Peklo / Preview / Šance na reparát, Devils jedou po týdnu opět do MSG

Šance na reparát, Devils jedou po týdnu opět do MSG

Přesně po týdnu se Devils představí v legendární Madison Square Garden. Tehdy zde v prvním derby o řeku Hudson nedali ani jednu branku a hned pět jich dostali. Svěřenci Johna Hynese jedou do New Yorku vstříc šesté prohře v řadě. Budou úspěšní?

Aktuální forma Rangers
Jezdci letos zažívají opravdu výbornou sezonu, kterou jim nejeden celek závidí. Rangers jsou aktuálně na druhém místě Východní konference se ziskem pětačtyřiceti bodů – stejně jako první Penguins. Ofenzíva čtyřnásobného vítěze Stanley Cupu je aktuálně nejlepší v celé NHL.

Newyorští mají za sebou čtyři výhry v posledních pěti utkáních. Nestačili pouze na Chicago, kterému podlehli těsně 1:2. Mezitím si s ním jednou poradili, deklasovali Devils a připsali si dvě těsně výhry proti Dallasu a Nashvillu. V posledních pěti kláních inkasovali pouze čtyřikrát, Devils dvaadvacetkrát.

Produktivita Rangers
Nejproduktivnějším hráčem Jezdců je možná trochu překvapivě s třiadvaceti body Kevin Hayes. Produktivita druhého celku Východní konference je ovšem rozložena mezi více hráčů. Hned šestice z nich získala dvacet bodů a více.

Ve statistice +/- vládne znovuzrozený rakouský hokejista Michael Grabner, jenž má hned osmnáct plusových bodů. Za ním je Kevin Hayes a třetí v této statistice je kanadský obránce Nick Holden, který je zároveň s třinácti body nejproduktivnějším obráncem týmu.

Alan Vigneault se v letošním roce může skvěle spolehnout také na brankáře. Henrik Lundqvist sice nechytá tak úžasně jako dříve, ale 92% zákroků je pořád skvělá statistika. Mnohem lépe je na tom Fin Antti Raanta, který během třinácti startů zaznamenal více jak 94% úspěšnost zákroků.

Vzájemné zápasy
Oba celky se potkaly v tom již zmiňovaném utkání. 12. prosince Devils odehráli utkání v Madison Square Garden, nedali branku a se svěšenými hlavami a pěti inkasovanými branky odjeli zpět do Newarku. Přesně rok a dva měsíce platí to, že domácí celek zvítězí. Naposledy byla tato statistika porušena 18.10.2015, kdy Devils v MSG vyhráli v prodloužení.

Pokud se podíváme na poslední utkání, kdy Rangers z domácího utkání s Devils nebrali ani bod, vrátíme se do září roku 2014, kdy New Jersey zvítězilo nad Jezdci 5:4.

Novinky z kabiny Devils
Ani jeden z týmů dnes do programu nezařadil rozbruslení, jelikož absolvuje druhý ze série „back-to-back“ zápasů. Předpokládané sestavy tedy nemusí odpovídat těm skutečným, které v zápase budou.

Velmi pravděpodobnou variantou je návrat jednoho z trojice hráčů Parenteau – Bennett – Zacha. Nejistý je taktéž startující brankář, Keith Kinkaid je momentálně v lepší formě, ale trenér Hynes se ještě bude rozhodovat, komu dá prostor.

Jakmile budeme mít aktuální informace, přineseme vám je prostřednictvím Faceboooku! Děkujeme za pochopení.

Devils: Lightning:

Čtěte také

Eliášův tým ovládl turnaj, zaujal Ty Smith

Druhý den Development kempu New Jersey Devils se nesl ve znamení turnaje tří hráčů proti třem. Celky byly rozděleny na čtyři týmy (Team Niedermayer, Stevens, Eliáš a Brodeur). Z výhry se nakonec radoval tým pojmenovaný po třebíčském rodákovi. Ty Smith zaujal a mohl by být velkou posilou do obrany Devils, nabízíme rozhovor.