Peklo / Reporty / Devils padli s Blues pošesté v řadě, domácí série končí

Devils padli s Blues pošesté v řadě, domácí série končí

Tohle se nepovedlo. Ďáblové vyprodané hlediště v Prudential Center zklamali špatným výkonem, s Blues prohráli pošesté za sebou a poprvé na domácím ledě v této sezoně nezískali ani bod.

Do zápasu daleko lépe vstoupilo St. Louis. Od úvodu bylo jasně aktivnějším celkem a po zásluze šlo do vedení, když se po necelých dvou minutách po přihrávce Brada Hunta prosadil Robby Fabbri. Domácí celek se ale probral a ve čtvrté minutě měl šanci na vyrovnání Kyle Quincey, který z předbrankového prostoru zamířil pouze do gólmana Jakea Allena. V čase 10:48 byl vyloučen Joel Edmundson a Ďáblové hráli první přesilovku, proti obrannému valu soupeře se ovšem prosazovali obtížně. Také tým zkušeného kouče Kena Hitchcocka dostal možnost početní výhody po faulu Quinceyho. Dobrou šanci při ní měl Alex Pietrangelo, který dorážel Stastnyho střelu pouze do pozorného Keitha Kinkaida. Úvodní dvacetiminutovka duelu tak přinesla jeden gól.

Střely: 6:11

Do prostřední třetiny vstoupili Devils lépe. Hned po sedmi sekundách trefil břevno Allenovy brány Kyle Palmieri. Následně domácí neproměnili přesilovou hru a ve 26. minutě bohužel podruhé inkasovali. Střelu Alexe Pietrangela parádně tečoval Ryan Reaves, pro něhož to byla první branka v sezoně. O minutu a 21 sekund později se však Ďáblové konečně dočkali. Z dobré práce Taylora Halla těžil P.A. Parenteau, na jehož dorážku neměl Jake Allen nárok! Parenteau tak prolomil střeleckou smůlu a snížil na rozdíl jednoho gólu. New Jersey si ale situaci zkomplikovalo dvojicí vyloučení v řadě, což ke konci přesilovky 5 na 3 dokonale St. Louis ztrestalo. Střelu Alexandera Steena tečoval Jaden Schwartz a Keith Kinkaid byl bez šance. V závěru třetiny si ještě tým trenéra Johna Hynese vyzkoušel další přesilovku, ale v té se znovu trápil. Po 40 minutách tedy St. Louis vedlo 3:1.
Střely: 11:11

Ve třetí části utkání se očekával tlak domácího mužstva, ale ten vůbec nepřišel. Devils se trápili se zakládáním útočných akcí, marně hledali cestu do pásma soupeře. V 50. minutě z nebezpečného protiútoku střílel Vladimir Tarasenko pouze do připravaného Keitha Kinkaida, který držel naděje. V čase 51:24 ale kapituloval počtvrté, když se do zakončení skvěle uvolnil Robby Fabbri, který střelou o tyč navýšil na 4:1. Trápení Ďáblů se podepsalo i v 54. minutě při přečíslení dva na jednoho, kdy Nick Lappin s Milesem Woodem dobrou šanci nedokázali ani zakončit. Blues si tak z New Jersey odvezli oba dva body za výhru o tři góly, jednalo se o jejich šesté vítězství proti Devils v řadě.
Střely: 4:10

New Jersey Devils 1:4 St. Louis Blues
27. Parenteau (Hall, Henrique) – 2. Fabbri (Hunt, Tarasenko), 26. Reaves (Pietrangelo, Brodziak), 30. Schwartz (Steen, Tarasenko), 52. Fabbri (Tarasenko, Lehterä)

Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 16 514 (vyprodáno). Střely celkově: 21:32.

Hvězdy zápasu: 1. Vladimir Tarasenko (0+3), 2. Robby Fabbri (2+0), 3. Ryan Reaves (1+0).

Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene (C), Severson, Auvitu, Lovejoy, Moore, Quincey – Hall, Henrique, Parenteau – Cammalleri (A), Zajac (A), Palmieri – Bennett, Kalinin, Smith-Pelly – Wood, Fiddler, Lappin.
Blues: Allen (Hutton) – Bouwmeester, Pietrangelo (C), Hunt, Shattenkirk, Edmundson, Parayko – Schwartz, Stastny (A), Steen – Fabbri, Lehterä, Tarasenko (A) – Jaškin, Berglund, Perron – Upshall, Brodziak, Reaves.

Rozhodčí: McCauley, Nicholson – Galloway, Nagy.

ZAJÍMAVOSTI
1) Čárový rozhodčí Kory Nagy je ve skutečnosti bývalý hokejista, kterého Devils v roce 2008 draftovali v pátém kole. V NHL si ale nikdy nezahrál a kariéru ukončil v sezoně 2013/2014.
2) Michael Cammalleri odehrál utkání číslo 800 ve své kariéře.
3) Taylor Hall pak nastoupil ke svému čtyřstému duelu.
4) Keith Kinkaid chytal v NHL popadesáté v kariéře.
5) John Moore odehrál sté utkání v dresu Devils.
6) P.A. Parenteau se trefil po 14 zápasech bez gólu, naposledy skóroval 8. listopadu.
7) Jake Allen chytal proti Devils počtvrté v kariéře, ve všech případech z toho vyšel vítězně.
8) Blues v Prudential Center uspěli popáté z posledních šesti zápasů, navíc mají proti Ďáblům šest vítězství v řadě.
9) Počtvrté z posledních pěti zápasů dostalo New Jersey čtyři góly.