Peklo / Reporty / Devils padli na ledě lídra, Schneider schytal “bůra”

Devils padli na ledě lídra, Schneider schytal “bůra”

Ďáblové proti nejlepšímu celku NHL hráli svoji hru, ale lídl ligy se nezalekl. Zápas byl plný zvláštních okamžiků, kiksů rozhodčích a trenérských soubojů.

První akce zápasu patřila kapitánovi hostujících Devils, který se protáhl po levé straně a střelou z úhlu vyzkoušel domácího gólmana Priceho. Hosté se poté na pár minut udrželi v útočném pásmu, větší šance přišla až se střelou Seversona v páté minutě. Montreal se k větší šanci dostal až v 7.minutě, ale Cory Schneider „vytáhl“ svůj levý beton a puk po sérii střel nepustil za svá záda. Devils po té trochu zmatkovali, Canadiens se zdáli být aktivněším týmem, ale vše se obešlo bez vážnějšího ohrožení branky. Najednou se se před Schneiderem vytvořil malý závar, od modré čáry vyslel puk Nathan Beaulieu a po několika odrazech puk skončil v brance. Rozhodčí vše ještě kontrolovali u videorozhodčích, bylo zde podezření na bránění ve hře hostující mu gólmanovi. Rozhodčí gól uznali, protože nebylo hráno vysokou holí a trenér John Hynes si ještě vyžádal překontrolování z důvodu blokování lapačky. Ani to nepomohlo a tak Canadiens vedli po gólu Phillipa Danaulta. 1:0!

Hosté se dostali do tempa, po několika nevydařených pokusů se tři minuty před sirénou nakonec podařilo prostřelit domácího brankaře. V tlačenici před Pricem byl Adam Henrique, který puk protlačit za jeho záda. Trenéru Canadiens se ale nelibil způsob dopravení puku do branky a tak si vyžádal Challenge, zda nebyl při útoku bráněn brankář. Rozhodnutí muselo přijít až vedení videa v Torontu a to rozhodlo, že gól byl regulérní. Adam Henrique vyrovnal! 1:1.
Vyrovnaný stav ale netrval dlouho, domácí se ve dvou hanli na branku, střelu Torreyho Mitchella ještě hostující gólman pokryl, ale dorážku vlastního obránce Lappina už ne. 2:1!
Pár vteřin před koncem vyhecované utkání nevydržel domácí brankář Carey Price, který napadl útočícího Kylea Palmieriho několika ranami vyrážečkou. Stalo se tak po jeho průniku, kdy uklouzl a omylem podrazil právě Priceho. Ztrhal se mela a na ledě bylo veselo. Rozhodčí rozhodli o trestech na obou stranách, Palmieri za nedovolené bránění a Price za hrubost. V součtu to byla přesilová hra Devils.
Střely: 11:8

Druhá třetina začala početní převahou hostí, ti se ale nezmohli na větší ohrožení branky. Oba týmy hrály velmi opatrně, ovšem s chybami a frustrací. Před Corym Schneiderem se do sebe pustili Shaw a Cammalleri. Devils dostali po faulu na Milese Wooda další možnost na přesilovou hru. Rozhodčí zřejmě nevěděli jak se hrou naložit a tak vylučovali a vylučovali. O padesát vteřin později za nevysvětlitelný zákrok byl vyloučen Beau Bennett a bylo to 4 na 4. Ani jeden tým nedokázal dvou přesilovku využít, pokračovalo se tak v plném počtu. Krásnou šanci připravil Travic Zajac, přihrál Michaelu Cammallerimu a ten nastřelil jen tyčku. O chvíli později se dostali domácí do přečíslení a po závaru před brankou protlačil puk do branky Artturi Lehkonen. 3:1

Devils se snažili s výsledkem něco udělat, vymýšleli kombinace a taktiku, domácí ale hráli ve větší pohodě. Dokonce Adam Henrique nastřelil další tyčku. Pět minut před druhou sirénou se rozhodčí opět upískli a za zákrok proti Damonu Seversonovi vyloučili právě ďábelského obránce. Závěr periody byl hodně akční, plný šancí ze strany domácích. Skóre se ale neměnilo.

Střely: 14:6

Do poslední části nastoupily oba týmy značně nabuzeny. První šanci domácích zastavila až strkanice před Schneiderem. O chvíli později už to tak veselé nebylo. Miles Wood se snažil puk rozehrát, ovšem nahrál přímo na hokejku Maxe Paciorettyho, který bekendovou střelou prostřelil hostujícího gólmana. 4:1!

New Jersey mělo po nedovoleném zákroku na Palmieriho možnost hrát další přesilovku. Tu velmi záhy využilo, po skvělé nahrávce Henriquea se do prázdné branky neminul Taylor Hall. 4:2!
Od vstřeleného gólu se hra výrazně zrychlila a hrálo se nahoru, dolu. O další strkanice také nebylo zbytí, Devils se snažili vstřelit další gól a to vedlo k častým posunutím branky a nájezdům směrem k brankaři. Střelecky na tom ale byli lépe domácí, posílali na Schneidera jednu střelu za druhou. Čtyři minuty před koncem třetiny vybojoval nahozený puk u mantinely Torrey Mitchell a obtočil se kolem branky, kde měl Cory Schneider nepokryté místo. 5:2!
Ďáblové už jen korigovali hru a bránili, aby výsledek nebyl ještě více zničující.

Střely:  23:7

Montreal Canadiens  5:2  New Jersey Devils
(2:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Danault (Neaulieu, Shaw), 18. Mitchell, 30. Lehkonen, Shaw, Danault), 41. Pacioretty, 56. Mitchell (Gallagher, Markov)  – 17. Henrique (Parenteau, Hall), 44. Hall (Henrique, Palmieri)
Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 21,288  Střely na branku: 49:21 (11:8, 14:6, 23:7).