Peklo / Reporty / Schneider zatiahol roletu. Devils porazili Bruins 3:0

Schneider zatiahol roletu. Devils porazili Bruins 3:0

Devils v prvom zápase tohto roka zabrali na plno a získali dôležité body do tabuľky v boji o PO.

Začiatok zápasu priniesol aktívnejšiu hru domácich Devils. Táto aktivita priniesla aj prvý gól zápasu. Santini vystrelil od modrej čiary, ale jeho pokus Rask vyrazil na hokejku Halla, ktorý trafil tyč a puk následne upratal do siete P.A. Parenteau. Domáci mali dobrú šancu aj o chvíľu, keď Seversonovu strelu tečoval Zacha a tá zazvonila na tyč. V prvej tretine sme boli svedkami aj bitky o ktorú sa postarali Wood a Miller. Miller dostal navyše aj dve minúty a tak domáci hrali v početnej výhode. V oslabení zahral McQuaid vysokou hokejkou (2+2) a tak domáci hrali vo výhode o dvoch hráčov ktorá trvala 1:09, ale gólovú radosť nepriniesla. Boston ustál následne aj oslabenie o jedného hráča a začal sa tlačiť do ofenzívy a vypýtal si svoju prvú presilovku. Devils svoje prvé oslabenie zvládli. Paradoxne najväčšia šanca Bostonu prišla po chybnej rozohrávke Parenteaua, kedy sa do zakončenia dostal Marchand, ale Schneider vytiahol krásny zákrok a puk chytil na čiare. Rozhodcovia ešte konzultovali túto šancu v Toronte a ukázalo sa, že puk nebol celým objemom za čiarou.
Strely: 13:12.

Gól P.A.Parenteaua v první třetině
Začiatok druhej tretiny bol obojstranne aktívny. Hra sa prelievala zo strany na stranu. V útočnom pasme si nedovolene počínal hosťujúci Vatrano a Devils mali tak opäť početnú výhodu. Domáci ukázali, že im presilovky v tejto sezóne nevychádzajú. Od tejto chvíle sa hra kúskovala a prinášala veľa nepresností. Hostia od 30.minúty zvýšili aktivitu a zamestnávali obranu Devils. Obrana Devils stála na pevných základoch a v bráne podával spoľahlivý výkon Schneider. Na opačnej strane za Raskom zvonila tyč po nenápadnom zakončení Palmieriho. V druhej tretine sme gól nevideli a tak sa šlo do kabín za stavu 1:0.
Strely: 7:5.

Na začiatku poslednej tretiny našliapol okolo pravého mantinelu Wood a cez padajúceho obrancu preniesol hru na druhú stranu, kde bol pripravený Sergej Kalinin a zvýšil na 2:0. Okamžite po inkasovanom góle sa snažil Boston o zníženie, ale Schneider dnes chytal vo výbornej forme.  Devils si zahrali presilovku aj v tretej tretine, ale opäť sa im nepodarilo skórovať.  Po šarvátke v obrannom pásme Devils sa udeľovali tresty a domáci šli opäť do výhody o jedného hráča,  no gól nepadol ani v tejto výhode.  Boston dostal šancu vrátiť sa do zápasu, keď zasadol na lavicu hanby Kalinin. Devils toto dôležité oslabenie zvládli. Boston skúšal hru bez brankára, ale tento krok im nevyšiel podľa predstáv. V strednom pásme sa puku zmocnil Taylor Hall, ktorý postupoval sám na prázdnu bránu a upravil tak stav zápasu na konečných 3:0.
Strely: 6:5.

Sergej Kalinin zvyšuje na 2:0
New Jersey Devils 3:0 Boston Bruins

Góly a prihrávky: 5. Parenteau (Hall, Santini), 42.Kalinin (Wood, Merrill), 59. Hall (Kalinin)

Vylučenia: 3:6 navyše Wood(NJD) a Miller(BOS) 5 min. za bitku. Využitie: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 15 141. Strely na bránu: 26:22 (13:12, 7:5, 6:5).

Zdeno Chára (BOS) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 22:22

Zostava Devils: Cory Schneider (Kinkaid) – A. Greene, Lovejoy, Severson, Quincey, Merrill, Santini –  Cammalleri, Henrique, Palmieri– Hall, Zacha, Parenteau – Wood, Kalinin, Lappin – Gazdic, Smith-Pelly, Bennett.
Zostava Bruins: Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára, Carlo, Krug, McQuaid, Morrow, K. Miller – Marchand, Bergeron, Pastrňák – Spooner, Krejčí, Vatrano – Schaller, Czarnik, Riley Nash – Blidh, D. Moore, Acciari.

Zaujímavosti:
– Steven Santini odohral dnes svoj prvý zápas v sezóne za Devils, celkovo je to jeho druhy štart v NHL (prvý zápas 4.2016 vs. Toronto)
– Steven Santini si pripísal v dnešnom zápase svoj prvý bod v NHL za asistenciu
– P.A. Parenteau strelil 5 gólov v posledných 8 zápasoch (celkovo 11.gólov v tejto sezóne)