Peklo / New Jersey Devils / Taylor Hall rozhodl v prodloužení, Devils vítězí podruhé v řadě

Taylor Hall rozhodl v prodloužení, Devils vítězí podruhé v řadě

Po střelecky ne moc vydařeném zápase udolali Devils domácí Kosatky fotbalovým výsledkem 2:1 v prodloužení. Devils překonali hranici 100 vstřelených gólů a vezou z Vancouveru dva body. Jak celý zápas probíhla se můžete dočíst níže:

Po úvodním vhazování se týmy začali „oťukávat“. Cory Schneider měl trochu práce hned od začátku, ale ani Ďáblové nezůstali pozadu. Pěknou nátlakovou hrou se dostávali před domácího Markströma a nedávali domácím útočníkům moc šancí na útok. Později obránce Erikson vypálil od modré čáry a tečovaný puk se zastavil o levou tyčku Schneiderovy branky. Obrovskou šanci na otevření skóre měl Beau Bennett, ale jeho dorážka skončila na betonu domácího gólmana, který o chvilku později vychytal i Taylora Halla. Hosté zvládli i hru v oslabení, během níž domácí vystřelili pouze dvakrát.
Střely:  8 – 7

Po odehrané půl minutě se Devils dostali vinou Jona Merrilla do oslabení, ale domácí se ke větší šanci nedostali. Ďáblové pozorně bránili a postupně se dostávali blíž a blíž domácí brance. Po několika pousech mimo se podařilo i brankáře potrápit. Velkou šanci měl KYle Palmieri, když po nahrávce od Michaela Cammalleriho nedokázal dopravit puk za Markströmova záda. Na druhé straně se v ve 27.mintě povedlo Erikssonovi překonat Coryho Schneidera, ale rozhodčí ihned puk neuznal. Po shlédnutí videa ale svoje rozhodnutí změnil a gól byl v pořádku. 1:0!
Pokračovalo se ve vysokém tempu, domácí měli trochu převahu ovšem Devils si dokázali taky „dupnout“. Čtyři mimuty před koncem druhé části si v závaru puk poskakoval po brankovišti, až jej domácí gólman musel lapačkou lovit z branky. Ta byla ovšem posunutá a tak rozhodčí rozpažil, čímž gól neuznal. Hosté se tím nenechali odradit a dále tlačili. Vyrovnáno bylo o minutu později, kdy po nahrávkách Bennetta a Seversona napřáhl od modré čáry Kyle Quincey a nechytatelnou střelou skóroval potřetí v sezoně. 1:1!
Do konce periody už oba týmy jen hlídali skóre.
Střely:  5 – 8

Do poslední části základní hrací doby vlétli Devils jako vyměnění. Tvrdě hráli u mantinelu, forčekovali a do pásma pustili soupeře až v páté minutě. O dvě minuty později měli hostí možnost hrát první přesilovou hru v zápase, ale ta se jim moc nevydařila. Dokonce v ní Daniel Sedin ujel sám na branku, ale Schneider jeho úmysl o kličku přečetl. Po celý čas třetiny se jen málokdy dostali hráči do přečíslení nebo jednoznačné akce. Čtyři minuty před koncem se Taylor Hall tlačil do útočného pásma, ze kterého padl gól, ale rozhodčí jej zastavili pro údajný ofsajd. Celé si to poté ještě kontrolovali u videorozhodčího. Ten nakonec poradil rozhodčím gól neuznat. Ke konci třetiny se hosté dostali do nepříjemné situace, když dvakrát po sobě vyhodili puk na zakázané uvolnění nemohli vystřídat. Konec základní hrací doby se dohrával ve čtyřech na obou stranách díky vyloučení domácího Alexandera Edlera a hostujícího Karla Stolleryho. V posledních vteřinách ještě mile Canucks dvě šance zvrátit stav na svou stranu, ale vynikající Schneider svůj tým podržel. Dnešní utkání šlo do prodloužení.
Střely:  7 – 6

Prodloužení začalo útočným průjezdem domácích zakončeným střelou, Schneider kryl. Po několika pokusech o založení útoku se nakonec povedlo Travisu Zajacovi nahrát na pravou stranu, kde byl Taylor Hall a ten střelou zápěstím nakonec ukončil toto utkání. Devils ukořistili i druhý bod a vítezství v druhém zápase v řadě.

Střely  1 – 2

Vancouver Canucks  1:2pp  New Jersey Devils

(0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Eriksson (H.Sedin, D.Sedin) – 37. Quincey (Severson, Bennett), 62. Hall (Zajac)

Vyloučení: 2:4  Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků:  18,865  Střely na branku: 22:22  (8:7, 5:8, 7:6 – 1:2).

Hvězdy zápasu:

1. Schneider (NJD) – 21 zákroků, úspěšnost 95,5%, čas na ledě 61:08
  2. Hall (NJD) – 1+0, 4 střely, čas na ledě 19:11
  3. Sedin (VAN) – 0+1, 4 střely, čas na ledě 17:12

Česko-slovenská stopa:
Pavel Zacha (NJD) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 12:34, 100% úspěšnost vhazování

Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – Lovejoy, Merrill, Severson, Quincey, Santini, Stollery – Parenteau, Henrique (A), Hall – Palmieri, Zajac (A), Cammalleri (A) – B. Bennett, Zacha, Josefson – Smith-Pelly, Coleman, Wood.
Vynechali: Gazdic, Helgeson, Kalinin, Green a Fiddler (oba zranění)
Sestava Canucks: Markström (R. Miller) – Stecher, Edler, Ch. Tanev, Sbisa, Biega, Trjamkin – Eriksson, H. Sedin (C), D. Sedin (A) – Megna, B. Sutter, M. Granlund – Burrows (A), Horvat, Bärtschi – Skille, Chaput, B. Gaunce.
Vynechali: Rodin, Boucher, Pedan

Rozhodčí: Garrett Rank, Tom Kowal – Bevan Mills, Mark Wheler.

• Kyle Quincey vstřelil Ďábelský gól s pořadovým číslem 100.
  • Damon Severson přihrál již na 18 gól Devils a je nejlepším obráncem týmu
  • Devils na kanadském tripu získali 5 bodů ze šesti.

Devils budou jedním z nejhorších týmů, soudí odborníci

Bookmakeři z Las Vegas zveřejnili kurzy na vítěze Stanleyova poháru v sezoně 2017/2018. New Jersey Devils zařadili mezi nejhorší týmy vůbec, dávají jim tak opravdu minimální šance a předpokládají další boj na chvostu tabulky. Společně s New Jersey mají stejný kurz Red Wings, Canucks, Coyotes a Golden Knights. Mezi fanoušky Ďáblů to vyvolalo rozruch, svému …