Peklo / Ohlasy / Kinkaid po výhře nad Flyers: Je skvělé, že oproti včerejšku se nám dařilo v oslabení

Kinkaid po výhře nad Flyers: Je skvělé, že oproti včerejšku se nám dařilo v oslabení

Vypadá to, že Devils jsou letos dva rozdílné týmy.

Nejdříve je to ten, který prohraje s Canadiens a vyšle pouze sedmnáct střel na bránu. Poté ten, jenž hned na druhý den porazí Flyers 4:1.

Devils se dotáhli na Flyers na rozdíl pouhého bodu. New Jersey s 49 body je jedním z devíti (ano, devíti) týmů, které bojují o playoff a mají mezi 51 až 46 body. Dá se tak očekávat opravdu tuhý boj o poslední postupové místo.

Ale také to slibuje zajímavou podívanou ve zbytku sezóny. Každý zápas totiž bude nesmírně důležitý. Speciálně ten, který budou hrát týmy mezi sebou.

Pokud budou chtít Devils uspět, budou muset předvádět takové výkony, jako dnes v noci.

,,Byl to velký zápas pro Wooda, bitka, dva góly, to je skvělé představení,” rekapituloval Adam Henrique. ,,Pro nás to byla důležitá výhra, hlavně po našem výkonu s Canadiens. Jsme za to moc rádi.”

,,Hráli jsme komplexně,” dodal Henrique. ,,Dobře jsme bránili přesilovky. Myslím si, že na včerejší zápas jsme výborně odpověděli.”

V bráně se podruhé za sebou objevil Keith Kinkaid, který opět nezklamal. Za celý zápas pustil pouze jedinou střelu.

,,Je super, že oproti včerejšku se nám dařilo v oslabení,” řekl v zápase brilantně chytající Kinkaid. ,,Hráli jsme dobře, byla to dobrá podívaná, makali jsme až do konce. Myslím si, že jsme je přehráli naprosto ve všem. Tak bychom měli hrát každý zápas!”

Miles Wood byl dle rozhodčího faulován a vzhledem k tomu, že Simmonds byl až příliš nespokojený, tak šli Flyers do tří. Devils se dokázali prosadit a od té doby byli lepší týmem. Miles Wood byl však sám překvapen tím, že byl Radko Gudas vyloučen.

,,Myslel jsem si, že už jsem ho udělal,” řekl Wood. ,,On byl však daleko rychlejší, než jsem čekal, je to dobrý obránce. Řekl bych, že neměl být vyloučený, šlo o dobrý hit.”

Mladičký útočník byl jedním z hlavních strůjců výhry New Jersey. V utkání se prosadil hned dvakrát.

,,Myslím si, že od výšky jsem dva góly v zápase nedal,” svěřil se Wood. Překvapený reportér se divil tomu, že je to tak dlouho. Wood však neotálel s rychlou odpovědí: ,,Zas tak dlouho ne, je to jen dva roky.”

Tým z Newarku do zápasu s  Flyers nevyužil ani jednu z šesti přesilovek 5 na 3.

,,Věděli jsme to,” připustil kouč Hynes. ,,Neměli jsme tolik šancí. Jsou to klíčové situace, které prostě musíme využívat. Je to pro nás velký gól. Dodalo to týmu energii a sebevědomí. Občas, když jsme neskórovali, tak to byl potom velký problém.”

Stejného názoru byl i Michael Cammalleri.

,,V přesilovce musíte dávat góly,” řekl Cammy. ,,Když se vám jich podaří pár dát, vždy to hodně pomůže. Ovlivní to celou hru.”

Beau Bennett měl bolesti poté, co v zápase proti Canadiens blokoval střelu. Devils neměli ranní rozbruslení a nemohl tak otestovat, jak by se chovala noha na ledě. Proto raději zůstal jako zdravý náhradník.

Cory Schneider se vyjádřil, že se včera cítil lépe. Dnes ráno to ovšem bylo opět horší a tak pro jistotu zůstal na lavičce.

Vern Fiddler měl po zranění nezvykle velké problémy na vhazování. Prohrál jich 10 ze 14.

Od sezóny 2012/13 mají Ďáblové brilantní statistiku ve Wells Fargo Center, sedmkrát vyhráli, jednou prohráli a jednou prohráli v prodloužení.

Kyle Palmieri si připsal tři góly a tři asistence v posledních šesti zápasech.

Čtěte také

Kapitán Greene: Nemůžeme si myslet, že se hra přizpůsobí nám sama od sebe

Tohle se prostě nepovedlo. Není třeba hledat výmluvy, obkliky či jiná synonyma. Devils prohráli v Torontu vysoko 1:6 a nebýt slušného výkonu Kinkaida v brance, mohlo to být ještě horší. Po čtyřech výhrách v úvodu sezony uspěli Ďáblové jen ve 2 z následujících 10 duelů. „Je to těžké,“ hlesl Brian Boyle. „1:6 je 1:6, to …