Peklo / Ohlasy / Taylor Hall: „Strašně moc jsem chtěl dát gól“

Taylor Hall: „Strašně moc jsem chtěl dát gól“

Ďáblové po dvou vyhraných zápasech v lednu, jedné prohře přidali nyní i 1bodový zápas proti Edmontonu. Ve čtyřech lednových zápasech tedy posbírali zatím 5 bodů.

Dnes to byl zápas dvou týmů, které se v létě postaraly o jeden z nejzájímavějších trejdů, ve kterém se nevzájem stěhovali Taylor Hall a Adam Larsson. A pro oba to bylo emotivní utkání.

„Bylo tam spousta emocí, hlavně v první třetině. Nebo ani ne emocí, spíše více nervozity, protože chcete dokázat, že umíte hrát hokej a chcete to svému bývalému týmu ukázat. Po první třetině jsem se ale uklidnil,“ řekl Hall, který ztrávil na ledě 17 minut, 26 vteřin a Talbota prověřil celkem třikrát.

Šance na skórování však měl, v každé třetině alespoň jednu. V první třetině jeli v tandemu s P.A. Parenteauem, ve druhé třetině vyslal pasem opět Parenteaua a ve třetí třetině Hallovu střelu vykopl Talbot, který tak Hallovi radost nedopřál. Hallova bilance je tak z 31 utkání 9 gólů a 16 asistencí a zároveň to byl třetí zápas v řadě, ve kterém nedokázal skórovat.

„Miluju dávat góly. Někdy to tak však je, že vám tam puky nepadají i přesto, že šance máme. Myslím si ale, že jsme schopni si jich vyprodukovat ještě více. Ztrávili jsme strašně moc času v našem pásmu a příliš jsme spoléhali na Schneidse. Cory je vynikající gólman, který nám kryje záda, ale musíme najít způsob jak se dostat z naší třetiny a netrávit tam většinu času v zápase. Celkově však s tímto typem hry nebudeme vyhrávat. V určitých částech zápasu hrajeme dobře, ale jakmile jsme v obranném pásmu, příliš nám to nejde,“ rozpovídal se k utkání Hall.

Jeho protějšek Adam Larsson ztrávil na ledě celkem 22 minut a 26 vteřin a Coryho prověřil dvěma střelami.

Neúspěšné pokusy Halla a Parenteaua o překonání Talbota

Nebezpečí z hokejky Connora McDavida

Velký pozor si Devils dávali na 19letého kapitána Oilers Connora McDavida, uvědomujíc si jeho kvality. „Je neuvěřitelný. Je to poprvé, co jsem ho viděl hrát naživo. Myslel jsem, že to v TV vypadá rychlejší, ale je vidět, jak výborně je vybaven. Je to výjimečný hráč,“ popisoval Miles Wood.

Na Wooda navazuje Merrill, který má tu horší úlohu – bránit jej. „Je rychlý, nijak jinak to vyjádřit nejde. Je to jeden z nejrychlejších hráčů, proti kterým jsem kdy hrál.“

Cory nepovolil McDavidovi skórovat

Něco z prodloužení

Prodloužení rozhodl gól po vyloučení Zajace, které bylo velmi přísné. Kouč Hynes si myslí, že mělo být spíše potrestáno McDavidovo najetí do Schneidera v čase 2:41 a posouzeno jako nedovolené bránění, naproti tomu Zajacovo vyloučení bylo velmi příšné…nyní je to však již jedno.

Z kabiny Devils

Ze zápasu musel odstoupit kvůli zranění ve spodní části těla obránce Yohann Auvitu. Jeho zranění by však mělo být dle vyjádření trenéra Hynese day-to-day. Auvitu byl povolán před zápasem z Albany a na ledě pobyl pouhých 39 vteřin.

„Nyní je to těžké říct, nemělo by to být ale dlouhodobé zranění. Uvidíme, jak se bude cítit zítra a podle toho se rozhodneme,“ konstatoval Hynes.

Devils budou mít volnou neděli a v pondělí o půl 11 proběhne trénink před večerním zápasem proti Panthers.

  • Devils jsou nyní 4-2-3 co se týče druhého zápasu v back-to-back zápasech
  • V polovině sezony je bilance Devils 16-17-8 se 40 body. V minulé sezoně to bylo po 41 zápasech 20-16-5 se 45 body.
  • Merrill odehrál v této sezoně největší porci minut, a to přesně 27:38 a zblokoval k tomu 3 střely.
  • Damon Severson taktéž letos dosáhl svého maxima, když ztrávil na ledě dokonce 28:05.

Zdroj: Andrew Grass, Fire and Ice
Obrázek: Bruce Bennett/Getty Images

Čtěte také

Kapitán Greene: Nemůžeme si myslet, že se hra přizpůsobí nám sama od sebe

Tohle se prostě nepovedlo. Není třeba hledat výmluvy, obkliky či jiná synonyma. Devils prohráli v Torontu vysoko 1:6 a nebýt slušného výkonu Kinkaida v brance, mohlo to být ještě horší. Po čtyřech výhrách v úvodu sezony uspěli Ďáblové jen ve 2 z následujících 10 duelů. „Je to těžké,“ hlesl Brian Boyle. „1:6 je 1:6, to …