Peklo / Ohlasy / Přesilovky? Ty musíme rozhodně zlepšit, velí Taylor Hall

Přesilovky? Ty musíme rozhodně zlepšit, velí Taylor Hall

Další večer frustrace, nespokojenosti a bídy. Devils na domácím ledě prohráli s Penguins 2:5. A to hráli hned sedm přesilových her – nicméně využili pouze jednu.

Na všechny z nich pochopitelně chodí Taylor Hall. Hvězdný útočník se ale nedostal k žádné střele. V 55. minutě měl navíc zakrvácený obličej poté, co ho trefila hokejka Iana Colea. Výsledek? Čtyřminutová přesilovka. Výsledek čtyřminutové přesilovky? Prakticky nic, občasné bučení z hlediště a neustálé se vracení do obranného pásma pro kotouč.

„Měli jsme dobrý start, opravdu se nám v úvodu dařilo,“ pochvaloval si Hall. „První přesilovka nám vyšla. Jenže pak jsme jich měli hned několik dalších a ty nebyly dobré, rozhodně bychom chtěli využít více přesilovek než jen jednu,“ obrátil kanadský útočník list.

„Ostatní týmy si prostě musí uvědomit, že dávat nám k dispozici přesilovky se nevyplácí,“ vybízí Taylor Hall k zlepšení. „A když už třeba přesilovku neproměníte, musíte mít alespoň tlak. Jenže tak to nebylo… Musíme to rozhodně zlepšit. Přesilovky musí být zábavné, vzrušující. A to se nám většinou nedaří,“ smutní.

S některými částmi hry byl spokojen i kouč John Hynes. „Hráli jsme s velmi dobrým soupeřem, přesto se nám občas dařilo předvádět to, co jsme chtěli,“ řekl. „Na začátku jsme získali ten pocit, že jsme na ně připraveni. V tom jsme ale měli pokračovat,“ ví trenér.

Devils si také myslí, že gól na 3:2 platit neměl. „Malkin tam nedovoleně bránil Zajaca, což sudí přehlédl,“ podotkl trenér. A právě tato branka Justina Schultze těsně před koncem druhé třetiny Ďábly srazila na kolena.

„Po té brance jsme se cítili, jakobychom třeba prohrávali 1:5. Závěry třetin musíme zvládat lépe, i já. Měl jsem to chytit a udržet stav vyrovnaný,“ vyčítal si inkasovaný gól Cory Schneider. „Poslední zápasy nás to trápí. Prostě inkasujeme gól v závěru třetiny a je hotovo,“ mrzí gólmana.

„Pittsburgh je skvělý tým, ale dalo se s nimi hrát. Nebyli neporazitelní. Takhle fantastický tým nás měl namotivovat k tomu, abychom podali nejlepší možný výkon před vlastními fanoušky. Takhle to musíme brát! Porazili nás už potřetí v krátké době, to rozodně není příjemné…“ zakončil zklamaný Cory Schneider.

Čtěte také

Hráči Devils zamierili do Anaheimu a dnes sa pokúsia o ďalšiu výhru na tripe!

Tri zápasy, tri výhry. Taká je bilancia Devils na aktuálnom tripe. Hráči sa museli po víťaznom zápase nad Los Angeles Kings rýchlo presunúť do Anaheimu, kde ich čaká ďalší zápas proti domácim Ducks. Stretnutie začína v pondelok o 2:00 nášho času.