Peklo / Reporty / I podruhé padli Devils s Edmontonem v prodloužení

I podruhé padli Devils s Edmontonem v prodloužení

Druhý vzájemný zápas v sezoně, druhá prohra v extra čase navíc. New Jersey v Edmontonu dvakrát vedlo, přesto nakonec bere jen bod – a ještě je za něj rádo.

Devils do zápasu nevstoupili úplně nejlepším způsobem, když byl hned v páté minutě vyloučen Michael Cammalleri. Edmonton přesilovku sice nevyužil, vytvořil si ale tlak, díky čemuž se po pěkné narážečce s McDavidem dostal do šance Adam Larsson. Bývalý Ďábel však z první zamířil jen do Coryho Schneidera. Posléze byl opět vyloučen hostující hráč (Severson), znovu Oilers neskórovali, ale opět si vybojovali zajímavou příležitost. Po pasu od Leona Draisaitla však ránu Patricka Maroona zastavila tyčka. Početní výhodu nevyužilo ani New Jersey, skóre se nám však otevřelo několik minut po ní, konkrétně v čase 18:05. Cammalleri poslal kotouč na Palmieriho, který objel branku a s notnou dávkou štěstí poslal puk přímo na hůl Travise Zajaca, který skrze bránícího Brandona Davidsona otevřel skóre zápasu! Na konci periody ještě shodili rukavice Russell s Palmierim, domácí bek ale bitku jasně vyhrál.
Střely: 9:5

Do další dvacetiminutovky daleko lépe vstoupili domácí. Hned po 16 sekundách totiž pěknou střelou švihem srovnával Andrej Sekera. Tlak Oilers pokračoval, před bránu se natlačil Jordan Eberle, nicméně Schneider si s tím tentokráte dokázal poradit. Ve 28. minutě nahrával Milan Lucic z dobré pozice na Slepyševa, který rovněž neskóroval. I další tři obrovské šance měl domácí tým. Nejprve v přečíslení dva na jednoho mířil Jordan Eberle do břevna, poté se Kassian neprosadil po pasu od Khairy a následně Connor McDavid nestihl zakončit přečíslení v oslabení kvůli vracejícímu se Hallovi. Taylor Hall měl pak lví podíl na brance Devils, která padla 50,5 sekundy před koncem druhé třetiny. Jeho střela švihem se totiž odrazila od u branky stojícího Stevena Santiniho do sítě, New Jersey tak šlo do kabin ve vedení 2:1!
Střely: 9:7

Ve 43. minutě se do strkanice dostali Taylor Hall se Zackem Kassianem. Vše vyprovokovala vysoká hůl v obličeji Kassiana, za kterou hostující útočník nakonec dostal 4 trestné minuty. V přesilové hře ale nebyli Oilers moc nebezpeční, vedení Ďáblů tedy přežilo. Edmonton však zvyšoval svůj tlak. Caggiula ještě nedokázal proměnit šanci, v 53. minutě se přeci jen domácí ale mohli radovat. Patrick Maroon prokázal dobrý důraz na brankovišti při tlaku elitní formace Oilers a došťoural kotouč za bezmocně ležícího Schneidera, bylo tedy srovnáno. Obrovskou šanci měl v 56. minutě znovu Maroon, kterému na hokejku namazal Jon Merrill, nicméně americký gólman zachránil celek z Newarku od pohromy. Zápas tak dospěl až do prodloužení…
Střely: 12:4

I v něm byl Edmonton daleko lepší. Nejprve obrovskou šanci neproměnil McDavid, po něm Andrej Sekera. V čase 61:50 již ale Oilers mohli slavit, při přečíslení nahrál Connor McDavid Leonu Draisaitlovi, který obrovskou šancí nepohrdl!
Střely: 4:1

Edmonton Oilers 3:2pr. New Jersey Devils
21. Sekera (Draisaitl, Larsson), 53. Maroon (Draisaitl, McDavid), 62. Draisaitl (McDavid, Klefbom) – 19. Zajac (Palmieri, Cammalleri), 40. Santini (Hall, Parenteau)

Vyloučení: 4:4, navíc Russell (EDM) a Palmieri (NJD) 5 min. za bitku. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely celkově: 34:18. Diváci: 18 347.

Tři hvězdy zápasu: 1. Patrick Maroon (1+0), 2. Leon Draisaitl (1+2), 3. Taylor Hall (0+1).

Oilers: Talbot (Brossoit) – Sekera, Russell, Davidson, Larsson, Klefbom, Benning – Maroon, McDavid (C), Draisaitl – Pouliot, Nugent-Hopkins, Eberle (A) – Lucic (A), Caggiula, Slepyšev – Khaira, Letestu, Kassian.
Devils: Schneider (Kinkaid) – Merrill, Lovejoy, Quincey, Severson, Stollery, Santini – Hall, Henrique (A), Parenteau – Cammalleri (A), Zajac (A), Palmieri – Wood, Kalinin, Bennett – Smith-Pelly, Coleman, Lappin.

Zajímavosti
1) Blake Coleman debutoval v NHL, Karl Stollery pak v dresu New Jersey.
2) Během první komerční přestávky bylo na kostce puštěno video pro Taylora Halla, celá hala mu zatleskala ve stoje.
3) Steven Santini skóroval poprvé v NHL.
4) Devils poprvé padli v prodloužení poté, co po dvou třetinách drželi vedení. Jejich bilance v těchto případech je nyní 10-1-3.

New Jersey si na úvod přípravy poradilo s Washingtonem!

Capitals otevřeli skóre prvního přátelského utkání před sezonou 2017/2018 při vlastním oslabení, když se z dorážky prosadil Nathan Walker. První třetina se celkově nesla ve znamení obrovského počtu vyloučení, sudí rozdával jeden trest za druhým a z utkání dělal poměrně bramboračku. Ve 22. minutě Devils vyrovnali, tečovanou střelou od modré se o to postaral Mirco …