Peklo / New Jersey Devils / Potřetí za sebou v Kanadě, podruhé v sezóně čeká Ďábly Vancouver

Potřetí za sebou v Kanadě, podruhé v sezóně čeká Ďábly Vancouver

Na čtyřzápasovém tripu po soupeřových halách získali Devils zatím 3 body ze čtyř možných, dnes se představí na ledě Canucks ve Vancouveru. V posledním zápase Devils porazili Flames v poměru 2:1.


Vancouver Canucks v zápase proti Floridě

Vzájemná bilance týmů

Oba týmy se již v této sezoně potkaly, určitě si ten zápas budete pamatovat, Taylor Hall v jednom z momentů zápasu přistrčil Philipa Larsena a ten byl odvezen z ledu na nosítkách. Devils nakonec porazili Canucks na domácí půdě 3:2. Historicky se týmy pak potkaly celkem 109krát s bilancí 35-53-17-4 z pohledu Ďáblů.

Aktuální forma soupeře

Canucks se v letošní sezoně moc nedaří, nyní okupuje předposlední šesté místo v Pacifické divizi. Po odehraných 44 zápasech mají 45 bodů (o 2 více než New Jersey) a bilanci 20-19-5. V posledním zápase podlehli Philadelphii po samostatných nájezdech 4:5, ten rozhodující proměnil Claude Giroux. Nejdelší sérii výher (6) zaznamenali v období 28.12.2016 – 6.1.2017, kdy postupně porazili Los Angeles, Anaheim, Edmonton, Colorado, Arizonu a Calgary.

Soupiska Canucks:

Brankáři: Jacob Markström, Ryan Miller
Situace v brankovišti je velmi vyrovnaná. Oba gólmani jsou nasazováni pravidelně a mají dobré procento úspěšnosti (Ryan Miller 91,4%, Jacob Markström 91,2%). Dokonce i počet obdržených branek je totožný a zastavil se na čísle 2.64 gólů na zápas. V posledním utkání proti Devils byl v brance Jacob Markström. Čisté konto udržel pouze jednou Miller.

Ryan Miller


Obránci: Alex Biega, Alexander Edler, Erik Gudbranson *, Ben Hutton, Philip Larsen *, Andrey Pedan, Luca Sbisa, Troy Stecher, Christopher Tanev, Nikita Trjamkin
Obránci soupeře nejsou nějakými střelci. Tím nejúspěšnějším je Ben Hutton (4+7), nejlepším v počtu bodů je Troy Stecher se třinácti body (1+12). Za zmínku jistě stojí i Luca Sbisa, Alexander Edler a Erik Gudbranson. Hra v oslabení ovšem nepatří k nejsilnějším v lize, s 79,7% okupují dvaadvacáté místo (Devils 10.místo – 83%). Nejtrestanějším hráčem je s 35 trestnými minutami Nikita Trjamkin.

Troy Stecher

Útočníci: Sven Baertschi, Reid Boucher, Alexandre Burrows, Michael Chaput, Derek Dorsett *, Loui Eriksson, Brendan Gaunce, Markus Granlund, annik Hansen *, Bo Horvat, Jayson Megna, Anton Rodin, Daniel Sedin (A), Henrik Sedin (C), Jack Skille, Brandon Sutter.
Určitě si nemusíme představovat dvojčata Sedinovi, která patří k tahounům celého týmu. Kapitán Henrik sesbíral 27 bodů (9-18), jeho bratr Daniel 24 (11+13). Ovšem nejúspěšnějším hráčem je Bo Horvat se třiceti body (13+17). Ve srovnání přesilových her jsou na tom Canucks a Devils podobně. Ďáblové mají 13,3% a Kosatky 13,7%. Zajímavostí může být 100% úspěšnost při vhazování, kterou se pyšní hned tři hráči Sven Baertschi, Derek Dorsett a Jake Virtanen.

Dvojčata Sedinovi. Henrik (vlevo) a Daniel

pozn.  * – hráč je umístěn na listině zraněných


Novinky z kabiny Devils:

V brance bude jednička Devils, Cory Schneider. Jeho výkony v posledních zápasech jsou kolísavé, úspěšnost jeho zákroků je 90,9%.
Andy Greene a Vernon Fiddler již s týmem trénují, do utkání ale nenastoupí.

Předpokládané sestavy:

Canucks: R. Miller (Markström) – Stecher, Edler, Ch. Tanev, Sbisa, Biega, Trjamkin – Eriksson, H. Sedin, D. Sedin – Burrows, Horvat, Bärtschi – Megna, B. Sutter, M. Granlund – Skille, Chaput, B. Gaunce.

Devils: Schneider (Kinkaid) – Merrill, Lovejoy, Quincey, Severson, Stollery, Santini, Hall-Henrique-Parenteau, Cammalleri-Zajac-Palmieri, Wood-Kalinin-Bennett, Coleman-Smith-Pelly-Lappin

TIPOVAČKA 45

Devils : Panthers

zdroj: Andrew Gross (Fire&Ice)

Komentáře

Čtěte také

Prežívajú Diabli najlepšie leto v histórii organizácie? Rok 1991 by bol určite proti!

Vedeniu Devils sa počas 38 dní podarilo získať veľmi kvalitné portfólio hráčov – do tímu z Newarku postupne prišli Jack Hughes, P.K. Subban, Wayne Simmonds a v priebehu minulého týždňa zatiaľ posledná posila Nikita Gusev. Fanúšikovia Devils môžu byť naozaj spokojní s posilnením ich obľúbeného tímu, ktorý sa bude snažiť o návrat do vyraďovacích bojov …