Peklo / Ohlasy / Obránce Greene: I když to útočníky třeba nebaví, musí nám pomáhat

Obránce Greene: I když to útočníky třeba nebaví, musí nám pomáhat

John Hynes si byl vědom toho, že jeho tým nepředvedl výkon, za který by jej mohl pochválit.

,,Opravdu to nebyl výkon, který bychom chtěli předvádět,” utrousil ze sebe Hynes po vysoké prohřě.

Ale co bylo jiné oproti minulému zápasu, kdy se zdálo, že se Devils zlepšili?

,,Hodně věcí,” řekl Hynes. ,,Stejně tak, jako proti Rangers, jsme hráli i dnes. Do příštího zápasu musíme zjistit, proč k takovému úpadku došlo. A také se ujistit v tom, že budeme naprosto jiným týmem proti Flyers.”

Hynes mimo jiné mluvil i o jeho stupni znepokojení.

,,V tomto sportu vždy chcete zkusit najít cestu k výhře,” řekl Hynes. ,,Projdete mnoha situacemi. Právě teď v jedné takové jsme. Dnes jsme toho neudělali dost pro to, abychom mohli pomýšlet na vítězství. V minulých dvou zápasech to bylo o něčem naprosto jiném. Rychle se musíme dostat ke spolupráci, vůli a hrát tak, jak bychom měli. Dělat správné věci, rozhodnutí a vytvářet tak šance k tomu, abychom mohli bodovat. Je to pouze na nás.”

Poslední otázka na kouče Devils směřovala na to, zdali v dnešním zápase viděl nějaká pozitiva. Jeho odpověď byla jasná…Ne!

Cory Schneider počtvrté v sezóně pustil alespoň pět gólů. Třikrát se to stalo v posledních pěti zápasech. Měl to těžké, hráči Predators často velmi efektivně stínili před bránou a znemožňovali mu tak ve výhledu.

Jak sám brankář uvedl, gól na 3:0 z hokejky Mattiase Ekholma vůbec neviděl. Co však viděl, byl druhý gól, ze kterého byl hodně rozčarován.

,,Když to natáhl tak, jak to natáhl, tak jsem si myslel, že bude střílel pod břevno,” řekl Schneider. ,,Mýlil jsem se. Je to James Neal a ten vždy trefí to, co chce. Pokud hráč takto dostane puk, většinou se snaží to zvednout. Kvůli tomu jsem se trochu přizvedl a přichystal se na ránu nahoru. K tomu však nedošlo. Nevím jestli mu to sjelo nebo to udělal naschvál. Nikdy nechcete, abyste dostal takový gól mezi betonama. Můj instinkt mě v této části hry zklamal.”

Pravé křídlo PA Parenteau řekl, že pokud se z této mizérie mají se spoluhráči dostat, musejí být jako správný tým.

,,Dostali jsme se do toho společně, musíme se z toho i společně dostat,” řekl Parenteau. ,,Není na to žádný jiný recept. Budeme na tom makat a nejdeme cestu.”

Podobně mluvil Andy Greene, který jako správný kapitán věří svým spoluhráčům.

,,Když jsme v nesnázích, musíme se snažit co nejlépe naložit s pukem. Udělat něco nečekaného, vyslat spoluhráče do prostoru, musíme se tomu zkrátka postavit,” přidal kapitán Ďáblů. ,,Měli bychom se více tlačit před bránu, stínit gólmanům a vytvářet skrumáže. Stejně tak se nesmíme nechat ždímat v našem obranném pásmu. Pokud se nám to podaří, budeme opět zpět ve hře. Potřebujeme pomoc i od útočníků. Vím, že si někdy myslí, že je to nuda a tak, ale také vím, že obrana je základ. Pokud si budeme navzájem více pomáhat, zlepšíme se.”

Čtěte také

Capitals 5-2 Devils