Peklo / Ohlasy / Kouč Hynes prezradil, že pred tripom by mal prísť aspoň jeden hráč z farmy

Kouč Hynes prezradil, že pred tripom by mal prísť aspoň jeden hráč z farmy

New Jersey prehralo proti Floride Panthers a v zápase nedokázalo ani raz prekonať brankára Roberta Luongo. Kouč Hynes sa po zápase vyjadril o možných zmenách v kádri v nasledujúcich dňoch.

Diablov čaká trip, na ktorom postupne odohrajú zápasy proti kanadským celkom Oilers, Flames, Canucks a ukončia ho v americkej Minnesote proti miestnym Wild. Útočník Taylor Hall si myslí, že po dnešnej prehre proti Panthers (0-3) je práve tento trip zlom, na ktorom sa rozhodne o tejto sezóne.

Tréner John Hynes ani GM Ray Shero nevedia momentálne povedať, kto pocestuje na tieto štyri zápasy, pretože by malo prísť ku pár zmenám na súpiske. Kapitán Andy Greene by mal letieť spolu s tímom a rovnaký verdikt by mal zaznieť aj v prípade centra Vernona Fiddlera, ktorý utrpel zranenie počas zápasu proti Pittsburghu Penguins.

“Samozrejme, je to téma, o ktorej sme s (GM) Rayom Sherom viedli rozhovor, rovnako aj s celým trénerským zborom. Máme možnosť povolať pár hráčov z farmárskeho celku a dať im príležitosť sa ukázať a dáva nám to možnosť pozmeniť niektoré formácie. Nie je to tak, že sa problém nechystáme vôbec riešiť.”

Na farme sa ukazujú v dobrom svetle útočníci John Quenneville (10 gólov a 17 asistencií), Blake Pietila (13 a 11), Blake Coleman (13 a 10), Joe Blandisi (6 a 14) a Brian Gibbons (9 a 9). Títo hráči patria k lídrom Albany a je pravdepodobné, že dostanú priestor aj v prvom tíme.

“Musíme vyvíjať väčší tlak v ofenzíve,” pokračuje Hynes. “Dostávame sa do streleckých šancí. Vravíme, že nechcú padať do brány, ale myslím, že ich množstvo musí byť väčšie, čo znamená väčší počet striel a náš ofenzívny tlak musí byť rovnako lepší. Musíme taktiež urobiť lepšiu prácu počas pobytu v útočnom pásme.”

“Je to o pracovnej morálke,” hovorí Hynes. “Je to o lepšej hre do tela, strieľaní a získavaní pukov. Musíme preukázať väčšiu vášeň v týchto oblastiach.”

Jedným z ohrozených hráčov by mohol byť útočník Beau Bennett. Vo víkendovom zápase proti Oilers sa najprv nevošiel do zostavy a v zápase proti Panthers strávil na ľade najmenej času spomedzi všetkých hráčov Devils (7 minút 47 sekúnd) a v stretnutí zaznamenal dva strelecké pokusy. Za skrátený čas na ľade ale môžu aj oslabenia, Diabli museli ubrániť päť početných výhod súpera. Každopádne, mužstvo potrebuje nový impulz a povolanie hráča vo forme by mohlo tímu prospieť.

“Momentálne máme za sebou tri prehraté stretnutia v rade, takže naším cieľom je sa z toho dostať v nasledujúcich dňoch a pripraviť sa tak, aby sme hrali lepší hokej a nájsť spôsob, ako vyhrať ďalšie zápasy a získať nejaké body,” dodáva na záver hlavný kouč tímu. “Musíme napraviť niektoré veci v našej hre a odviesť lepšiu prácu, než sme predviedli za ostatných pár zápasov.”


zdroj: Andrew Gross (Fire&Ice)

zdroj obrázku: NHL.com

Čtěte také

Kapitán Greene: Nemůžeme si myslet, že se hra přizpůsobí nám sama od sebe

Tohle se prostě nepovedlo. Není třeba hledat výmluvy, obkliky či jiná synonyma. Devils prohráli v Torontu vysoko 1:6 a nebýt slušného výkonu Kinkaida v brance, mohlo to být ještě horší. Po čtyřech výhrách v úvodu sezony uspěli Ďáblové jen ve 2 z následujících 10 duelů. „Je to těžké,“ hlesl Brian Boyle. „1:6 je 1:6, to …