Peklo / Reporty / Devils dvakrát vedli, nakonec padli po nájezdech

Devils dvakrát vedli, nakonec padli po nájezdech

Letošní druhý boj o řeku Hudson nabízel utkání plné napětí a kvalitního hokeje. Devils dvakrát vedli, nakonec vezou jen bod.

Odveta za nepovedený zápas z minulého týdne začala v aktivním tempu, první šance měli domácí. Po úvodním tlaku Rangers se ke slovu dostali i hosté, útočili na branku, kterou hájil Lundqvist, ale Puempel narazil na hrazení Beaua Bennetta a byl vyloučen. Přesilové hry nejsou silnou zbraní Devils a to se ukázalo i nyní, když v oslabení dostal přesnou přihrávku Hayes, ale Cory Schneieder si s jeho střelou poradil. Stejná situace nastala o několik vteřin později, tentokrát na ďábelskou branku vystřelil Rick Nash. New York skvěle bránil a přistupoval k hráčům soupeře, celé dvě minuty oslabení spíše útočil. V polovině třetiny rozhodčí odpískali hraniční zákrok proti Devils, za podražení si šel odpočinou Miles Wood. To Ďáblové přečkali bez újmy a dokonce ihned po skončení byl podražen Taylor Hall, a tak mohli napravit neúspěšnou přesilovku. Ta již vypadala o něco lépe, Newarští byli v obranném pásmu Rangers celé dvě minuty a vytvořili si několik příležitostí, ovšem ne gólových. Krásnou střelu z pohybu vyslal na Lundqvista od modré čáry Taylor Hall, ten ji ale viděl a bez problému ukryl ve své výstroji. Asi největší šance hostí přišla 3 minuty před koncem kdy tečovanou střelu Wooda Henrik Lundqvist neudržel a puk se po přetlačování zjevil mimo branku. Konec třetiny přinesl velmi rychlou hru, pozornost domácího golmana prověřili Hall, Cammalleri i Zajac. Těsně před prvním hvizdem si celé hřiště projel Rick Nash a nechybělo mu moc, aby puk skončil v brance. V první třetině se skóre neotevřelo.
Střely: 8:11

Do druhé třetiny si Ďáblové vzali podobný styl hry jako v té první, hráli velmi aktivně. Domácí se dostávali do akcí pouze z nahozených puků. Navíc záhy Marc Staal odešel na trestnou lavici za zdržování. Přesilová hra se rozjela a povedlo se! Po krásné kombinaci Seversona a Palmeriho protlačil puk až za brankovou čáru P.A.Parenteau. 0:1! Domácí se sice snažili vyrovnat hru, ale na konci každé jejich akce byl zákrok obránců, nebo skvělého Coryho Schneidera. Po vyloučení Damona Seversona se útočná hra na chvíli přesunula hokejky domácích, ale Devils i přes oslabení podnikali výlety do útočného pásma. O dalekonosnou střelu se pokusil kapitán McDonagh, ale mířil vedle. Další velkou šanci na vyrovnání měl Jimmy Vesey, ale nastřelil pouze tyčku. Ihned na to spálili velké šance Zacha a Hall, když se ocitli osamoceni před Lundqvistem a každý svůj pokus nedokázal usměrnit mezi tyčky. Rick Nash podnikl další ze svých průniků až před gólmana, ale opět netrefil branku. Devils měli možnost dohrát konec periody v přečíslení. Nebezpečnou tečovanou střelu po přihrávce Parenteaua vyslal Travis Zajac, domácí gólman se štěstím vychytal. Na druhé straně se do přečíslení 3 na 2 dostali Rangers, ovšem Cory Schneider se nenechal překvapit a puk mezi betony udržel.
Střely: 8:10

