Peklo / Preview / Ďáblové pokračují na tripu, dnes poprvé v sezóně na ledě Flames

Ďáblové pokračují na tripu, dnes poprvé v sezóně na ledě Flames

Včerejší zápas proti Oilers se rozhodoval v prodloužení, bohužel i druhé setkání týmů dopadlo vítězně pro Edmonton. Dnes se Devils představí poprvé v sezoně na půdě Plamenů z Calgary, kde odehrají vzájemný zápas s číslem 100!

Calgary Flames po domácí výhře

Vzájemná bilance týmů

Flames a Devils se potkali v historii celkem v 99 případech, bilance zápasů se zastavila na číslech 61-25-11-2 z pohledu kanadského týmu. Ani gólově to není slavné, Ďáblové propadají v poměru 265:381.

Aktuální forma soupeře

Calgary se v současné době usadilo na 4. místě Pacifické divize, což mu zaručuje postup do play-off díky pozici „Divoká karta“. Odehrálo 44 zápasů s bilancí 23-19-2 a dokázalo sesbírat celkem 48 bodů (o 7 více než New Jersey). V posledním zápase porazilo San Jose Sharks také díky gólu českého útočníka Michaela Frolíka. Nejdelší sérii výher (6) zaznamenali v období 30.11. – 10.12.2016, kdy postupně porazili Toronto, Minnesotu, Anaheim, Dallas, Arizonu a Winnipeg.

Sestava Flames:

Brankáři: Brian Elliott, Chad Johnson
Jedničkou týmu je veterán Brian Elliot (8-10-1, úspěšnost 88,9%), ale jeho kolega Chad Johnson (15-9-1, úspěšnost 92,3%) je kvalitní náhradou. V současné době se mu daří více a je častěji nasazován jako startující gólman.

Obránci:  TJ Brodie, Deryk Engelland, Mark Giordano (C), Dougie Hamilton, Jyrki Jokipakka, Brett Kulak, Ladislav Šmíd, Dennis Wideman
Určitě není třeba představovat dva nejlepší obránce Plamenů. Jsou to kapitán Mark Giordano (19 bodů) a Dougie Hamilton (25 bodů). Oba mají na svém kontě více než dvacet minut průměrného času na ledě a patří k tahounům celého týmu, který má 81,6% úspěšnost při hře v oslabení.

Dougie Hamilton a Mark Giordano při útočné akci proti Vancouveru

Útočníci: Mikael Backlund, Sam Bennett, Lance Bouma, Troy Brouwer, Alex Chiasson, Micheal Ferland, Michael Frolík, Johnny Gaudreau, Freddie Hamilton, Garnet Hathaway, Mark Jankowski, Sean Monahan, Hunter Shinkaruk, Matt Stajan, Matthew Tkachuk, Kris Versteeg, Linden Vey
O českém útočníkovi Michaelu Frolíkovi je hodně slyšet, z odehraných 44 zápasů si připsal 25 bodů (11 gólů + 14 asistencí) a nyní je třetím nejlepším útočníkem klubu. Tím nejlepším, aspoň co se bodů týče, je Mikael Backlund (12+17), dále v klubu „řádí“ i Johnny Gaudreau (10+17) a mladík Matthew Thachuk (8+19). Celkově tým střílí 2.61 branky na zápas a má úspěšnost při přesilových hrách 20,7%.

Michael Frolík

Novinky z kabiny Devils:
Sestava, která odehrála v noci na dnešek zápas proti Edmontonu, pravděpodobně nastoupí i dnes. Tým se dlouhodobě trápí a v posledních deseti utkáních získali pouze 8 bodů z možných dvaceti s bilancí 3-5-2.

Andy Greene je sice na tripu s týmem, jeho nastoupení v zápase ještě ale není potvrzeno lékaři.

Předpokládané sestavy:

Flames: Ch. Johnson (Elliott) – D. Hamilton, Giordano (C), D. Wideman, Brodie, Engelland (A), Jokipakka – Chiasson, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk – Ferland, S. Bennett, Versteeg – Hathaway, Stajan, Bouma.

Devils: Schneider – Merrill-Lovejoy, Quincey-Severson, Stollery-Santini; Hall-Henrique-Parenteau, Cammalleri-Zajac-Palmieri, Wood-Kalinin-Bennett, Coleman-Smith-Pelly-Lappin

TIPOVAČKA 44

Devils : Panthers

zdroj: Andrew Gross (Fire&Ice)

Komentáře

Čtěte také

Co může Pavel Zacha přinést do své čtvrté sezony?

Trénikový kemp začíná za pár týdnů a osud českého útočníka zatím není znám. Co ale způsobuje prodlužování jednání o jeho smlouvě? Co může nabídnout týmu ve své čtvrté sezoně? Pojďme se ale nejprve podívat na jeho působení v lonském ročníku 2018/19. Dalo by se řící, že Zachova sezona byla docela jízda. Poté, co v prvních …