Peklo / Ohlasy / Myslím si, že se zlepšujeme, říká kouč John Hynes

Myslím si, že se zlepšujeme, říká kouč John Hynes

Navzdory druhé porážce v derby s Rangers se u Devils dala najít i pozitiva. Výkon týmu nebyl vůbec špatný, ačkoliv je získaný bod, vzhledem k průběhu, málo.

Devils v utkání dvakrát vedli. Povedlo se jim navíc zareagovat na rychlé vyrovnání soupeře, což je vždycky cenný počin. Stejně to ale nestačilo, jelikož Rangers zvládli lépe samostatné nájezdy a získali dva body.

„Pochopitelně je to frustrující,“ nechal se po utkání slyšet útočník Miles Wood. „Rozhodně si ale myslím, že jsme se posunuli kupředu. Hráli jsme tak, jak bychom chtěli hrát celou sezonu,“ dodal vzápětí Wood, který v utkání vsítil svou třetí branku v NHL.

Další pozitiva – Devils po 16 zápasech neinkasovali ve 2. třetině, po 14 zápasech svého soupeře přestříleli. Jasně, stále není příjemným faktem, že série proher se natáhla již na šest utkání… Ale tímto opovrhovat nelze.

„Snažíme se dělat takové věci, abychom nebyli jen do počtu a byli schopní se rvát o výsledek v každém zápase. A z dnešního utkání si můžeme odnést spoustu pozitiv,“ řekl trenér Hynes. „Myslím si, že se zlepšujeme. Jsme silnější a i když jsme nevyhráli a nehráli náš nejlepší hokej, bojovali jsme velmi statečně,“ odmítl kouč kritizovat výkon.

Přesto bylo na tvářích hráčů znát zklamání. „Není to výsledek, který jsme chtěli, což nás mrzí,“ vysvětluje brankář Cory Schneider. „Měli jsme to ve svých rukách. Ale tohle je hokej… My prostě potřebujeme začít sbírat výsledky. Po posledních dvou zápasech si ale myslím, že se konečně vracíme k naší hře,“ tvrdí americký gólman.

Hodnocení utkání uzavřel Michael Cammalleri, který se pokusil naladit pozitivní náladu směrem k dalším bojům: „Naše bojovnost byla prvkem, na který můžeme být vyloženě hrdí!“

Další utkání čeká Devils v noci z úterý na středu, do Newarku zavítá Nashville. Po delší době se tak New Jersey představí před vlastními fanoušky, kde ještě v této sezoně odehraje 30 utkání – nejvíce v celé NHL.

Čtěte také

Travis Zajac: Takto musíme hrát

Když Taylor Hall ve třetí třetině dostal Devils do vedení, dokážeme si představit, že hodně z vás se radovalo s pachutí v puse. Kolikrát se totiž stalo, že Devils vítězství neudrželi a o vedení před koncem zápasu přišli? Pro lepší představu, skóre Ďáblů ve třetí třetině je 13:21. Tentokráte se to ale nestalo. Hráči se …