Peklo / Ohlasy / Za čisté konto jsem rád, je to důležitá výhra, hlásí Schneider

Za čisté konto jsem rád, je to důležitá výhra, hlásí Schneider

Konečně se mu to podařilo! Díky 16 zákrokům v utkání s Philadelphií pomohl brankář Cory Schneider Ďáblům k výhře 4:0 čistým kontem po 44 zápasech. Devils celkově zlepšili obrannou hru a Corymu velmi pomohli, když neumožnili soupeři dorážky a clonění ve střelách.

„Je to skvělé, za čisté konto jsem velmi rád,“ řekl po zápase. „Věděl jsem, že to jednou přijde. Poslední dobou jsem nechytal tak, jak bylo třeba. Tohle vítězství je ale velmi důležité, mohlo by mi to pomoci získat zpět sebevědomí. Musím udělat vše pro to, abych se jen zlepšoval,“ hlásí brankář.

Díky tomuto dobrému výkonu je tedy dost možné, že bude Schneider chytat i v zápase s Pittsburghem, který se hraje v noci z dneška na zítřek. I když půjde o druhý zápas za sebou…

„Odchytal několik zápasů, kdy bylo vidět, že se vrací zpět do formy,“ pochvaluje ho trenér Hynes. „Občas musíte mít s hráčem, kterému se tolik nedaří, trpělivost, než se vrátí ke svým výkonům. Především u takových hráčů, jenž mají velký talent,“ podotýká kouč.

Nejblíže byli Flyers brance ve 26. minutě. Michael Raffl málem nachytal Coryho Schneidera na hruškách, brankář Devils ale situaci na poslední chvilku zachránil. Puk se zastavil na brankové čáře a šlo se ještě telefonovat do Toronta.

„Věřil jsem, že to gól nebude,“ říká sám gólman. „Občas si nejsem jistý, ale tady jsem byl v klidu, protože jsem věděl, kde jsem ten puk zachytil,“ potvrzuje. „Bylo to skoro jako zpomalený záběr filmu, který by se jmenoval Nechoď dovnitř, prosím.“

Poprvé od svého povolání z Albany zůstal na tribuně jako zdravý náhradník Nick Lappin. „Potřeboval si odpočinout, s jeho výkony to moc společného nemělo,“ vysvětlil John Hynes, že chtěl forvardovi dopřát jen chvíli odpočinku.

Čtěte také

Travis Zajac: Takto musíme hrát

Když Taylor Hall ve třetí třetině dostal Devils do vedení, dokážeme si představit, že hodně z vás se radovalo s pachutí v puse. Kolikrát se totiž stalo, že Devils vítězství neudrželi a o vedení před koncem zápasu přišli? Pro lepší představu, skóre Ďáblů ve třetí třetině je 13:21. Tentokráte se to ale nestalo. Hráči se …