Peklo / Preview / Šance na reparát, Devils jedou po týdnu opět do MSG

Šance na reparát, Devils jedou po týdnu opět do MSG

Přesně po týdnu se Devils představí v legendární Madison Square Garden. Tehdy zde v prvním derby o řeku Hudson nedali ani jednu branku a hned pět jich dostali. Svěřenci Johna Hynese jedou do New Yorku vstříc šesté prohře v řadě. Budou úspěšní?

Aktuální forma Rangers
Jezdci letos zažívají opravdu výbornou sezonu, kterou jim nejeden celek závidí. Rangers jsou aktuálně na druhém místě Východní konference se ziskem pětačtyřiceti bodů – stejně jako první Penguins. Ofenzíva čtyřnásobného vítěze Stanley Cupu je aktuálně nejlepší v celé NHL.

Newyorští mají za sebou čtyři výhry v posledních pěti utkáních. Nestačili pouze na Chicago, kterému podlehli těsně 1:2. Mezitím si s ním jednou poradili, deklasovali Devils a připsali si dvě těsně výhry proti Dallasu a Nashvillu. V posledních pěti kláních inkasovali pouze čtyřikrát, Devils dvaadvacetkrát.

Produktivita Rangers
Nejproduktivnějším hráčem Jezdců je možná trochu překvapivě s třiadvaceti body Kevin Hayes. Produktivita druhého celku Východní konference je ovšem rozložena mezi více hráčů. Hned šestice z nich získala dvacet bodů a více.

Ve statistice +/- vládne znovuzrozený rakouský hokejista Michael Grabner, jenž má hned osmnáct plusových bodů. Za ním je Kevin Hayes a třetí v této statistice je kanadský obránce Nick Holden, který je zároveň s třinácti body nejproduktivnějším obráncem týmu.

Alan Vigneault se v letošním roce může skvěle spolehnout také na brankáře. Henrik Lundqvist sice nechytá tak úžasně jako dříve, ale 92% zákroků je pořád skvělá statistika. Mnohem lépe je na tom Fin Antti Raanta, který během třinácti startů zaznamenal více jak 94% úspěšnost zákroků.

Vzájemné zápasy
Oba celky se potkaly v tom již zmiňovaném utkání. 12. prosince Devils odehráli utkání v Madison Square Garden, nedali branku a se svěšenými hlavami a pěti inkasovanými branky odjeli zpět do Newarku. Přesně rok a dva měsíce platí to, že domácí celek zvítězí. Naposledy byla tato statistika porušena 18.10.2015, kdy Devils v MSG vyhráli v prodloužení.

Pokud se podíváme na poslední utkání, kdy Rangers z domácího utkání s Devils nebrali ani bod, vrátíme se do září roku 2014, kdy New Jersey zvítězilo nad Jezdci 5:4.

Novinky z kabiny Devils
Ani jeden z týmů dnes do programu nezařadil rozbruslení, jelikož absolvuje druhý ze série „back-to-back“ zápasů. Předpokládané sestavy tedy nemusí odpovídat těm skutečným, které v zápase budou.

Velmi pravděpodobnou variantou je návrat jednoho z trojice hráčů Parenteau – Bennett – Zacha. Nejistý je taktéž startující brankář, Keith Kinkaid je momentálně v lepší formě, ale trenér Hynes se ještě bude rozhodovat, komu dá prostor.

Jakmile budeme mít aktuální informace, přineseme vám je prostřednictvím Faceboooku! Děkujeme za pochopení.

Devils: Flyers:

Čtěte také

Travis Zajac: Takto musíme hrát

Když Taylor Hall ve třetí třetině dostal Devils do vedení, dokážeme si představit, že hodně z vás se radovalo s pachutí v puse. Kolikrát se totiž stalo, že Devils vítězství neudrželi a o vedení před koncem zápasu přišli? Pro lepší představu, skóre Ďáblů ve třetí třetině je 13:21. Tentokráte se to ale nestalo. Hráči se …