Peklo / Preview / Ďábly čeká dvojzápas s Ovečkinovou skupinou, dnes pod dohledem otců

Ďábly čeká dvojzápas s Ovečkinovou skupinou, dnes pod dohledem otců

Poslední tři dny letošního roku a Devils mají na programu ještě dva zápasy. Oba zápasy odehrají s týmem z hlavního města USA, Washington Capitals. Od 1:00 SEČ se rozehraje duel ve Verizon Center, společně s hráči vyrazilo do Washingtonu otcovské zastoupení!

Aktuální forma Capitals

Caps mají z posledních deseti zápasů bilanci 7-2-1 a v tabulce jim nyní patří první Divoká karta postupu do play-off ve Východní konferenci. Naposledy hráli na ledě NY Islanders, kde ve vyrovnaném utkání nakonec podlehli v poměru 3:4. Washingtonu patří třetí místo v obdržených brankách (73) a do dnešního dne sesbírali 44 bodů v odehraných 33 zápasech.

Představení soupisky
Brankáři: Braden Holtby, Philipp Grubauer
Jedničkou týmu je jednoznačně Braden Holtby. Capitals jej draftovali v roce 2008, do týmu se ale dostal až o dva roky později. Od té doby patří k oporám týmu s dlouhodobým průměrem úspěšnosti zákroků 92,1%. Jeho zástupce Philipp Grubauer byl draftován do týmu v roce 2010. Jeho průměrná úspěšnost zákroků je 92,3%. Washington si vždy zakládal na brankářích a vychovával si je sám.


Braden Holtby

Obránci: Karl Alzner, John Carlson, Taylor Chorney, Matt Niskanen, Dmitrij Orlov, Brooks Orpik (A), Nate Schmidt
Nejlepšími obránci týmu jsou v současné době John Carlson a Dmitrij Orlov. Prvně jmenovaný odehrál 33 zápasů, ve kterých získal 17 bodů (3+14). Orlov je na tom podobně s 15 body (1+14).

John Carlson


Útočníci: 
Nicklas Bäckström (A), Jay Beagle, Andre Burakovsky, Brett Connolly, Lars Eller, Marcus Johansson, Jevgenij Kuzněcov, T.J. Oshie, Alexandr Ovečkin (C), Jakub Vrána, Justin Williams, Tom Wilson, Daniel Winnik
Asi nemusíme představovat největší hvězdu týmu, kterou je ruský útočník Alexandr Ovečkin. Odborníci jej často srovnávají s legendou Pavlem Burem. Alex odehrál 33 zápasů a sebíral 26 bodů (16+10), ale není nejlepším hráčem týmu. Tím je s 29 body (9+20) Nicklas Bäckström. V útoku Capitals nalezneme ještě další známá jména, například T.J. Oshie, Jay Beagle anebo dánský útočník Lars Eller. Českou stopu zanechává Jakub Vrána, hrající na levém křídle.

John Carlson, Alexandr Ovečkin a Nicklas Bäckström


Vzájemné zápasy

Oba celky se v letošní sezoně ještě nepotkaly, historie ovšem nějaká data udává. Celkem se týmy proti sobě postavily 202krát, s bilancí vzájemných zápasů 87-98-13-4 a ziskem 191 bodů. Průměrně na zápas vstřelili Ďáblové 2,86 branky a 3,27 obdrželi. Dalším propojením může být i Jaromír Jágr, který hrál za oba celky. Za New Jersey 139 a za Washington 190 zápasů.

Novinky z kabiny Devils

Útočník Taylor Hall nebude týmu k dispozici, kvůli zranění ve spodní části těla. Jeho zdravotní stav není vážný, ale trenér jej v dnešním zápase nepostaví. Stejně tak na soupisku zraněných byl připsán Vernon Fiddler. Do hlavního týmu byl povolán z farmy Luke Gazdic. S týmem odcestoval do Washingtonu dosud zraněný Jacob Josefson, zřejmě by měl hrát.

V brance dostane podeváté v sezoně prostor Keith Kinkaid, poprvé s novou sadou betonů. Pavel Zacha a Jon Merrill usednou na tribunu, nahradí je zmíněný Gazdic a obránce Yohann Auvitu.

Předpokládané sestavy

Capitals: Holtby (Grubauer) – Alzner, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik, Schmidt – Ovečkin, Kuzněcov, Williams – Johansson, Bäckström, Oshie – Winnik, Eller, Burakovsky – Connolly, Beagle, Wilson.
Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Lovejoy, Moore, Severson, Auvitu, Quincey – Cammalleri, Zajac, Palmieri – Bennett, Henrique, Parenteau – Wood, Josefson, Lappin – Gazdic, Kalinin, Smith-Pelly.

TIPOVAČKA 36

Devils : Ducks

Čtěte také

Devils 2-3 Ducks