Peklo / Reporty / Devils viedli 2:0, ale opäť nevybojovali ani bod

Devils viedli 2:0, ale opäť nevybojovali ani bod

Devils začali zápas na ľade Blues dobrým výkonom, ktorý vydržal len prvú tretinu. Blues otočili zápas piatimi gólmi a zaslúžene vyhrali.

Zápas začal v dobrom tempe a do zakončení sa dostávali oba celky. Náročnejšie zákroky ale predvádzal brankár hostí Schneider. Prvú presilovú hru v zápase si zahrali Blues. Domácim táto presilová hra vôbec nevyšla a navyše inkasovali gól. Zajac vybojoval puk a prihral Adamovi Henriqueovi, ktorý išiel sám na bránu a aj tiesnený domácim obrancom Huntom zakončil bekhendom – 0:1. Devils boli v psychickej výhode a snažili sa navýšiť svoje vedenie. To sa im aj podarilo. Henrique vystrelil z ľavého kruhu, ale netrafil bránu. Puk sa odrazil od zadného mantinelu pred bránu, kde bol pripravený Miles Wood a ten ho doklepol za Allena. Najvážnejšiu šancu domácich mal Fabrri, keď strieľal z medzikružia, ale Schneider vytiahol krásny semafor. Aj druha presilová hra v zápase patrila domácim a táto už domácim hokejistom priniesla gól. Na pravom kruhu dostal puk Vladimir Tarasenko a nechytateľnou strelou prestrelil  Schneidera. Po tomto góle boli aktívnejší domáci a práve Tarasenko mohol vyrovnať, no tentokrát Schneidera neprekonal, a tak skóre po prvej tretine bolo 1:2.
Strely: 15:11.

Druhú tretinu začali domáci aktívne a snažili sa o vyrovnávajúci gól, ktorý aj prišiel. Lehterä posunul puk na ľavý kruh Fabrrimu a ten vystrelil švihom, puk ešte tečoval Jori Lehterä a bolo vyrovnané. Blues boli aj naďalej aktívni a snažili sa strhnúť skóre na svoju stranu. Po menšej šarvátke pred bránou hostí si šli odsedieť tresty Henrique a Perron. Pri hre 4 na 4 mohol dať gól domáci Berglund, ale trafil tyčku Schneiderovej brány. Čo sa nepodarilo Berglundovi sa o malú chvíľu podarilo Alexovi Pietrangelovi, ktorý dostal milimetrovú prihrávku od Tarasenka a puk zasúval do prázdnej brány. V druhej tretine si zahrali svoju prvú presilovú hru v zápase aj hráči Devils. Táto presilovka hosťom vôbec nevyšla a navyše mohli aj inkasovať. Sedem sekúnd pred koncom presilovej hry fauloval Severson a tak sa do výhody dostali opäť domáci. Blues sa dostali do tlaku, ale gólovej radosti sa nedočkali. 57 Sekúnd pred koncom druhej tretiny dostali možnosť presilovej hry hostia, no využiť ju nestihli, a tak presilovku rozdelila prestávka.
Strely: 11:5.

Devils dohrávali na začiatku tretiny presilovú hru, ale vyrovnať sa im v početnej výhode nepodarilo. Po presilovke hra priniesla veľa nepresností na oboch stranách. Domáci si aj v poslednej tretine vybojovali presilovú hru, ale uspieť sa im nepodarilo. Po presilovej hre sa domácim podarilo presadiť, keď Nail Jakupov dostal puk na pravom kruhu a jeho strela sa od Greena odrazila oblúčikom za chrbát Schneidera. Od tohto okamihu sa hra kúskovala a do vyloženej šance sa hráči nedostávali. Keď do konca tretej tretiny ostávali ešte necelé tri minúty, Devils stiahli Schneidera a skúšali svoje šťastie v šiestich hráčoch. Pri hre bez brankára sa presadil do prázdnej brány domáci Patrik Berglund a uzatvoril tak skóre zápasu na 5:2.
Strely: 5:10.

St. Louis Blues 5:2 New Jersey Devils

Góly a prihrávky: 18. Tarasenko (Schwartz, Hunt), 23. Lehterä (Fabbri, Tarasenko), 28. Pietrangelo (Tarasenko, Shattenkirk), 49. Jakupov (Stastny), 59. Berglund – 8. Henrique (Zajac), 12. Wood (Henrique, Palmieri).

Vylúčenia: 3:5. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 18 347. Strely na bránu: 31:26 (15:11, 11:5, 5:10).

Zostava Blues: Allen (Hutton) – Edmundson, Pietrangelo (C), Hunt, Shattenkirk, Bouwmeester, Parayko – Schwartz, Stastny (A), Jakupov – Fabbri, Lehterä, Tarasenko (A) – Steen, Berglund, Perron – Upshall, Brodziak, Reaves.
Zostava Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene (C), Severson, Merrill, Lovejoy, Moore, Quincey – Hall, Zajac (A), Smith-Pelly – Wood, Henrique (A), Palmieri – Cammalleri, Zacha, Lappin – Gazdic, Fiddler, Kalinin.