Peklo / Hlavní zprávy / Parenteau dalším gólem zachránil Devils. Makám každé střídání, říká

Parenteau dalším gólem zachránil Devils. Makám každé střídání, říká

Po dlouhé době výhra.

Ďáblové dnes na ledě Washingtonu ukončili sérii sedmi porážek. Zápas se obešel bez obou Čechů, Zacha s Vránou zůstali pouze na tribuně. Je to záblesk v mračnu proher, přesto se pátá výhra z posledních 21 zápasů počítá. O to víc, když přihlédneme k faktu, s jakým soupeřem dnes hráli.

Jediným střelcem Ďáblů byl dnes P.A. Parenteau, s deseti góly vede tabulku střelců svého týmu. Od té doby, co si odseděl dva zápasy jako zdravý náhradník, září. Vždyť v posledních šesti zápasech vstřelil čtyři branky. „Je více soutěživý, porozuměl, proč jsme ho posadili. Mluvili jsme o tom a on ví, co musel zlepšit. Od té doby je nepostradatelný,“ říká trenér John Hyynes.

Parenteau se prosadil po chybné rozehrávce Kuznetsova. „Makám každé střídání, samozřejmě jsem měl chvíle, kdy mi to tam nepadlo. Ale věci jsou teď jiné, mám více sebevědomí, rád tvořím hru. Chyby k hokeji patří, on hru rozjíždí, občas to člověku nevyjde. Taky jsem to zažil a není to sranda. Potřebovali jsme ten gól, vyhráli jsme!“ říká s radostí Parenteau.

Mnoho věcí by se v zápasech nemělo stávat. Jako Kuznetsovova chyba by ani Ďáblové neměli dostávat góly během vlastní přesilové hry. A v zápase s Caps to byla již pátá taková branka! „Musíme se z toho poučit, nesmí se to stávat,“ dodává ještě Parenteau.

Keith Kinkaid by si zasloužil za výkon čisté konto. Některé zákroky byly doslova skvělé. „Kluci bojovali. Bylo super vidět všechny, jak se snaží do poslední minuty. Jsme klidnější. Oproti loňsku rozhodně o ničem už tolik nepřemýšlím a netrápím se tím. Nenechám se nikým rozhodit. Tohle je pro mě zápas, který řadím do TOP 5, které jsem kdy chytal. V minulém zápase s Pens na mě šlo 49 střel a prohráli jsme 3:4, tak tohle je pro mě trochu zadostiučinění,“ vypráví Kinkaid.

Kinkaid se při jednom zákroku proti Nicklasu Backstromovi vytasil se stylem na Haška. „Moc si ten moment nepamatuji. Tak nějak jsem se tam dostal a jsem prostě šťastný, že jsem to chytil,“ říká na závěr.

Po pěti zápasech se do sestavy vrátil Jacob Josefson. Vyléčil se a hned rozhodl parádní střelou nájezdy.

 

 

 

 

Čtěte také

Kanadský trip pokračuje, dnes opět do akce na ledě Edmontonu

Neuplyne ani 24 hodin a Devils budou opět hájit barvy svého klubu. Jelikož je právě teď tým na čtyřzápasovém tripu po Kanadě, dnešní soupeř je jen pár kilometrů od Calgary. Od 3:00 SEČ se ďáblové představení na ledě Edmontonu. Hráči z Newarku budou chtít velmi rychle zapomenout na porážku z Calgary na naskočit zase na …