Peklo / Ohlasy / Miles Wood: Chci, abychom konečně vyhráli

Miles Wood: Chci, abychom konečně vyhráli

Miles Wood má pouze 21 let, odehrál 11 zápasů v NHL, ale ukazuje se jako obrovský talent, který získává více a více času na ledě. Wood, jenž se posunul do formace k Henriquemu a Palmierimu, odehrál 11:50, vystřelil čtyři střely a připsal si druhý gól v sezóně.

,,Myslím si, že jsme v útočném pásmu předvedli několik dobrých střídání, měli jsme ale více stínit brankáři,” řekl Miles Wood. ,,Když obránci stříleli, tak nikdo nebyl před gólmanem aby mu stínil. Hodně jsme mu to tak ulehčili. Celkově se musíme dále snažit střílet a snad už se to konečně zlomí.”

Devils vedli po první třetině 2:1, ale nakonec prohráli a navíc byli opět přestříleni.

,,Myslím, že jsme poněkud odstoupili od své hry,” řekl Wood. ,,Ve druhé třetině jsme prostě nehráli tak, jako v té první. To je velmi důležité v profesionálním sportu. Váš výkon musí být konzistentní. Každou třetinu, každé střídání a to nám momentálně moc nejde.”

K tomu samému se vyjadřoval i Jon Merrill.

,,Ve druhé třetině jsme udělali několik špatných rozhodnutí, která vedla ke ztrátám ve středu ledové plochy a sebrala nám mnoho sil,” řekl Merrill. ,,Ve třetí části jsme se hodně snažili něco s tím udělat, ale nebylo to dost a času bylo málo. Hru z první třetiny musíme přenést do dalších bojů.”

A do třetice Cory Schneider a jeho názor na druhou třetinu.

,,V ní se změnila hra, Blues byli všude a my jsme na to nedokázali najít odpověď. První a třetí část byla dobrá, ale prostřední část hry nás stála celý zápas. Nevím, jak je to možné, ale prostě přidali a my jsme nebyli schopní s nimi držet krok.”

Zpátky k Woodovi. Ten byl dotázán na to, co si myslí o tom, jak se týmu nedaří. A byl hodně otevřený.

,,Je to pro nás těžké,” řekl Wood. ,,Štve mě to, chci to změnit. Snažím se, co nejvíce to jde. Chci, abychom konečně vyhráli. Všem by nám to hodně pomohlo.”

Miles Wood je jedním ze světlých článků sestavy Devils. Jeho výkon hodnotil i kouč Devils.

,,Viděli jste, jak hrál,” řekl kouč John Hynes. ,,Přináší energii, rychlost a snaží se hodně pomáhat v útoku aby získal pásmo pro svůj tým. Gól, který vstřelil, byl díky jeho rychlosti a dravosti. To je to, v co doufáme, že bude do hry přinášet.”

Zajímavosti

Luke Gazdic, který odehrál pouze 3:49, si moc nezahrál. Gazdic se snažil k bitce vyzvat Ryane Reavese, ale ani osekávání, ani krosček jej k bitce nevyprokovali.

Dnešní prohra s Blues je již pátá za sebou na jejich ledě. Naposledy tam Ďáblové vyhráli 30.12.2008.

Poslední výhra v základní hrací době, kterou Devils slavili na ledě soupeře, se datuje na 6.11.2016….

Adam Henrique vstřelil gól v oslabení, který byl jeho dvanáctý. V historické tabulce klubu se tak posunul na třetí místo, kde je společně s Dougem Brownem a Stephanem Richerem. Druhý je Patrik Eliáš s 16 góly a první je John Madden se 17.

Pavel Zacha odehrál po návratu 15:18, nepřipsal si žádnou střelu, ale pouze -2 body do tabulky pravdy.

Travis Zajac vyhrál 17 z 23 vhazování (74%).

Damon Severson a Michael Cammalleri měli oba -3 body v hodnocení +-.

Maskované naděje v organizaci: Kdo bude budoucí hvězda?

Brankářská dvojice pro novou sezónu už je známá, ale v organizaci jsou ještě další nové talentované tváře, o kterých si povíme v tomto článku trochu více. Vezmeme to pěkně popořadě a začneme hned tím nemladším. Evan Cormier (19) oslaví v listopadu kulaté dvacáté narozeniny (6.11.), ale v hokejovém prostředí o sobě dal vědět už v roce 2013, kdy se …