Peklo / Ohlasy / Schneider o druhom góle: „Urobil som fatálnu chybu“

Schneider o druhom góle: „Urobil som fatálnu chybu“

Tím z Newarku vyhral pred súbojom s Torontom Maple Leafs dva zápasy za sebou a pred domácimi fanúšikmi chcel predĺžiť túto sériu. Domáci však nezvládli prvú tretinu a do zápasu sa vrátili až príliš neskoro.

Devils nakoniec stiahli stratu na dva góly, no to bolo z ich strany všetko a stretnutie sa skončilo pomerom 4-2. Pri druhom góle urobil brankár Cory Schneider fatálnu chybu pri rozohrávke a ponúkol súperovi veľmi lacný gól. Mužstvo dostalo ďalšie dva góly a tým sa zrodila ďalšia prehra.

„Celá tá situácia dopadla naozaj zle. Nie je nijaká možnosť, ako sa ospravedlniť za túto situáciu. Urobil som naozaj fatálnu chybu a jednoznačne sa v tom musím zlepšiť. Nemôžem súperovi dovoliť strieľať takéto góly.“

Celá situácia prebehla rýchlo. Obranca Damon Severson prihral puk od mantinelu brankárovi Devils, ktorý si ho spracoval, ale nebol dostatočne pohotový, forčekujúci útočník Connor Brown mu ukradol puk a pohodlne zasunul puk do odkrytej brány. Bola to veľká chyba, ktorá sa Schneiderovi stáva iba málokedy. Okrem toho sa to stalo v dobe, kedy mali Diabli početnú výhodu o jedného hráča.

Schneider napokon strávil v bráne domácich len 14 minút a 40 sekúnd, no za ten čas dostal tri góly. V dvoch prípadoch hostia využili presilovku, ten tretí padol v spomínanom oslabení. Do brány sa postavil náhradník Keith Kinkaid, ktorý kapituloval iba 35 sekúnd od príchodu do bránu, ale potom už držal výsledok, až kým neprišlo zníženie stavu na 4-2. To bolo zo strany oboch tímov všetko.

Na tento incident sa vyjadril aj tréner Hynes: „Všetci vieme, že je to situácia, v ktorej urobil chybu. A ďalší deň je deň na učenie, zapamätanie a uistenie sa, že k tomu už viac nedôjde.“

Americký gólman v službách Devils mal za sebou dva zápasy, v ktorých exceloval a inkasoval dovedna len jeden gól, no potom prišla táto smolná prvá tretina proti Maple Leafs a musel byť vystriedaný. Dnes na Diablov čaká zápas proti Edmontonu Oilers a Schneider sa musí presvedčiť, že je pripravený čeliť ďalšiemu súperovi, ak ho Hynes postaví opäť do brány.

„Počas celého roka som cítil, že moja práca s pukom je dobrá,” pokračuje Schneider. “Bolo iba pár prípadov ako ten dnešný, alebo aspoň trochu podobných, takže nemôžem odradiť mojich obrancov a pomáhať im pri rozohrávke.“

zdroj: Chris Ryan (nj.com)

zdroj obrázku: Bruce Bennett/GettyImages, NHL.com

Devils budou jedním z nejhorších týmů, soudí odborníci

Bookmakeři z Las Vegas zveřejnili kurzy na vítěze Stanleyova poháru v sezoně 2017/2018. New Jersey Devils zařadili mezi nejhorší týmy vůbec, dávají jim tak opravdu minimální šance a předpokládají další boj na chvostu tabulky. Společně s New Jersey mají stejný kurz Red Wings, Canucks, Coyotes a Golden Knights. Mezi fanoušky Ďáblů to vyvolalo rozruch, svému …