já střely blokuji a snažím se dobře bránit. Je to skvělá práce. Ale střílet góly, to je nelepší. Přál bych si, aby se mi to dařilo častěji.”

Lovejoy byl tázán, zdali se nebál, aby si Canucks nevzali challenge kvůli možnému ofsajdu. Obránce Devils přišel s parádní, vtipnou odpovědí.

,,Spíš jsem se bál, že přijde Palmieri a bude se snažit o to, aby byl gól připsán jemu. Že to přeci tečoval trenýrkami nebo tak něčím,” řekl Lovejoy s úsměvem. ,,Udělal skvělou práci před gólmanem. Bez něj by tam ta střela pravděpodobně nezapadla.”

Asistence Parenteaua na góle Halla přerušila jeho sedm zápasů bez bodů a hodně jej to potěšilo.

,,Měl jsem za sebou těžké zápasy,” řekl Parenteau. ,,Chce to opět bodovat, chytnout se této asistence. Není to poprvé a asi ani naposled v mé kariéře, kdy se mi něco takového stalo.”

Anketa o nejlepšího hráče NJD v zápase

Připravili jsme si pro vás oživení v podobě pozápasové ankety v našem reportu. Hlasovalo v ní 23 lidí. 18 hlasů a tedy 78% obdržel Taylor Hall a stal se tak nejlepším hráčem zápasu dle fanoušků NJD CZ/SK. Druhý byl se třemi hlasy Kyle Quincey a poslední Travis Zajac se dvěma.

 

Čtěte také

Travis Zajac: Takto musíme hrát

Když Taylor Hall ve třetí třetině dostal Devils do vedení, dokážeme si představit, že hodně z vás se radovalo s pachutí v puse. Kolikrát se totiž stalo, že Devils vítězství neudrželi a o vedení před koncem zápasu přišli? Pro lepší představu, skóre Ďáblů ve třetí třetině je 13:21. Tentokráte se to ale nestalo. Hráči se …