Peklo / Ohlasy / Daří se nám, protože máme pohyb a dobře bruslíme, vidí důvod úspěchu Pavel Zacha

Daří se nám, protože máme pohyb a dobře bruslíme, vidí důvod úspěchu Pavel Zacha

Lídr Západu padl, New Jersey slaví.

Že by naděje na play off ještě žila?  Z posledních 4 zápasů si Ďáblové odnesli sedm bodů. Jistě, stále jsou na 13. místě, konkurence je veliká, přesto oko fanouška může potěšit, že do play off zbývají jen tři body.

Devils jsou opět ve hře. „Jeli jsme na trip s vědomím, že musíme získat body, najít tu cestu k vítězství. Dnes jsme odehráli těžký zápas. Ale byli jsme schopni držet krok,“ říká kouč John Hynes. Jeho svěřenci byli vedle Columbusu jediní, kdo dokázal porazit Minnesotu za posledních 20 zápasů v normální hrací době.

Velkým faktorem úspěchu je třetí lajna složená z navrátilce Jacoba Josefsona, Čecha Pavla Zachy a Beaua Bennetta. Zacha se dokázal prosadit v druhé třetině, Bennett vstřelil vítězný gól. „Josefsonova lajna za poslední tři zápasy byla opravdu důležitá. Jsou velmi efektivní. S Pavlem jsme si promluvili a on vystoupil s tou hrou, kterou od něj vyžadujeme. To vidíme rádi. Máme tak hloubku lajn, kterou můžeme využít. Všem dáme minuty na ledě, nemusíme nikoho přetěžovat,“ chválí třetí lajnu Hynes.

„Získali jsme za ty zápasy sebevědomí. Máme 12 útočníků a 6 obránců, všichni pomáhají. Každý dostává prostor na ledě. A ještě pomůžeme odpočinout našim lídrům. Musíme hrát náš dobrý Devils hokej. Neztratili jsme naději ani při stavu 0:2, nebyli jsme frustrovaní. A to je část naší identity,“ je spokojený Bennet.

Zacha předvedl konečně dobrý výkon. Nejdříve zařídil jedinou přesilovou hru zápasu pro Devils a pak ji ještě sám zužitkoval. Po posazení na tribunu proti Edmontonu se už oklepal. „Je pravda, že jak jsem se vrátil, naše lajna začala hrát opravdu dobře. A za to jsem rád. Hodně se snažíme hrát v útočné třetině, nechybovat v obraně. A daří se nám to, protože máme pohyb, bruslíme. Vracíme se z tripu s dobrým pocitem,“ neskrývá nic mladý Čech.

Karl Stollery si připsal asistenci na Zachově gólu, je to pro něj tak druhá přesilovková asistence za čtyři zápasy. Další nováček Coleman si zapsal první bod v NHL po přihrávce na vítězný gól Bennetta. “Cítíme se teď v kabině dobře. Všichni jsou nadšení,” říká krátce Coleman.

Damon Severson je s 19 asistencemi nejlepším nahrávačem týmu vedle Travise Zajaca, navíc s 22 body už teď vyrovnal své sezónní maximum.

Čtěte také

Devils se trápí. Další prohra a zraněný Hischier

Dlouhý sedmizápasový trip je u konce a někteří hráči jej označují jako “Trip z pekla”. Devils si z tohoto výletu vezou bilanci 1-6-0 a navíc zraněného útočníka Nica Hischiera. Ten nedohrál včerejší zápas, kdy padli Devils na půdě Jets 2:5.