Peklo / Reporty / Luongo zavřel dveře a Devils nevstřelili Floridě ani branku

Luongo zavřel dveře a Devils nevstřelili Floridě ani branku

Další nevydařený zápas. Devils před kanadským tripem prohráli na domácím ledě s Floridou, když zklamali své fanoušky a prohráli 0:3.

Začátek utkání byl z obou stran poměrně ofenzivní. Hned v úvodní minutě se po pravém křídle vřítil do útočného pásma Adam Henrique, jeho střela ale postrádala přesnost. Na druhé straně jako první zahrozil Paul Thompson, který po menším zaváhání Ďáblů zamířil svou střelu pouze do Coryho Schneidera. Ve čtvrté minutě byl vyloučen Quincey, Florida v přesilovce neskórovala, dobrou příležitost k tomu ale měl Jussi Jokinen – finský forvard se dostal do úniku, mířil na vzdálenější tyčku a těsně minul. Kousek po polovině třetiny nám pěknou akci předvedli mladíci. Nahození Stevena Santiniho tečoval před brankou Miles Wood pouze do přesunuvšího se Luonga. Na druhé straně pak Malgina u mantinelu za cenu faulu zastavil Pavel Zacha, český útočník tak dostal pětiminutový trest. Po 2 minutách při hře 4 na 4, kdy měli Devils solidní příležitosti, se rozběhla tříminutová přesilovka Floridy. 22 sekund před koncem trestu se Panthers ujali vedení – Reilly Smith dorazil za Schneidera vlastní střelu a otevřel skóre zápasu. Po 20 minutách zápasu byl tedy ve vedení 1:0 tým generálního manažera/kouče Toma Rowea.
Střely: 8:10

Prostřední dvacetiminutovku zahájil navíc v početní výhodě, jelikož na konci té úvodní trefil soupeře holí do obličeje Ben Lovejoy. Floridští se tedy dostali do menšího tlaku a ačkoliv neskórovali, mohli alespoň tuto třetinu zahájit v útočném pásmu. Po vypršení trestu měl možnost srovnat Severson, zblízka ale trefil jen Luonga. Před brankou se krátce po něm nedokázali prosadit Lappin s Hallem, brankář byl oporou Panterů. Ve 29. minutě byl za držení vyloučen Matheson a Devils čekala první přesilovka v utkání. Jenže hned v jejím úvodu pádil sám na branku Smith, zakončit už díky vracejícímu se Zachovi nedokázal. Dobrá šance přišla i před Luongem, kde po střle Palmieriho dorážel neúspěšně Miles Wood. Jinak se početní výhoda domácím vůbec nepovedla. Další šanci dostali Newarští ve 33. minutě po faulu Ekblada na Halla. Hned po 13 sekundách byl blízko brance Pavel Zacha, jeho ránu zastavila tyčka! Ke konci z dorážky nedokázal skórovat Zajac, trápení New Jersey tak pokračovalo i přes tyto nadějné šance. Snaha pokračovala, dobrou možnost měl v přečíslení tři na dva Jon Merrill, ale ani on recept na Luonga nenašel. Druhá třetina tedy stav nezměnila.
Střely: 12:11

V další periodě začaly oba celky opatrně, na Devils ale byla znát snaha o co nejdřívější srovnání gólového stavu. Pěknou akcí se prezentoval Miles Wood, který se natlačil přes obránce po pasu od Bennetta, ale poté střílel jen do pozorného Roberta Luonga. Těsně před polovinou třetiny fauloval McCanna Zajac a Devils se museli bránit ve čtyřech. Po dobré kombinaci střílel Vincent Trocheck jen do gólmana Coryho Schneidera, který se přesunul na správné místo. V 53. minutě našel Marchessault před bránou Jokinena. Ten nezakončil úplně dle představ, přesto nadělel Schneiderovi menší problémy. Na druhé straně během buly v útočném pásmu se podražením provinil P.A. Parenteau a následovalo další oslabení New Jersey. Po nahození od modré čáry trefil Keith Yandle tyčku, jinak se toho příliš vážného nestalo. 85 sekund před koncem odvolali Ďáblové Coryho Schneidera z branky a hráli v šesti. Toho ale využil jen hostující celek, konkrétně Jussi Jokinen, který zachytil pas Seversona a upravil na konečných 2:0. Skóre se pak měnilo ještě jednou po dalším odvolání Schneidera, když druhou branku do prázdné klece zaznamenal Vincent Trocheck.
Střely: 8:8

New Jersey Devils 0:3 Florida Panthers
17. Smith (Jokinen, Trocheck), 59. Jokinen, 60. Trocheck (Yandle)

Vyloučení: 4:3, navíc Zacha (NJD) 5 min. za vražení na hrazení. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely celkově: 28:29. Diváci: 12 834.

Tři hvězdy zápasu: 1. Roberto Luongo (28 zákroků), 2. Reilly Smith (1+0), 3. Cory Schneider (26 zákroků)

Devils: Schneider (Kinkaid) – Merrill, Lovejoy, Quincey, Severson, Helgeson, Santini – Hall, Zajac, Parenteau – Cammalleri, Henrique, Palmieri – Wood, Zacha, Lappin – Kalinin, Smith-Pelly, Bennett.
Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Pysyk, Matheson, Ekblad, Kindl, Demers – McCann, Trocheck, Jágr – Marchessault, Jokinen, Smith – MacKenzie, Sgarbossa, Sceviour – Thompson, Malgin, Thornton.

Zajímavosti
1) Za Floridu nastoupili dva bývalí hráči Devils – Jaromír Jágr (139 utkání v New Jersey) a Paul Thompson (3 zápasy v New Jersey).
2) Šlo o třetí a poslední vzájemné utkání v základní části této sezony.
3) Po zákroku Pavla Zachy v první třetině již švýcarský útočník Floridy Denis Malgin utkání nedohrál.
4) Roberto Luongo se 448. vítězstvím v kariéře v NHL osamostatnil na pátém místě tohoto žebříčku mezi brankáři. Proti Devils vychytal 12 výhru z 28 případů a čtvrté čisté konto.