Peklo / Reporty / Ani fantastický výkon Schneidera nestačil, Devils mají jen bod

Ani fantastický výkon Schneidera nestačil, Devils mají jen bod

Cory Schneider dokázal napravit nepovedený výkon z předešlého zápasu s Torontem, Ďáblům to ale nakonec stačilo pouze na zisk jednoho bodu.

Bylo jasné, že velké nebezpečí bude tropit především Connor McDavid. Prokázal to již v úvodní minutě, kdy po svém průniku trefil tyčku. Znovu o sobě dal vědět v šesté minutě. Díky parádnímu zrychlení se skrze obránce vřítil před branku, tam byl však připravený Cory Schneider. Další šanci měl kapitán Oilers o chvíli později. V přečíslení tři na dva nahrál Draisaitl Maroonovi, který našel právě muže s céčkem na hrudi. Toho na poslední možnou chvíli vychytal americký brankář. Do vedení se tak dostali domácí, v čase 9:44 proměnil samostatný únik Miles Wood. A byla to taková akce podobná McDavidovi – po dobré práci Zajaca předvedl Wood neskutečné zrychlení, Gryba ho vůbec nestíhal a domácí forvard chladnokrevně bekhendem zasunul mezi betony. Šanci navýšit vedení na dvoubrankové měl v přečíslení dva na jednoho Taylor Hall, v tomto případě už ale Talbot betonem dokázal zasáhnout. Na konci třetiny ještě New Jersey nevyužilo přesilovou hru, po 20 minutách to tak bylo 1:0.
Střely: 7:16

Druhá dvacetiminutovka se již zpočátku hrála ve velmi opatrném stylu, ani jeden z celků se moc nehrnul do útočných akcí. Aktivnější byl ale Edmonton, který usiloval o co nejdřívější vyrovnání. Krátce po polovině zápasu se začaly rodit dobré šance. První měl Mark Letestu, který dorážel po střele Oscara Klefboma jen do Schneiderova betonu. Na druhé straně pak po vynikající Hallově přihrávce nedokázal skórovat P.A. Parenteau. Bývalý útočník Edmontonu Taylor Hall o sobě dal vědět i ve 36. minutě po pasu od Zajaca, jenomže na Talbota recept nenašel. V závěru třetiny si první přesilovou hru vyzkoušeli Oilers. Paradoxně si však šanci vytvořil domácí Travis Zajac, jehož vychytal Cam Talbot. Cory Schneider se přeci jen musel ještě dvakrát zaskvět, když se ho v obou případech neúspěšně snažil překonat Milan Lucic. Po dvou třetinách tak Newarští stále vedli o jednu branku.
Střely: 6:14

Ve třetí třetině už se lépe hrajícímu Edmontonu podařilo srovnat stav zápasu. V průběhu 44. minuty se na vrcholku pravého kruhu dostal ke střele Matt Benning a jelikož toho Cory Schneider moc neviděl, bylo srovnáno. Benning se dočkal první branky v kariéře v NHL. Vedení mohl Ďáblům vrátit po nahození Seversona Miles Wood, nicméně uspět se mu nepodařilo. Další větší šance už nepřicházely a utkání nakonec za stavu 1:1 dospělo do prodloužení.
Střely: 6:9

V něm se domácímu celku vůbec nepodařilo, což podtrhlo vyloučení v 63. minutě. Zajac sekal McDavida a hosté měli výhodu jednoho muže v poli, které využili. Mark Letestu dostal nabito krátce po neproměněné šanci Klefboma a vystřelil Olejářům druhý bod.
Střely: 1:4

New Jersey Devils 1:2pp. Edmonton Oilers
10. Wood (Zajac, Santini) – 44. Benning (Sekera, Lander), 64. Letestu (Klefbom, McDavid)

Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely celkově: 20:43. Diváci: 14 734.

Tři hvězdy zápasu: 1. Mark Letestu (1+0), 2. Cory Schneider (95,3%), 3. Miles Wood (1+0)

Devils: Schneider (Kinkaid) – Merrill, Lovejoy, Quincey, Severson, Auvitu, Santini – Hall, Zajac (A), Parenteau – Cammalleri (A), Henrique (A), Palmieri – Wood, Zacha, Smith-Pelly – Lappin, Kalinin, Gazdic.
Oilers: Talbot (Gustavsson) – Sekera, Benning, Russell, A. Larsson, Klefbom, Gryba – Maroon, McDavid (C), Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins (A), Kassian – Pouliot, Caggiula, Eberle (A) – Letestu, Lander, Hendricks.

Zajímavosti
1) Cam Talbot odchytal proti Ďáblům 37. utkání v sezoně od začátku, má nejvíce startů v soutěži.
2) Proti sobě poprvé od trejdu nastoupili Taylor Hall (381 zápasů za Edmonton) a Adam Larsson (274 zápasů za New Jersey).
3) Od prvních minut hráli Devils jen s pěti obránci, během svých prvních střídání se totiž zranil Yohann Auvitu.
4) V utkání s Torontem umožnili Devils soupeři 9 střel v první třetině a inkasovali čtyřikrát, dnes v úvodní dvacetiminutovce neinkasovali ani jednou z 16 pokusů soupeře.