Peklo / New Jersey Devils / Devils padli doma s Torontem, rozhodla první třetina

Devils padli doma s Torontem, rozhodla první třetina

Utrápené utkání se čtyřmi obdrženými góly v první třetině si hráči Devils určitě nebudou chtít pamatovat. Jak se celé utkání vyvíjelo se dočtete v našem reportu níže.

V tomto zápase nastoupili dva čeští zástupci a jeden z nich o sobě dal vědět hned v prvních minutách. Byl jim Román Polák, který se provinil nedovolením bráněním a šel si odpykat dvouminutový trest. Další přerušení hry přišlo až po necelých šesti minutách, hrál se rychlý hokej na obě strany, ale střelecky se nebylo na co dívat. Snad jen střela Nicka Lappina z prostoru mezi kruhy, ale tam byl připravený Andersen. Přesilovou hru si taká vyzkoušelo Toronto, když Jon Merrill narazil na mantinel Jamese Van Riemsdyka. Hosté byli v přesilovce aktivnější a těsně před jejím ukončením se na pravé straně napřáhl Právě Van Riemsdyk a odražený puk nejlépe našel Nazem Kadri a do prázdné branky otevřel skóre. 0:1!
Další přesilovou hru měli Devils možnost hrát díky hákování Milese Wooda mladíkem Marnerem, ale přesilové hry nejsou Ďábelskou silnou stránkou. Naopak potrestané Toronto si v oslabení díky chybnému rozehrání puku Coryho Schneidera dokonce polepšilo a Connor Brown zvyšoval. 0:2!
O malou chvíli později se hosté dostali do tlaku a od modré čáry nahazoval Zach Hyman a před brankou puk za Schneiderova záda protlačila jednička draftu 2016 Auston Matthews. 0:3!
Na to už reagovala střídačka a Schneider byl vystřídán Keithem Kinkaidem. Neuplynula ani minuta zápasu a Toronto ukázalo svůj důraz před brankou a Tyler Bozak zvyšoval. 0:4
Do konce třetiny ještě Devils zvládli párkrát vystřelit, ale nebylo to nic, s čím by si Andersen neporadil.
Střely: 7-9

Druhou část zápasu za nepříznivého stavu začali domácí střelou Michaela Cammalleriho a celkově lepší hrou dopředu. Hrálo se opět v dlouhých intervalech, na útočný výlet se po pravé straně vydal Adam Henrique a po obehrání dvou obránců vystřelil nad branku hostujících Leafs. Útočná hra domácího týmu se stupňovala, chvílemi to vypadalo, jako by hráči Devils byli na ledě sami. Skvěle chytajícího Andersena nepřekonaly ani pokusy Palmieriho, Cammalleriho, Henriquea a ani samostatný únik MIlese Wooda. Rychlé tempo hry dávalo vynikat bruslařům, přihrávky hostující obrany zachytávala úspěšně. Domácí hráči sice v této periodě výrazně zlepšili hru, ale bohužel skóre se neměnilo.
Střely:  10-5

Do poslední části základní hrací doby vstoupily oba tým s jasnými cíli. Hosté udržet stávající stav a domácí jej zvrátit. V edruhé minutě mohl zvraat započít Taylor Hall, ale bohužel netrefil volně jedoucí puk po ledové ploše. Trápení domácích pokračovalo i nadále, vůbec se jim nedařilo v koncovce. Další střelecké pokusy Toronta Keith Kinkaid úspěšně zachytával, V jeho hře byla vidět obrovská jistota a zodpovědnost. Tlak domácích se nakonec vyplatil a necelé čtyři minuty před koncem se dočkali. V přesilové hře s epo krásné kombinaci před brankou trefil P.A.Parenteau a překazil Andersenovi čisté konto. 1:4!
Pár vteřin na to se okolo hostující branky obtočil Jon Merrill a puk byl v síti. 2:4!
Dvě minuty před koncem zápasu ještě Devils zkoušeli hru bez brankaře a to jim dodalo sebevědomí, protože uzavřeli Leafs v jejich obranném pásmu až do sirény. Domácí sice přestříleli Toronto v zápase více než dvojnásobně, ovšem na výhru to dnes nestačilo.
Střely:  14-0

Gól P.A.Parenteaua na 1:4
New Jersey Devils  2:4  Toronto Maple Leafs
(0:4, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 57. Parenteau (Henrique, Severson), 58. Merrill (Wood, Smith-Pelly) – 10. Kadri (Van Riemsdyk, Zaitsev), 14. Brown, 15. Matthews (Hyman, Gardiner), 16. Bozak (Van Riemsdyk, Kadri)

Vyloučení: 3:4  Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváků: 15.233 Střely na branku: 32:14  (7:9, 10:5, 14:0).

Roman Polák (TOR) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:04

Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – Quincey, Lovejoy, Helgeson, Severson, Merrill, Santini – Hall, Zacha, Parenteau – Cammallaeri, Henrique, Palmieri – Kalinin, Zajac, Lappin – Wood, Smith-Pelly, Bennett
Vynechali: Greene, Josefson, Gazdic

Sestava Maple Leafs: Andersen (Bibeau) – N. Zajcev, Rielly, C. Carrick, Gardiner, R. Polák, Hunwick – Co. Brown, Matthews, Hyman – W. Nylander, Kadri, Komarov – Marner, Bozak, J. van Riemsdyk – Sošnikov, F. Gauthier, M. Martin.

Devils budou jedním z nejhorších týmů, soudí odborníci

Bookmakeři z Las Vegas zveřejnili kurzy na vítěze Stanleyova poháru v sezoně 2017/2018. New Jersey Devils zařadili mezi nejhorší týmy vůbec, dávají jim tak opravdu minimální šance a předpokládají další boj na chvostu tabulky. Společně s New Jersey mají stejný kurz Red Wings, Canucks, Coyotes a Golden Knights. Mezi fanoušky Ďáblů to vyvolalo rozruch, svému …