Peklo / Ohlasy / Beau Bennett: Vyloučení na pět minut nerozhodlo zápas
Bennett

Beau Bennett: Vyloučení na pět minut nerozhodlo zápas

Prohra 1:3 proti Canadiens nezvýšila odskok na poslední postupové místo do playoff. Stále jsou to tři body, které Ďáblům chybí. Problém je v tom, že ve hře je hned několik týmu.

Posledním postupujícím je momentálně Toronto s 50 body v 43 zápasech, za nimi jsou Flyers se stejným počtem za 46 zápasů (dnes s nimi hrají Devils), následují Hurricanes s 49 body v 45 zápasech, Panteři s 49 v 47 utkáních, Red Wings s 47 v 46 zápasech a konečně Tampa Bay s 47 v 47 utkáních. Tampa je na tom tedy stejně jako Devils, ale má o něco lepší skóre.

Postup do playoff tak není nemožný, ale dá se říci, že pravděpodobný také není. Hlavně po výkonu proti Canadiens.

Za jeden z hlavních momentů utkání by nejspíše šel označit trest Karla Stolleryho na pět minut za vražení na hrazení. Hráči si však byli sami vědomi toho, že nejen tento okamžik byl důvodem prohry. Jejich hra byla totiž velmi slabá.

,,Hrál opravdu rychlý hokej,” řekl Miles Wood,,Rozhodčí rozhodl při vyloučení tak, jak rozhodl. Nemůžeme ho z toho vinit. Bohužel nás těch pět minut stálo hodně sil a času. Byla to však naše chyba. Často jsme byli vylučovaní, oni se naopak drželi mimo trestnou lavici. To rozhodlo zápas.”

,,Upřímně, pokud by ten hit byl proti nám, taky bychom chtěli přesilovku,” dodal Beau Bennett,,Nerozhodlo to utkání, to rozhodlo něco jiného.”

Některé z možných důvodů:

Poměr přesilovek 3 ku 7 ve prospěch Canadiens.

Nemožnost udržet se v útočném pásmu a vytvořit si tlak.

Celkově pouze 17 střel na branku.

Špatný přechod přes střední pásmo, které soupeř dobře bránil.

,,Po celý zápas byli na puku lepší,” přidal Blake Coleman,,Málo jsme bojovali, pravděpodobně jsme měli zjednodušit hru. Nepodali jsme dnes dobrý výkon.”

Kouč Hynes samozřejmě nebyl s výkonem vůbec spokojený.

,,Musíme víc bruslit a hrát tvrději,” svěřil se John Hynes,,Na tripu jsme předvedli daleko lepší výkon. Napadali jsme, dokázali jsme si vytvářet tlak. Hráli jsme tvrdě a dokázali jsme se prosadit. Ten recept, který jsme tam našli, dnes neexistoval.”

John Hynes také řekl, že můžeme dnes proti Flyers očekávat změny v sestavě, neřekl ale jaké.

Dá se však očekávat, že do brány se vrátí Cory Schneider, který by už neměl být nemocný. Brankářská jednička odcestovala s týmem (autobusem) do Philadelphie a zdá se, že tedy nastoupí.

Co je však jasné, je to, že Andy Greene nenastoupí. Kouč Hynes řekl, že jeho zranění ještě není doléčené. Stejně jako Schneider by však mohl být zpět i Merrill, který se prý z nemoci léčí rychle. Na led se možná podívá i Vern Fiddler.

Čtěte také

Kapitán Greene: Nemůžeme si myslet, že se hra přizpůsobí nám sama od sebe

Tohle se prostě nepovedlo. Není třeba hledat výmluvy, obkliky či jiná synonyma. Devils prohráli v Torontu vysoko 1:6 a nebýt slušného výkonu Kinkaida v brance, mohlo to být ještě horší. Po čtyřech výhrách v úvodu sezony uspěli Ďáblové jen ve 2 z následujících 10 duelů. „Je to těžké,“ hlesl Brian Boyle. „1:6 je 1:6, to …