Peklo / Ohlasy / „Mali sme byť viac pripravení,“ hovorí o zápase Severson

„Mali sme byť viac pripravení,“ hovorí o zápase Severson

Nedeľa priniesla prvú bitku o rieku Hudson medzi New Jersey Devils a New York Rangers v prebiehajúcej sezóne. Suverénne ju ovládli Jazdci, keď si so súperom na svojom ľade poradili poľahky 5:0. Diabli sa ocitli v kríze, ktorá postihla celú kabínu.

Tím z Newarku je známy svojou defenzívnou hrou, no v deviatich z ostatných jedenástich stretnutí inkasoval viac ako štyri góly. Okrem zhoršenej defenzívy sa mužstvo nemôže spoliehať ani na ofenzívu, ktorá vyšla v súboji proti divíznemu rivalovi naprázdno. Okrem toho strelili Diabli v posledných troch súbojoch len tri góly. V dnešnom zápase vyslali na súperovho brankára len 19 streleckých pokusov.

„Všetci do jedného sa teraz musíme pozrieť do zrkadla a povedať si, v čom sa môžme individuálne zlepšiť,“ začal po zápase kapitán Andy Greene. „Každý z nás dokáže hrať lepšie, oveľa tvrdšie a opakovať tieto veci počas každého zápasu.“

Kapitán tímu následne dodal, že teraz nie je najvhodnejší čas ukazovať na niekoho prstom a viniť sa navzájom za zlé výsledky z ostatných dní. Zdôraznil, že v týchto chvíľach je potrebná sila kolektívu, ktorá dokáže tím dostať na víťaznú vlnu a zabudnúť na trvajúce nezdary.

Defenzíva bola vždy doménou tímu z Newarku. Platilo to aj minulý rok, keď sa mužstvo trénera Johna Hynesa mohlo spoľahnúť na excelentného Coryho Schneidera a šesť zadákov, ktorí sa dostali do zápasu. Momentálne sú výkony defenzívy hlboko za očakávaniami a Diabli sú na desiatom mieste celej ligy v počte obdržaných gólov za zápas (2,89).

„Po takomto zápase sa snažíme nezostať frustrovaní. Odohrali sme niekoľko naozaj ťažkých zápasov, v ktorých sme nehrali dobre,“ pridal sa obranca Damon Severson. „Nie je vtipné prísť do haly svojho rivala a prehrať takým vysokým rozdielom a nestreliť súperovi ani jeden gól.“

Podľa Seversona strácala defenzíva veľké množstvo pukov pri osobných súbojoch v rohoch obranného pásma, čo bola jedna z príčin vysokej prehry. Rangers takýto vývoj stretnutia vyhovoval a hráči Devils už nedokázali zmazať jednogólový náskok súpera z prvej tretiny.

„Mali sme byť oveľa viac pripravení na tento zápas. Nestalo sa. Potrebujeme sa z toho dostať. Hovoríme si to teraz pred každým stretnutím.“

New Jersey najbližšie čaká štvrtkový zápas proti St. Louis, odkiaľ sa presunú do Kanady na súboj proti Ottawe a nasledujúcu nedeľu ich opäť čaká náročný večer v Madison Square Garden. Tento týždeň budú mať dosť času na tréning a regeneráciu, ktorý by mali využiť na zlepšenie hry na oboch koncoch ľadu.


zdroj: Chris Ryan (NJ.com)

zdroj obrázku: Jared Silber/GettyImages, NHL.com

 

Čtěte také

Travis Zajac: Takto musíme hrát

Když Taylor Hall ve třetí třetině dostal Devils do vedení, dokážeme si představit, že hodně z vás se radovalo s pachutí v puse. Kolikrát se totiž stalo, že Devils vítězství neudrželi a o vedení před koncem zápasu přišli? Pro lepší představu, skóre Ďáblů ve třetí třetině je 13:21. Tentokráte se to ale nestalo. Hráči se …