Peklo / Binghamton Devils / Hráči Albany porazili své největší konkurenty v divizi

Hráči Albany porazili své největší konkurenty v divizi

Vstup do roku 2017 nebyl v jejich podání vůbec špatný. Hokejisté Albany Devils sice nestačili na Utiku nebo Lehigh Valley, prohry si však vynahradili mimo jiné i proti aktuálnímu lídrovi Severní divize ze Syracuse.

Úvodní lednové utkání proti Bridgeportu Sound Tigers se vydařilo českému zástupci na ďábelské farmě Vojtěchu Mozíkovi. Ten zaznamenal gól a dvě asistence, čímž dopomohl Albany ke konečnému vítězství 3:2. Pro Mozíka to byl první vícebodový zápas v sezóně a získal ocenění pro první hvězdu duelu.

Vynikající formu potvrdili Devils v následujícím střetnutí se St. John’s IceCaps, třetím mužstvem Severní divize. Albany vstřelilo šest branek, přičemž hned u poloviny z nich byl Blake Coleman (2+1). Ďáblové tak zvítězili 6:2 a prodloužili svoji sérii bez porážky na čtyři utkání.

Zbývajících pět zápasů první půlky měsíce však dopadlo trojnásobnou ztrátou bodů. S nulou se Albany vrátilo z Utiky (2:4) i Lehigh Valley (0:2). Na pátek třináctého doma proti Springfieldu pak ďáblové získali pouze bod za prohru po prodloužení.

Družstvo Ricka Kowalského se proto muselo o to více koncentrovat na důležité utkání s nejlepším týmem divize Syracuse Crunch. Góly padaly hlavně ve třetí třetině, kdy se opět trefil i Mozík. Druhé Albany dovedlo střetnutí do prodloužení, v němž rozhodl Kevin Rooney. Devils tímto úspěchem sice Crunch bodově přeskočili, ale kvůli více odehraným zápasům zůstali v tabulce za nimi.

Mozík bude na All-Star Classic

Albany Devils získali za 42 zápasů 50 bodů. Navíc inkasovali nejméně gólů ze všech týmů v divizi – 109. V rámci Východní konference se však nacházejí až na páté příčce za soupeři jako Wilkes-Barre/Scranton Penguins či Providence Bruins. Zespodu Albany dohání s nepatrnou ztrátou Bridgeport a Hershey.

Produktivitu farmy stále vede John Quenneville s 10 góly a 18 asistencemi. Ve statistice účasti na ledě ovšem má nepříznivých -8. Nejlepší čísla naopak náleží Colemanovi (+15) a Mozíkovi (+12). I díky tomu byl český obránce nominován na All-Star Classic AHL, jež se koná 29. a 30. ledna v Lehigh Valley.

Brankář Ken Appleby si vylepšil individuální statistiky a snížil svůj průměr inkasovaných gólů za zápas na 1,89. V tomto ohledu je druhým nejlepším gólmanem American Hockey League. Jeho úspěšnost zákroků vzrostla na 92,7 %.

Komentáře

Čtěte také

Jesper Boqvist: NHL je pro mě důležitá

Prospekt New Jersey Devils Jesper Boqvist, čerstvá posila do organizace, podepsal nováčkovskou smlouvu. Pro švédského útočníka je to splněním dětského snu. Ale upřímně si přiznejme, že pro každého hokejistu je sen hrát nejvyšší hokejovou soutěž světa. Boqvist, druhá volba draftu Devils (36. celkově) v roce 2017, je připravený naskočit do NHL. Naposledy hájil barvy Brynäs …