Peklo / Reporty / Devils odčinili včerejší výkon a porazili Flyers, Miles Wood v hlavní roli

Devils odčinili včerejší výkon a porazili Flyers, Miles Wood v hlavní roli

Po včerejším nevydařeném utkání a špatném výkonu čekal Devils reparát na ledě Philadelphie. V případě výhry se mohli Ďáblové dotáhnout na Letce na rozdíl pouhého bodu. Odehrál se hodně zajímavý a vyrovnaný zápas, který na rozdíl od minulého utkání nabídl opravdu zajímavou podívanou. O něco lépe nakonec zápas zvládli hosté z Newarku, ti zaslouženě brali všechny body a dotáhli se tak na Flyers.

1. Třetina

Utkání začalo daleko aktivněji než to včerejší, Taylor Hall se dostal po 24 sekundách ke střele a hned na to přišla další. Devils tak dali najevo, že hodlají na soupeře vyrukovat s lepší a aktivnější hrou. Ve třetí minutě byl však vyloučen Stollery za hákování a New Jersey se muselo bránit. Největší šanci si vytvořili domácí po střele Provorova, kterou Kinkaid vyrazil před sebe, kde se nacházel Konecny, ale ten z dobré pozice minul. Po první přesilové hře se tak skóre neměnilo. Početní výhoda ovšem Flyers nabudila a ti dostali svého soupeře pod tlak. K žádné výraznější šanci to ale dlouho nevedlo.

A tak přišel trest. New Jersey se v 8. minutě dostalo k akci, kdy od modré střílel Quincey, puk zachytil Josefson, jenž pohotově našel zadovkou Pavla Zachu a ten se tváří v tvář Neuvirthovi nemýlil. Flyers dostali možnost k vyrovnání o pár minut později po sporném vyloučení Wooda, který spíše nedopatřením “sestřelil” Girouxe. Bohužel pro Ďábly byla přesilová hra využita. Přesně s koncem trestu totiž doslova protlačil puk za Kinkaida Travis Konecny.

První třetina byla ve znamení častého vylučování. Po druhé komerční přestávce zamířil na trestnou lavici Cousins za nedovolené bránění brankáři a i New Jersey si mohlo zahrát v početní výhodě. Pět minut před koncem poslal k ledu Wood Gudase a Simmonds se hned mstil. Wood však v nerovném pěstním souboji relativně obstál a navíc tak vybojoval přesilovku pro Ďábly, jeho vyzyvatel byl vyloučen za hrubost. Ti si vybojovali slušný tlak, ale na víc než tyčku po střele Palmieriho to nestačilo. Po první části hry tak šli hráči do šaten za stavu 1:1.
Střely v první třetině:  10-14

2. Třetina

Druhá třetina začala ve velkém tempu, o něco více ze hry měli domácí hokejisté, ale Jon Merrill dokázal parádně pokrýt situaci dva na jednoho. Přihrávku Schenna totiž výborně vystihl. Navíc chvíli na to byl vyloučen Del Zotto za podražení a Ďáblové tak mohli dostat soupeře pod tlak. To se ovšem nepovedlo a po přesilovce se pokračovalo ve vyrovnaném a tvrdém utkání. Hit Konecneho na Parenteaua šel mstít Severson, ale k bitce se mu nepodařilo dostat a navíc dostal dvě minuty za hrubost. Devils tak šli do čtyř. To ovšem přežili bez ztráty, v polovině utkání tak byl stav  stále 1:1.

Po nepřesné přihrávce Zachy se dostal do úniku Chris VandeVelde, ale ten svou střelu nevměstnal mezi tři tyče. Z protiútoku mohl ihned udeřit Cammalleri, ovšem Neuvirth mu výtečně překazil gólovou příležitost. Hra opět nabrala na obrátkách, o pár okamžiků později se tak musel předvést Kinkaid, jenž si poradil s další pumelicí Flyers. Miles Wood se nechal unést rychlostí hry a byl zbytečně vyloučen za útočný faul v pásmu soupeře. Letci si hned na začátku přesilové hry vytvořili zajímavou šanci, jenže ve skrumáži před bránou se nakonec lépe zorientoval soupeř. Zbytek početní výhody již nebyl tolik povedený a Kinkaid tak další problémy řešit nemusel.

