Peklo / New Jersey Devils / Potřetí za sebou v Kanadě, podruhé v sezóně čeká Ďábly Vancouver

Potřetí za sebou v Kanadě, podruhé v sezóně čeká Ďábly Vancouver

Na čtyřzápasovém tripu po soupeřových halách získali Devils zatím 3 body ze čtyř možných, dnes se představí na ledě Canucks ve Vancouveru. V posledním zápase Devils porazili Flames v poměru 2:1.


Vancouver Canucks v zápase proti Floridě

Vzájemná bilance týmů

Oba týmy se již v této sezoně potkaly, určitě si ten zápas budete pamatovat, Taylor Hall v jednom z momentů zápasu přistrčil Philipa Larsena a ten byl odvezen z ledu na nosítkách. Devils nakonec porazili Canucks na domácí půdě 3:2. Historicky se týmy pak potkaly celkem 109krát s bilancí 35-53-17-4 z pohledu Ďáblů.

Aktuální forma soupeře

Canucks se v letošní sezoně moc nedaří, nyní okupuje předposlední šesté místo v Pacifické divizi. Po odehraných 44 zápasech mají 45 bodů (o 2 více než New Jersey) a bilanci 20-19-5. V posledním zápase podlehli Philadelphii po samostatných nájezdech 4:5, ten rozhodující proměnil Claude Giroux. Nejdelší sérii výher (6) zaznamenali v období 28.12.2016 – 6.1.2017, kdy postupně porazili Los Angeles, Anaheim, Edmonton, Colorado, Arizonu a Calgary.

Soupiska Canucks:

Brankáři: Jacob Markström, Ryan Miller
Situace v brankovišti je velmi vyrovnaná. Oba gólmani jsou nasazováni pravidelně a mají dobré procento úspěšnosti (Ryan Miller 91,4%, Jacob Markström 91,2%). Dokonce i počet obdržených branek je totožný a zastavil se na čísle 2.64 gólů na zápas. V posledním utkání proti Devils byl v brance Jacob Markström. Čisté konto udržel pouze jednou Miller.

Ryan Miller


Obránci: Alex Biega, Alexander Edler, Erik Gudbranson *, Ben Hutton, Philip Larsen *, Andrey Pedan, Luca Sbisa, Troy Stecher, Christopher Tanev, Nikita Trjamkin
Obránci soupeře nejsou nějakými střelci. Tím nejúspěšnějším je Ben Hutton (4+7), nejlepším v počtu bodů je Troy Stecher se třinácti body (1+12). Za zmínku jistě stojí i Luca Sbisa, Alexander Edler a Erik Gudbranson. Hra v oslabení ovšem nepatří k nejsilnějším v lize, s 79,7% okupují dvaadvacáté místo (Devils 10.místo – 83%). Nejtrestanějším hráčem je s 35 trestnými minutami Nikita Trjamkin.

Troy Stecher

Útočníci: Sven Baertschi, Reid Boucher, Alexandre Burrows, Michael Chaput, Derek Dorsett *, Loui Eriksson, Brendan Gaunce, Markus Granlund, annik Hansen *, Bo Horvat, Jayson Megna, Anton Rodin, Daniel Sedin (A), Henrik Sedin (C), Jack Skille, Brandon Sutter.
Určitě si nemusíme představovat dvojčata Sedinovi, která patří k tahounům celého týmu. Kapitán Henrik sesbíral 27 bodů (9-18), jeho bratr Daniel 24 (11+13). Ovšem nejúspěšnějším hráčem je Bo Horvat se třiceti body (13+17). Ve srovnání přesilových her jsou na tom Canucks a Devils podobně. Ďáblové mají 13,3% a Kosatky 13,7%. Zajímavostí může být 100% úspěšnost při vhazování, kterou se pyšní hned tři hráči Sven Baertschi, Derek Dorsett a Jake Virtanen.

Dvojčata Sedinovi. Henrik (vlevo) a Daniel

pozn.  * – hráč je umístěn na listině zraněných


Novinky z kabiny Devils:

V brance bude jednička Devils, Cory Schneider. Jeho výkony v posledních zápasech jsou kolísavé, úspěšnost jeho zákroků je 90,9%.
Andy Greene a Vernon Fiddler již s týmem trénují, do utkání ale nenastoupí.

Předpokládané sestavy:

Canucks: R. Miller (Markström) – Stecher, Edler, Ch. Tanev, Sbisa, Biega, Trjamkin – Eriksson, H. Sedin, D. Sedin – Burrows, Horvat, Bärtschi – Megna, B. Sutter, M. Granlund – Skille, Chaput, B. Gaunce.

Devils: Schneider (Kinkaid) – Merrill, Lovejoy, Quincey, Severson, Stollery, Santini, Hall-Henrique-Parenteau, Cammalleri-Zajac-Palmieri, Wood-Kalinin-Bennett, Coleman-Smith-Pelly-Lappin

TIPOVAČKA 45

Devils: Detroit:
Střelec první branky Devils:

zdroj: Andrew Gross (Fire&Ice)

Čtěte také

Nico Hischier se poprvé představil budoucím spoluhráčům

Úterní den byl pro hráče New Jersey ve znamení rozvojového kempu, kterého se účastní i ti, kteří do organizace Devils již delší dobu patří. Pozornost všech se zaměřila především na nový švýcarský přírůstek do rodiny. Nico Hischier, jednička draftu 2017, poprvé předvedl, co umí. Blake Speers, kterého Devils minulou sezonu poslali mezi juniory, se na …