Peklo / Preview / Do Prudential Center přijedou poprvé v sezoně Flyers

Do Prudential Center přijedou poprvé v sezoně Flyers

Dnes se na domácí půdě od 1:00 SEČ v Prudential Center odehraje další z domácích utkání této sezony, tentokrát Devils přivítají Letce z Philadelphie.

Aktuální forma Flyers
V tabulce se pohybují na postupových místech, posbírali celkem 44 bodů v 35 zápasech s vyrovnaným skóre 110:104.

Letci mají za sebou velmi plodné období z posledních deseti zápasů vyhráli osmkrát, jednou prohráli a jednou padli v nájezdech proti Nashvillu. Jelikož mají velmi nabitý program, ve čtyřech dnech to pro ně bude třetí zápas, mohla by se na nich podepsat část únavy ze zápasů a cestování. Přiletí rovnou z Washingtonu, kde včera v nájezdech udolali Capitals.

Představení soupisky:
Brankáři: Steve Mason, Michal Neuvirth, Anthony Stolarz.
Aktuálně je jedničkou Steve Mason, který má úspěšnost zákroků necelých 91%, i když jeho tým vyhrává. Záda mu kryje Anthony Stolarz, který zatím v této sezoně odchytal dvě utkání a obě vyhrál. Díky tomu si drží úspěšnosti zákroků na 95%. Český gólman Michal Neuvirth je momentálně na listině zraněných hráčů.

Steve Mason

Obránci: Michael Del Zotto, Shayne Gostisbehere, Radko Gudas, Andrew MacDonald, Brandon Manning, Ivan Provorov, Nick Schultz, Mark Streit (A).
Asi nejlepším obráncem týmu je Shayne Gostisbehere, který odehrál 32 utkání a sesbíral 16 bodů (4+12) a Ivan Provorov s 15 body (3+12). Veterán Mark Streit má šestnáct bodů, ale momentálně je také zraněný.

Shayne Gostisbehere

Útočníci: Nick Cousins, Pierre-Edouard Bellemare, Sean Couturier, Claude Giroux (C), Boyd Gordon, Travis Konecny, Taylor Leier, Roman Ljubimov, Michael Raffl, Matt Read, Brayden Schenn, Wayne Simmonds (A), Chris VandeVelde, Jakub Voráček, Dale Weise
Největší hrozbou pro Devils bude český útočník Jakub Voráček, který je v současné době nejlepším Čechem v NHL a v tabulce kanadského bodování mu náleží dělené páté místo s 35 body (11+24). Ďáblové si také budou muset dávat pozor na další útočníky, velmi dobrou formu má i Claude Giroux (10+21) a Brayden Schenn (9+12).

Claude Giroux a Jakub Voráček

Vzájemné zápasy:
V historii na sebe Flyers a Devils narazili celkem 233 krát s bilancí 105 výher, 110 proher, a 18 remíz. V letošním ročníku se týmy potkaly pouze v přípravných zápasech, kde mají bilanci 1-1. V sezoně se tedy potkají poprvé, pak ovšem ještě čtyřikrát.

Novinky z kabiny Devils:
Tým prochází nepříliš dobrým obdobím, z posledních deseti zápasů vybojoval pouze dvě výhry, šestkrát prohrál a dvakrát podlehl v prodloužení. Hvězdný útočník Taylor Hall se potýká se střeleckým výpadkem a forma brankářské jedničky Coryho Schneidera padá. K výkonům se již vyjádřil i generální manažer Ray Shero.

Z farmy byl pak povolaný obránce Seth Helgeson, který by zřejmě měl nahradit Kylea Quinceyho. Na listinu zraněných byl umístěn Jacob Josefson, s problémy laboruje taktéž centr Vernon Fiddler, hrát by ale měl.

Předpokládané sestavy:
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Lovejoy, Moore, Severson, Merrill, Helgeson – Hall, Zajac, Cammalleri – Wood, Henrique, Palmieri – Bennett, Zacha, Parenteau/Smith-Pelly – Kalinin, Fiddler, Lappin.
Flyers: Mason (Stolarz) – Del Zotto, Gudas, Provorov, MacDonald, Manning, Gostisbehere – Raffl, Giroux, Voráček – Konecny, Schenn, Simmonds – VandeVelde, Bellemare, Ljubimov – Leier, Cousins, Weise.

POJĎME SI TIPNOUT JAK ZÁPAS DOPADNE :

Devils : Ducks

Čtěte také

Devils 2-3 Ducks