Wood se hned po návratu z trestné dostával do úniku po pravé straně, kde byl nedovoleně zastaven Gudasem. Dvě minuty navíc dostal i Simmonds za své průpovídky směrem k rozhodčímu. Devils tak čekala velká šance ke skórování. Ta byla hned po 17 sekundách využita! Kyle Palmieri se opřel do puku z bodu pro vhazování a z pravé strany prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Miles Wood se dostal do velké šance i ve zbytku početní výhody 5 na 4, ale Neuvirth jej dokázala vychytat. Už to vypadalo, že Ďáblové půjdu do šaten s jednogólovým náskokem, ale ani ne minutu před koncem se dostal do úniku aktivní Miles Wood, jenž využil své rychlosti a nájezd zakončil přesnou střelou na vzdálenější tyč.
Střely ve druhé třetině: 15-11
Střely celkem po druhé třetině: 25-25

3. Třetina

Do třetí třetiny vstoupili domácí se změnou v brankovišti. Michala Neuvirtha vystřídal Steve Mason. Philadelphia hrála hodně aktivně a potvrzovala, že se dnes hraje o velmi důležité body. Ve 44. minutě byl však po nešťastném podražení vyloučen Bellemare a tlak Letců tak opadl. New Jersey si navíc vytvořilo v početní výhodě velký tlak, který vyústil v nádhernou přihrávku Taylora Halla, jež přistál přímo na hokejce Milese Wooda. Ten se nemýlil a skóroval již po druhé.

Philadelphia se dostala do velmi složité situace a o pár okamžiků později šla navíc opět do čtyř. Tentokrát se podražením provinil VandeVelde. Hosté se sice již neprosadili, ale alespoň našetřili cenné vteřinky. Třetí třetina ovšem opět pokračovala v duchu častých vyloučení. Tentokrát usedl na trestnou lavici Josefson. Keith Kinkaid pokračoval v dobrém výkonu a oslabení tak hráči New Jersey přečkali. V polovině třetí třetiny Devils stále vedli o tři branky.

V oslabeních se však opět pokračovalo. Devět minut před koncem usedl na trestnou lavici Jon Merrill za hru vysokou holí. Ani tentokrát se ale domácí neprosadili a o vítězi tak bylo již víceméně rozhodnuto. Zbytek utkání už se spíše dohrával a Ďáblové si tak připsali zasloužené vítězství.
Střely ve třetí třetině: 11-4
Střely celkem po třetí třetině: 36-29

Philadelphia Flyers 1:4 New Jersey Devils

Vyloučení: 8-7,Využití: 0-2 ,V oslabení: 0-0,  Střely celkově: 36-29, Diváci: 19,932.

Tři hvězdy zápasu:

1. Miles Wood (NJD) – 2+0
2. Michael Cammalleri (NJD) – 0+2
3. Keith Kinkaid (NJD) – 35 zákroků, 97,2% úspěšnosti

Devils: Kinkaid (Schneider) – Lovejoy, Merrill, Severson, Quincey, Santini, Stollery – Palmieri, Zajac, Hall – Cammalleri, Henrique, Wood – Parenteau, Josefson, Zacha – Kalinin, Fiddler, Gazdic.
Flyers: Neuvirth (S. Mason) – Gostisbehere, Del Zotto, MacDonald, Provorov, Gudas, Streit – Read, Giroux, Raffl – Voráček, Couturier, Cousins – Simmonds, B. Schenn, Weise – Ljubimov, Bellemare, VandeVelde.

Zajímavosti
1) Cory Schneider se stále necítil úplně fit, Keith Kinkaid tak podruhé v sezóně začínal dvě utkání za sebou z pozice jedničky.
2) John Hynes obdržel po prohraném utkání s Montrealem telefonát, ve kterém zástupci ligy uznali svou chybu při vyloučení Stolleryho na pět minut.
3) Devils odehráli zápas v domácích červených dresech. Hráči Flyers totiž hráli v bílých dresech, které ve vybraných letošních domácích zápasech oblékají kvůli oslavě 50 let klubu.
4) V první třetině mělo New Jersey 14 střel na bránu, v minulém zápase mělo pouze o tři více za celý zápas.
5) Ďáblové využili první letošní přesilovku 5 na 3. Do dnes měli úspěšnost 0 ku 6.
6) Taylor Hall bodoval již pošesté v řadě.
7) Miles Wood, který v rozhovoru prohlásil, že Philadelphie byla v dětství jeho nejoblíbenějším týmem, si proti Letcům připsal letos již třetí gól.
8) New Jersey Devils vyhrálo i druhý letošní zápas proti Philadelphii Flyers, momentální skóre je 8:1 ve prospěch Devils.