Peklo / Ohlasy / „Mali sme byť viac pripravení,“ hovorí o zápase Severson

„Mali sme byť viac pripravení,“ hovorí o zápase Severson

Nedeľa priniesla prvú bitku o rieku Hudson medzi New Jersey Devils a New York Rangers v prebiehajúcej sezóne. Suverénne ju ovládli Jazdci, keď si so súperom na svojom ľade poradili poľahky 5:0. Diabli sa ocitli v kríze, ktorá postihla celú kabínu.

Tím z Newarku je známy svojou defenzívnou hrou, no v deviatich z ostatných jedenástich stretnutí inkasoval viac ako štyri góly. Okrem zhoršenej defenzívy sa mužstvo nemôže spoliehať ani na ofenzívu, ktorá vyšla v súboji proti divíznemu rivalovi naprázdno. Okrem toho strelili Diabli v posledných troch súbojoch len tri góly. V dnešnom zápase vyslali na súperovho brankára len 19 streleckých pokusov.

„Všetci do jedného sa teraz musíme pozrieť do zrkadla a povedať si, v čom sa môžme individuálne zlepšiť,“ začal po zápase kapitán Andy Greene. „Každý z nás dokáže hrať lepšie, oveľa tvrdšie a opakovať tieto veci počas každého zápasu.“

Kapitán tímu následne dodal, že teraz nie je najvhodnejší čas ukazovať na niekoho prstom a viniť sa navzájom za zlé výsledky z ostatných dní. Zdôraznil, že v týchto chvíľach je potrebná sila kolektívu, ktorá dokáže tím dostať na víťaznú vlnu a zabudnúť na trvajúce nezdary.

Defenzíva bola vždy doménou tímu z Newarku. Platilo to aj minulý rok, keď sa mužstvo trénera Johna Hynesa mohlo spoľahnúť na excelentného Coryho Schneidera a šesť zadákov, ktorí sa dostali do zápasu. Momentálne sú výkony defenzívy hlboko za očakávaniami a Diabli sú na desiatom mieste celej ligy v počte obdržaných gólov za zápas (2,89).

„Po takomto zápase sa snažíme nezostať frustrovaní. Odohrali sme niekoľko naozaj ťažkých zápasov, v ktorých sme nehrali dobre,“ pridal sa obranca Damon Severson. „Nie je vtipné prísť do haly svojho rivala a prehrať takým vysokým rozdielom a nestreliť súperovi ani jeden gól.“

Podľa Seversona strácala defenzíva veľké množstvo pukov pri osobných súbojoch v rohoch obranného pásma, čo bola jedna z príčin vysokej prehry. Rangers takýto vývoj stretnutia vyhovoval a hráči Devils už nedokázali zmazať jednogólový náskok súpera z prvej tretiny.

„Mali sme byť oveľa viac pripravení na tento zápas. Nestalo sa. Potrebujeme sa z toho dostať. Hovoríme si to teraz pred každým stretnutím.“

New Jersey najbližšie čaká štvrtkový zápas proti St. Louis, odkiaľ sa presunú do Kanady na súboj proti Ottawe a nasledujúcu nedeľu ich opäť čaká náročný večer v Madison Square Garden. Tento týždeň budú mať dosť času na tréning a regeneráciu, ktorý by mali využiť na zlepšenie hry na oboch koncoch ľadu.


zdroj: Chris Ryan (NJ.com)

zdroj obrázku: Jared Silber/GettyImages, NHL.com

 

Čtěte také

Eliášův tým ovládl turnaj, zaujal Ty Smith

Druhý den Development kempu New Jersey Devils se nesl ve znamení turnaje tří hráčů proti třem. Celky byly rozděleny na čtyři týmy (Team Niedermayer, Stevens, Eliáš a Brodeur). Z výhry se nakonec radoval tým pojmenovaný po třebíčském rodákovi. Ty Smith zaujal a mohl by být velkou posilou do obrany Devils, nabízíme rozhovor.