Peklo / Ohlasy / Přesilovky? Ty musíme rozhodně zlepšit, velí Taylor Hall

Přesilovky? Ty musíme rozhodně zlepšit, velí Taylor Hall

Další večer frustrace, nespokojenosti a bídy. Devils na domácím ledě prohráli s Penguins 2:5. A to hráli hned sedm přesilových her – nicméně využili pouze jednu.

Na všechny z nich pochopitelně chodí Taylor Hall. Hvězdný útočník se ale nedostal k žádné střele. V 55. minutě měl navíc zakrvácený obličej poté, co ho trefila hokejka Iana Colea. Výsledek? Čtyřminutová přesilovka. Výsledek čtyřminutové přesilovky? Prakticky nic, občasné bučení z hlediště a neustálé se vracení do obranného pásma pro kotouč.

„Měli jsme dobrý start, opravdu se nám v úvodu dařilo,“ pochvaloval si Hall. „První přesilovka nám vyšla. Jenže pak jsme jich měli hned několik dalších a ty nebyly dobré, rozhodně bychom chtěli využít více přesilovek než jen jednu,“ obrátil kanadský útočník list.

„Ostatní týmy si prostě musí uvědomit, že dávat nám k dispozici přesilovky se nevyplácí,“ vybízí Taylor Hall k zlepšení. „A když už třeba přesilovku neproměníte, musíte mít alespoň tlak. Jenže tak to nebylo… Musíme to rozhodně zlepšit. Přesilovky musí být zábavné, vzrušující. A to se nám většinou nedaří,“ smutní.

S některými částmi hry byl spokojen i kouč John Hynes. „Hráli jsme s velmi dobrým soupeřem, přesto se nám občas dařilo předvádět to, co jsme chtěli,“ řekl. „Na začátku jsme získali ten pocit, že jsme na ně připraveni. V tom jsme ale měli pokračovat,“ ví trenér.

Devils si také myslí, že gól na 3:2 platit neměl. „Malkin tam nedovoleně bránil Zajaca, což sudí přehlédl,“ podotkl trenér. A právě tato branka Justina Schultze těsně před koncem druhé třetiny Ďábly srazila na kolena.

„Po té brance jsme se cítili, jakobychom třeba prohrávali 1:5. Závěry třetin musíme zvládat lépe, i já. Měl jsem to chytit a udržet stav vyrovnaný,“ vyčítal si inkasovaný gól Cory Schneider. „Poslední zápasy nás to trápí. Prostě inkasujeme gól v závěru třetiny a je hotovo,“ mrzí gólmana.

„Pittsburgh je skvělý tým, ale dalo se s nimi hrát. Nebyli neporazitelní. Takhle fantastický tým nás měl namotivovat k tomu, abychom podali nejlepší možný výkon před vlastními fanoušky. Takhle to musíme brát! Porazili nás už potřetí v krátké době, to rozodně není příjemné…“ zakončil zklamaný Cory Schneider.

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …