Peklo / TOP / Michael McLeod a Blake Speers budou reprezentovat Kanadu na MSJ

Michael McLeod a Blake Speers budou reprezentovat Kanadu na MSJ

Dvojice prospektů New Jersey Devils, volba v prvním kole posledního draftu Michael McLeod a Blake Speers, jenž byl vybrán ve třetím kole v roce 2015, budou reprezentovat Kanadu na domácím juniorském mistrovství světa. Konat se bude od 26.12 v Montrealu a Torontu.

Michael McLeod byl dnes dodatečně vybrán společně s dalšími sedmnácti hráči, včetně Blakea Speerse. Osmnáctiletý centr byl vybrán New Jersey v prvním kole, celkově na dvanáctém místě. Asistent kapitána v Mississauze Steelheads zatím drží bod na zápas a v týmu má spíše roli nahrávače (28 bodů, z toho hned 22 asistencí).

I přes jeho výkony se jeho celku moc nedaří. Ten sice vyhrál poslední čtyři zápasy, ale i tak se drží na hranici play-off. McLeod je právě rodákem z Mississaugy a v týmu hraje s bratrem Ryanem. Proto je pro něj toto angažmá trochu specifické.

Nyní míří na jeden z nejprestižnějších turnajů, který se v zámoří řadí hned za olympijské hry. Kanada za posledních šest let získala pouze jediné zlato a na domácím ledě na ně bude vyvíjen obrovský tlak.

Blake Speers zaplněné stadiony pamatuje. Devatenáctiletý forvard totiž odehrál již tři utkání za první tým New Jersey Devils, než byl zpětně odeslán do svého juniorského celku – Sault Ste. Marie Greyhounds, kde se mimochodem také narodil.

Ode dneška kanadský reprezentant byl Devils vybrán ve třetím kole draftu 2015. V poslední sezóně zaznamenal v OHL celkově 84 bodů, ale do hlavního týmu New Jersey se prozatím neprosadil. Po přesunu zpátky do Ontario Hockey League odehrál pouze jedno utkání, zlomil si totiž zápěstí.

Juniorské mistrovství startuje dva dny po vánocích. Odehraje se v kanadském Montrealu a Torontu. Soupeřem javorových listů bude USA, Rusko, Slovensko a Lotyšsko.

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …