Peklo / Reporty / Devils vyhrali v Calgary po takmer desiatich rokoch!

Devils vyhrali v Calgary po takmer desiatich rokoch!

Devils po bojovnom výkone porazili Flames a pripisujú si do tabuľky veľmi dôležité dva body.

Začiatok zápasu priniesol faul Hathawaya na Wooda, ktorého išiel pomstiť Quincey, ale v pästnej výmene prehral a okrem vylúčenia za bitku dostal aj dve minúty a domáci Flames šli do početnej výhody. Domáci v presilovke nič nevymysleli a skóre sa tak nemenilo. Hosťujúci Devils začali viac útočiť a dostali sa do vedenia. Zajac posunul puk Kyleovi Palmierimu, ktorý vystrelil z ľavého kruhu a prekonal domáceho brankára! Devils boli aj naďalej aktívnejším mužstvom. Za aktivitu si vyslúžili možnosť hrať presilovú hru, v ktorej gól nepadol. Buly pred Johnsonom vyhrali hráči Devils a Severson sa od modrej oprel do puku a za domácim gólmanom zvonila tyč. V 16.minúte na lavicu hanby usadol Josefson a domáci si zahrali svoju druhú početnú výhodu, ktorú nevyužili a následne išli Flames do oslabenia. Palmieri preniesol hru do priestoru ľavého kruhu, kde bol pripravený Taylor Hall, ktorý prepálil domáceho brankára!
Strely: 7:14.

Flames začali druhú tretinu aktívne, ale gólovo sa nepresadili. V obrovskej šanci sa na druhej strane ocitol Josefson, ktorý nedokázal prepasírovať puk za ležiaceho Johnsona. Na druhej strane Calgary malo dve dobré príležitosti, ale Kinkaid bol pozorný.  Flames aj Devils sa snažili dostávať do šancí, ale brankári boli pozorní na oboch stranách. Calgary sa dočkalo zníženia v 34.minúte, keď  z pravej strany vystrelil obranca Hamilton a vyrazený puk za bezmocného Kinkaida poslal Sean Monahan. Do konca tretiny sa už nič vážne nestalo, a tak sa šlo do kabín za stavu 1:2.
Strely: 17:12.

Posledná časť začala dobrou šancou Devils, keď sa po pravej strane predral pred bránu Parenteau, ale Johnson podržal svoje mužstvo. V ďalších minútach sa hralo bez šancí a defenzívy oboch celkov pracovali spoľahlivo. V 48.minúte sa hráči Flames dostali v útočnej tretine do tlaku, ale hostia svojou obetavou hrou zabránili vyrovnaniu.  Domáci aj naďalej zvyšovali svoju aktivitu a snažili sa vyrovnať. Na opačnej strane sa do samostatného úniku dostal Wood, ale jeho bekhendové zakončenie Johnson zneškodnil. V 56.minúte hrali Devils presilovú hru a mali tak možnosť pred koncom zápasu odskočiť domácim o dva góly, ale táto presilovka gólové ovocie nepriniesla a zápas tak sľuboval drámu až dokonca. V poslednej minúte a pol hrali domáci bez brankára a snažili sa o vyrovnanie, ale Devils záverečný tlak ustáli a pripisujú si dôležité dva body za výhru.
Strely: 8:10.

Calgary Flames  1:2 New Jersey Devils

Góly a prihrávky: 35. Monahan (D. Hamilton, Versteeg) – 7. Palmieri (Merrill, Zajac), 19. Hall (Palmieri, Stollery)

Vylúčenia: 4:2 navyše Hathaway (CGY) a Quincey (NJD) 5 minút za bitku. Využitie: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 19 190. Strely na bránu: 32:36 (7:14, 17:12, 8:10).

Zostava Flames: Johnson (Elliott)– Giordano, Hamilton, Brodie, Wideman, Jokipakka, Engelland – Gaudreau, Monahan, Chiasson – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Brouwer – Bouma, Stajan, Hathaway.
Zostava Devils: Kinkaid (Schneider)– Merrill, Lovejoy, Quincey, Severson, Stollery, Santini – Hall, Henrique, Parenteau – Cammalleri, Zajac, Palmieri – Zacha, Josefson, B.Bennett – Wood, Coleman, Smith-Pelly.

Zaujímavosti:

• Devils vyhrali naposledy na ľade Calgary 23. decembra 2007
  • Stollery si pripísal asistenciu pri druhom góle a bol to jeho prvý bod v NHL
  • Hall strelil svoj 10.gól v sezóne (bol to gól po piatich zápasoch)
  • Hall dal v posledných šestnástich zápasoch len dva góly

Devils budou jedním z nejhorších týmů, soudí odborníci

Bookmakeři z Las Vegas zveřejnili kurzy na vítěze Stanleyova poháru v sezoně 2017/2018. New Jersey Devils zařadili mezi nejhorší týmy vůbec, dávají jim tak opravdu minimální šance a předpokládají další boj na chvostu tabulky. Společně s New Jersey mají stejný kurz Red Wings, Canucks, Coyotes a Golden Knights. Mezi fanoušky Ďáblů to vyvolalo rozruch, svému …