Peklo / Ohlasy / Taylor Hall: Proměněná přesilová hra nám dodá sebevědomí

Taylor Hall: Proměněná přesilová hra nám dodá sebevědomí

Mnoho chvály se valilo na Keitha Kinkaida po jeho výkonu v Calgary. Proč by taky ne, dvojka Devils totiž ukázala, že je solidním záskokem a byla vyhlášena první hvězdou zápasu poté, co z 32 střel pustila za svá záda pouze jednu.

Kinkaid však děkoval i svým spoluhráčům, kteří dobře bránili. Při závěrečném powerplay Flames na něj dokonce nešla ani jedna střela. Nejdříve blokoval střelu Hamiltona Lovejoy, poté Palmieri. V posledních třech sekundách blokoval střely Jon Merrill.

,,Jen dělám svou práci a naši obránci také,” řekl Kinkaid. ,,Spoluhráči se dnes hodně snažili, od obránců až po útočníky. Bylo fajn vidět, jak se všichni snaží. Myslím si, že Adam Henrique dokonce schytal tvrdou ránu přímo do zadku. Celkově celý tým podal obětavý výkon.”

,,Myslím si, že Kinkaid chytal dobře,” řekl kouč Devils John Hynes. ,,Držel puky a vypadal velmi jistě. Několikrát nás podržel a dal nám šanci na vítězství.

Devils vyhráli v Calgary poprvé od 23. prosince 2007. Díky tomu mají momentálně statistiku z posledních deseti zápasů 5-3-2.

Taylor Hall odehrál necelých sedmnáct minut a měl hned osm střel na bránu. ,,Cítil jsem se dnes plný energie,” svěřil se útočník Devils. ,,Myslím, že to našemu týmu pomohlo.”

,,Naše přesilové hry byly v poslední době značně nepovedené,” pokračoval Hall. ,,Snažili jsme se střílet puky na bránu a nějak to tam procpat. Dnes to konečně vyšlo. Dodá vám to sebevědomí.”

Úvodní gól utkání vstřelil Palmieri po dobré práci Merrila. Dle útočníka Devils by tak měli spolu se spoluhráči hrát častěji.

,,Jonny udělal dobrou práci když se tlačil do brány,” řekl Kyle Palmieri. ,,Později jsme se o tom bavili. Je to jeden z klíčů k ofenzivnímu pojetí hry a k vytváření šancí. Viděl jsem tam sice Cammyho, ale byl jsem rozhodnutý to dělovkou poslat na bránu. Myslím, že střelu tečoval obránce a až pak skončila v síti.”

Karl Stollery, který byl povolán z Albany Devils měl druhou asistenci na gólu Halla a připsal si tak po čtrnácti startech první bod v NHL.

P.A. Parenteau měl nejvyšší počet střel za zápas po celou jeho dosavadní kariéru – osm.

,,Myslím, že jsme hráli velmi dobře i ve třetí třetině,” komentoval zápas Parenteau. ,,Nenechali jsme se přehrávat a makali jsme. Nedopustili jsme to, co se stalo v Edmontonu. Myslím, že nás to poučilo.”

Komentáře

Čtěte také

Damon Severson: Musíte se ukázat v tom nejlepším světle

Málokdo si dovede představit sezonu NHL bez tzv. rivalitních zápasů. Mezi ty nejznámější patří již tradičně utkání mezi New Jersey Devils a New York Rangers. Boje o řeku Hudson jsou velmi vyhledávané a napětí během samotných zápasů by se dalo krájet. Jedním takovým zápasem byl ten včerejší, který byl okořeněn tvrdými souboji u mantinelů a …