Úvod poslední části začali opět lépe Ďáblové, usadili se v útočném pásmu a Michael Cammalleri nastřelil tyčku. O chvíli to mohlo být jinak. Miles Wood využil svojí rychlosti, sám se po levé straně uvolnil a blafákem chtěl překonat Lundqvista, ten ale svou lapačku měl na místě. Podobně se pokoušel překvapit Schneidera i J.T. Miller, ale minul branku. Hrál se pohledný hokej plný šancí, oba gólmani ukazovali, proč jsou ve svých týmech jedničky. Vyrovnání přišlo až ve 49. minutě, kdy se zapomněl přesunout hostující golman a před brankou číhající Chris Kreider jej rychlou střelou překvapil. 1:1! Rangers poté začali neuvěřitelně tlačit, ale všechny pokusy končily ve spárech Coryho Schneidera. Veškerá snaha a tvrdá hra přinesla ovoce rychlíkovi Milesi Woodovi, který podobně jako Kreider překonal Lundqvista, rychlou střelou po nahrávce zpoza branky. 1:2! Konec třetiny se nesl ve velmi aktivní hře, akce střídala akci a domácí se snažili s výsledkem ještě něco udělat. Ďáblové měli velkou šanci odskočit s výsledkem o gól, ale Hall voli místo střely přihrávku a ta byla zachycena. Ihned poté se domácí dostali do přečíslení, vše musel dlouhým skokem pro puk řešit Cory Schneider. Minutu a půl před koncem třetí třetiny odvolali Rangers gólmana a zkoušeli štěstí s jedním hráčem v poli navíc, což se nakonec ukázalo jako dobrý tah. Ryan McDonagh vystřeli zleva a do branky puk nasměroval Derek Stepan. 2:2! V posledních vteřinách ještě pohrozil průnikem Rick Nash, ale zápas šel do prodloužení.
Střely: 9:6

Do prodloužení 3 na 3 nastoupili za hosty Hall, Zajac, Moore a bylo plné šancí. Za domácí je měl Stepan a za hosty Hall, Cammalleri, Wood, Severson. Oba týmy chtěly získat ten druhý bod navíc, ale gólmani předváděli neskutečné zákroky. Asi největší šanci v prodloužení měl Miles Wood, který dostal přesnou přihrávku od Taylora Halla. Lundqvist ale nepustil. Zápas se musel rozhodnout v samostatných nájezdech.
Střely: 2:4

1. Mats Zuccarello (NYR) – Gól (blafák na levou stranu)
  2. P.A Parenteau (NJD) – neproměnil (zákrok lapačkou)
  3. Jimmy Vesey (NYR) – neproměnil (zákrok Lapačkou)
  4. Taylor Hall (NJD) – neproměnil (zákrok levým betonem)
  5. Derek Stepan (NYR) – neproměnil (tyčka)
  6. Michael Cammalleri (NJD) – Gól (mezi betony)
  7. Kevin Hayes (NYR) – Gól (pod vyrážečkou)
  8. Damon Severson (NJD) – neproměnil (zákrok hokejkou)

New York Rangers  3:2sn.  New Jersey Devils
(0:0, 0:1, 2:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 49. Kreider (Zuccarello, Skjei), 59. Stepan (McDonagh, Klein), rozh. náj. Hayes – 25. Parenteau (Palmieri, Severson), 51. Wood (Henrique, Palmieri).
Vyloučení: 4:2 Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 18 006  Střely na branku: 31:27 (8:11, 8:10, 9:6 – 2:4).

Hvězdy zápasu:

1. H. Lundqvist (NYR) – 29 zákroků, úspěšnost 93,5%, čas na ledě 64:46
  2. C. Schneider (NJD) – 25 zákroků, úspěšnost 92,6%, čas na ledě 64:58
  3. R. Nash (NYR) – 0+0, 5 střel, čas na ledě 17:23

Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene (C), Lovejoy, Merrill, Severson, Moore, Quincey – Hall, Zajac (A), Cammalleri (A) – Wood, Henrique, Palmieri – Bennett, Zacha, Parenteau – Kalinin, Fiddler, Lappin.
Vynechali: Josefson, Gazdic, Smith-Pelly

Sestava Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh (C), Girardi, Staal (A), Holden, Skjei, Klein – Vesey, Hayes, Rick Nash – Kreider, Stepan (A), Zuccarello – Miller, Lindberg, Fast – Grabner, Hrivík, Puempel.
Vynechali: Clendening, Pirri

Rozhodčí: St. Pierre, Walsh – MacPherson, Cameron.

14: Loajalita předností

Všichni fanoučci New Jersey Devils ví, kdo v současném kádru nosí čtrnáctku, ale ví, kdo ji nosil v historii týmu? Dneš ji je představíme. Lynn Powis (1975) Draftován Montrealem v roce 1969, do organizace se dostal po přestupu z Chicaga. Odehrál 73 zápasů se ziskem 31 bodů (11+20). Craig Patrick (1976) Člen hokejové síně slávy …