Peklo / Reporty / Na úspěšný trip Devils nenavázali, s Canadiens podali špatný výkon

Na úspěšný trip Devils nenavázali, s Canadiens podali špatný výkon

Návrat před domácí fanoušky se vůbec nepodařil. New Jersey se sice v zápase s Canadiens ujalo vedení, nicméně velmi špatný výkon je připravil o jakýkoliv bodový zisk. Montreal úřadoval v přesilových hrách a vyhrál 1:3.

Do zápasu vstoupil aktivněji Montreal, vedení se ale přeci jen ujal domácí tým, a to přesně po 4 minutách hry. Po solidním tlaku střílel z vrcholku pravého kruhu Steven Santini, před brankou dobře clonili Zajac s Hallem a Montoya propustil kotouč nad své rameno – 1:0! Montrealu se ale podařilo velmi rychle srovnat, když přesilovou hru po 28 sekundách jejího trvání využil díky pasu od Radulova Alex Galchenyuk – 1:1. Krátce poté Canadiens další přesilovku i přes dobrý tlak neproměnili, v dobré aktivitě však pokračovali a na ledě jasně dominovali. Dvě dobré šance dokázal Keith Kinkaid vychytat útočníkovi De La Rosemu. V sedmnácté minutě se do příležitosti dostal Jacob Josefson, jenomže Al Montoya se dokázal včas přesunout. Ďáblové toho v první třetině moc nepředvedli, a to ani přesto, že ji dohrávali v přesilové hře. Montreal byl jasně lepším týmem, stav byl však vyrovnaný 1:1.
Střely: 3:10

V úvodu druhé periody byl vyloučen Alexandr Radulov, tři minuty po něm domácí Kyle Quincey. Oba celky si tak vyzkoušely přesilovou hru, leč bez úspěchu. Následně kvalita hokeje upadla, a to především ze strany New Jersey. To totiž na svou první střelu ve druhé třetině (a celkově čtvrtou v zápase) čekalo až do 34. minuty! Diváci okamžitě po ní začali ironicky jásat, což podpořily i následné dva střelecké pokusy Devils. Ofenzivně se zkrátka Ďáblům vůbec nedařilo, na druhé straně pak přišlo nebezpečí v podobě protiútoku Alexandra Radulova, v dorážkách Phillipu Danaultovi ale skvěle zamezili Keith Kinkaid ve spolupráci s Karlem Stollerym. V poslední minutě prostřední části utkání se v dobré pozici zjevil P.A. Parenteau, zakončení mu již ale tolik nesedlo.
Střely: 5:9

Třetí část odstartovala po faulu Karla Stolleryho na Nathana Beaulieua hromadná bitka u mantinelu. Výsledkem byla dvouminutová hra 4 na 4 a následně tříminutová přesilovka Canadiens, jelikož Stollery obdržel velmi sporně 5 minut za vražení na hrazení. A početní výhodu hosté proměnili – na modré čáře dostal nabito Shea Weber, což se nikdy nevyplácí – jeho dělovka zapadla až za Kinkaida, 1:2. Přesilovka pokračovala, jelikož šlo o pětiminutový trest, a přišla další branka. Max Pacioretty zakončil krásnou kombinaci a parádní ranou zápěstím dal na 1:3. Po ubránění dalšího oslabení se dvakrát pokusil snížit Stollery, napravit pětiminutový trest se mu ale nepodařilo, obě střely byly zblokovány. Na druhé straně posléze Danault v dobré šanci trefil jen Kinkaida. 2 minuty a 37 sekund před koncem odvolali domácí brankáře a zkusili to v šesti. Nebezpečí nastalo například po Stolleryho ráně, kdy se o dorážky snažila hned trojice hráčů, nicméně Montoya kotouč podržel. Canadiens tak své vedení udrželi a zvítězili zaslouženě 3:1.
Střely: 9:7

New Jersey Devils 1:3 Montreal Canadiens
4. Santini (Parenteau, Hall) – 6. Galchenyuk (Radulov, Beaulieu), 44. Weber (Radulov, Galchenyuk), 45. Pacioretty (Galchenyuk, Radulov)

Vyloučení: 4:3, navíc Stollery (NJD) 5 min. za vražení na hrazení. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Střely celkově: 17:26. Diváci: 15 345.

Tři hvězdy zápasu: 1. Alex Galchenyuk (1+2), 2. Alexandr Radulov (0+3), 3. Shea Weber (1+0).

Devils: Kinkaid (Schneider) – Helgeson, Lovejoy, Quincey, Severson, Stollery, Santini – Hall, Henrique, Parenteau – Cammalleri, Zajac, Palmieri – Zacha, Josefson, Bennett – Wood, Coleman, Smith-Pelly.
Canadiens: Montoya (Price) – Jemelin, Weber, Beaulieu, Petry, Barberio, Redmond – Pacioretty, Danault, Radulov – Lehkonen, Plekanec, Byron – Andrighetto, Galchenyuk, Shaw – De La Rose, Mitchell, Flynn.

Zajímavosti
1) Adam Henrique odehrál 100. zápas v řadě – kvůli absenci Andyho Greenea je to aktuálně nejdelší série v týmu.
2) Jon Merrill a Cory Schneider onemocněli, nahradili je tedy Seth Helgeson a Keith Kinkaid.
3) V období mezi časy 16:32 a 33:13 neměli Devils žádnou střelu na branku.

Devils budou jedním z nejhorších týmů, soudí odborníci

Bookmakeři z Las Vegas zveřejnili kurzy na vítěze Stanleyova poháru v sezoně 2017/2018. New Jersey Devils zařadili mezi nejhorší týmy vůbec, dávají jim tak opravdu minimální šance a předpokládají další boj na chvostu tabulky. Společně s New Jersey mají stejný kurz Red Wings, Canucks, Coyotes a Golden Knights. Mezi fanoušky Ďáblů to vyvolalo rozruch, svému …