Peklo / Reporty / Výhra! Famózní Kinkaid zařídil Ďáblům dva body z Washingtonu

Výhra! Famózní Kinkaid zařídil Ďáblům dva body z Washingtonu

Washington Capitals je pro Ďábly nepříjemný soupeř. Dokázali tým od řeky Hudson porazit sedmkrát v řadě na domácí půdě. Dnešní výkon nepatřil k těm oslnivým, ale Devils získali dva cenné body. A jak to probíhalo?

Utkání začalo v klidném tempu, oba týmy jakoby si „oťukávaly“ soupeře. První střela přišla ve druhé minutě, kdy pozornost Kinkaida prověřil nejlepší hráč Caps Nicklas Bäckström. Postupem času se začalo více střílet, Kinkaid ale neměl moc práce, díky skvělým bloků od Josefsona a Wooda. Na druhé straně se do samostatného úniku dostal Michael Cammalleri, ale Braden Holtby byl připraven. Dojíždějící obránce neubrzdil, posunul branku a za to vysloužil trest za zdržování hry. Velkou šanci měl Dmitrij Orlov, když z prostoru mezi kruhy provětral Kinkaidovu lapačku. Průběh třetiny byl poněkud nezáživný, občas se naskytla střelecká pozice, ale žádná neskončila v brance. Akčněji se hrálo posledních pět minut první části, kdy měli domácí přesilové hry. Během nich několikrát proběřili hostujícího gólmana, ale ten svoji svatyni hájil dokonale. Ani hosté nebyli pozadu a důsledně forčekovali v útočném pásmu. První třetina skončila bez gólového zápisu.
Střely: 14:8

Druhá třetina začala velmi dobře pro Devils. V druhé minutě po vhazování před Holtbym špatně rozehrál domácí útočník Kuzněcov, jeho přihrávku zachytil mezi kruhy P.A. Parenteau a pohotovou střelou pod horní tyčku otevřel skóre. 0:1!
Capitals se od obdržené branky herně dostávali do tempa, ale Keith Kinkaid všechny jejich pokusy zneškodnil. Dokonce i pokus Daniela Winnika, který se ho snažil překonat blafákem. V polovině periody se uvolnil na pravé straně Beau Bennett a v tandemu s Devantem Smith-Pellym ujížděli na soupeřovu bránu, ale Holtby se nenechal nachytat a střelu vyrazil do bezpečí. Obrovskou šanci na vyrovnání měl v oslabení Jay Beagle, ale Kinkaid dnes vytahoval jeden zákrok za druhým. Těsně před koncem třetiny chytal Kinkaid bez hokejky, ale i bez této důležité pomůcky pro brankaře dokázal čelit domácím střelám a udržel čisté konto.
Střely:  15:7

Gól P.A.Parenteaua na 1:0

Do poslední části domácí vrhli s jediným cílem – zvrátit nepříznivý stav. Ovšem frustrace dělala své a nedařilo se jim skoro nic. Tento stav trval až do jejich oslabení, kdy se po přetlačovaném postupu k brance zadní přihrávkou blýskl Jay Beagle a našel před brankou skvěle postaveného Daniela Winnika a ten nadvakrát překonal ležícího Kinkaida. 1:1! Devils měli možnost hrát přesilovku 5 na 3, ale ani takováto početní výhoda jim nepomohla připravit si nějakou větší šanci. Velkou šanci si nakonec připravil Beau Bennett, který z nulového úhlu nastřelil tyčku a puk poté přes Holtbyho záda putoval mezi kruhy. Na druhé straně se dalším nádherným zákrokem pochlubil ďábelský gólman, když lapačkou na poslední chvíli zastavil puk na brankové čáře. Domácí si koncem základní hrací doby dokázali vytvořit obrovský tlak, kterému unavení Ďáblové odolávali z posledních sil. Necelou minutu před sirénou vyvolal malou strkanici Lars Eller, ale Kyle Quincey vše vyřešil. Jelikož nikdo nevstřelil druhou branku, zápas se přesunul do prodloužení. Především díky famóznímu Kinkaidovi.
Střely:  11:8

Na hru v prodloužení nastoupili za Devils Cammalleri, Zajac a Severson. V první minutě byli domácí uzavřeni ve svém obranném pásmu, střelu na Holtbyho vyslali Lovejoy a Moore. Alexander Ovečkin pohrozil střelou na druhé straně, vzápětí pohrozil samostatným únikem Adam Henrique. V posledních vteřinách mohli druhý bod vybojovat Kuzněcov a Ovečkin, ale Kinkaid nepustil. Zápas se tak musel rozhodnou t v samostatných nájezdech.
Střely:  4:4

Samostatné nájezdy:

1. T.J.Oshie (WSH) – neproměnil (zákrok vyrážečkou)
2. M. Cammalleri (NJD) – Gól (klička do forhendu)
3. J. Kuzněcov (WSH) – neproměnil (zákrok hokejkou)
4. J. Josefson (NJD) – Gól (střela zápěstím)

Washinton Capitals  1:2sn  New Jersey Devils (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky:
44. Winnik (Beagle, Carlson) – 22. Parenteau, rozh. náj. Josefson

Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváků:  18 506  Střely na branku: 44:27  (14:8, 15:7, 11:8 – 4:4).

Hvězdy zápasu:

1. Kinkaid (NJD) – 1 gól, 43 zákroků, úspěšnost 97,7%, čas na ledě 65:00
  2. Holtby (WSH) – 1 gól, 26 zákroků, úspěšnost 96,3%, čas na ledě 65:00
  3. Winnik (WSH) – 1+0, 6 střel, čas na ledě 12:36

Sestava Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene (C), Severson, Auvitu, Lovejoy, Moore, Quincey – Cammalleri, Zajac (A), Palmieri – Bennett, Henrique (A), Parenteau – Wood, Josefson, Smith-Pelly – Gazdic, Kalinin, Lappin.

Vynechali:  Merrill, Hall, Zacha

Sestava Capitals:  Holtby (Grubauer) – Alzner, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Schmidt – Ovečkin (C), Kuzněcov, Williams – Johansson, Bäckström (A), Oshie – Connolly, Eller, Burakovsky – Winnik, Beagle, Wilson.
Vynechali:  Chorney, Vrána

Rozhodčí: Hanson, Lewis – Kovachik, Miller.

• P.A. Parenteau vstřelil svůj 111. gól v NHL
  • oba čeští zástupci týmů a zároveň první volby v draftech Pavel Zacha (NJD, 6. místo 2015) a Jakub Vrána (WSH, 14. místo 2014) dnes nenastoupili
  • Dnešní výhra je pro Keitha Kinkaida první venkovní výhrou na nájezdy v jeho kariéře
  • Keith Kinkaid si počtvrté v kariéře připsal přes 40 zásahů, posedmé jich měl více než 30

Chci se prosadit a hrát NHL již nyní, je odhodlaný Michael McLeod

Dvanáctka draftu 2016 má jasný cíl – prosadit se do NHL, a to co nejdříve! Opora Mississaugy Steelheads z OHL si věří a má k tomu hned několik důvodů. V uplynulé sezoně si v základní části připsal v 57 zápasech 73 bodů (27+46) a byl druhým nejproduktivnějším hráčem celku, který vedl jako kapitán. Dařilo se …