Peklo / Reporty / Na lídra to nestačilo, Ďáblové podlehli Washingtonu 2:5

Na lídra to nestačilo, Ďáblové podlehli Washingtonu 2:5

Dnes se v Prudential center konala tzv. Retro Night, kde hráči a vedení vzpomínalo na historické milníky.

Začátek zápasu se odehrával ve stylu oťukávání soupeře. Jak Devils tak Capitals se pomalounku dostávali do pásem a opatrně zkoušeli, co jim soupeř dovolí.
První vážná situace přišla v sedmé minutě, kdy se po závažné chybě obránce Kyla Quinceyho dostal sám do útoku Alex Ovečkin a backhandovou střelou překonal Kinkaida. 0:1!
Od obdrženého gólu jakoby byli domácí opaření. Zbytečné chyby v obraně měli za následek častější útoky na branku. Zlom přišel v polovině třetiny, kdy se domácí „probrali“ a „zabrali“. Přesné přihrávky a střelba na Holtbyho měli smysl a dostávali Devils do tlaku. To bylo vidět i při obrovské šanci Travise Zajaca, který se po perfektní přihrávce mezi kruhy dostal blízko k vyrovnání. Ke střele se dostal po delší době i Devante Smith-Pelly a mířil mimo branku hostujícího týmu. Dvě minuty před hvizdem hráli domácí v početní nevýhodě, kvůli vysoké holi Kylea Palmieriho. V oslabení ale udělali postupně velké chyby Jon Merrill a Adam Henrique, když nedokázali zpracovat puk a ten se nakonec ocitl před brankou, kde byl připravený Andre Burakovsky a překonal ležícího Kinkaida. Gól se nezdál trenérovi Hynesovi kvůli ofsajdu Schmita a vyžádal si překontrolování situace videorozhodčími. Ti nakonec gól doporučili uznat a domácí přišli o výhodu time-outu. 0:2!
Konec periody hráli Devils v přesile a početní výhodu si přenesli i do začátku druhé části.
Střely: 11-9

Druhá třetina začala pro Ďábly velmi nadějně. Po sérii úspěšného forčekingu se dostávali do šancí, dokonce Kyle Palmieri vypíchl puk jednomu ze soupeřů a sám ujížděl po levé straně, ale Holtby byl připraven. Na svůj debut nezapomene Stefan Noesen, který ve 24.minutě dostal nahrávku od Pavla Zachy a vstřelil kontaktní gól Devils. 1:2!
Domácí se dostávali do tlaku, což se nelíbilo hostujícím obráncům a po strkanici před Holtbym se Ďáblové dostali do přesilové hry. Ty ale nejsou silnou stránkou Ďáblů a tak se skóre ani po několika pokusech neměnilo. Ani hosté nezůstali pozadu, když dánský útočník Lars Eller nejprve nedokázal po otočce puk protlačit přes betony, ale napodruhé z dorážky už ležícího Kinkaida překonal. 1:3!
Celkově hra Devils upadala a hosté si na ledě dělali doslova co chtěli. Dokonce „vyhnali“ z branky Keitha Kinkaida, který byl po inkasovaném čtvrtém gólu nahrazen Corym Schneiderem. O čtvrtou branku se postaral Evgeny Kuznetsov, který chytře nechal puk proklouznout pod betony. 1:4!
Jednička Devils se hned „za studena“ blýskla dvěma důležitými zákroky, Capitals byli při chuti. Domácí neskládali zbraně, zaměstnávali branku soupeře a hosté byli zatlačeni ve vlastním pásmu, z čeho profitoval “ironman” Adam Henrique. Předvedl krásnou teč po Cammalleriho střele a Holtbymu nedal šanci zareagovat – 2:4!
Střely: 9-17

Do poslední části základní hrací doby Devils doslova „vlétli“ a hostující tým měl co dělat, aby jim stačil. Cory Schneider odváděl skvělou práci, pokrýval všechny střely, které na něj mířily. Pro soupeře byl asi největší oříšek bruslařské umění Taylora Halla a tak si na něj počíhal Brooks Orpik, který jej v jízdě odstavil, tím se spustila strkanice, ze které musel zápas ukončit Kyle Palmieri za nesportovní chování a Devils hráli v oslabení. Celkově hra ve třetí třetině byla pomalá, a protiútoky soupeř kryl. Nejvíce aktivní byl střelec druhé branky Adam Henrique. Domácí se rozhodli, že zkusí hru s jedním útočníkem navíc a poslali Schneidera na střídačku. Toho hosté využili a po chybě ve středním pásmu se po pravé straně projel Evgeny Kuznetsov a duel zakončil gólem do prázdné branky. 2:5!
Střely: 9-10

New Jersey Devils 2:5 Washington Capitals
(0:2, 2:2, 0:1)

24. Noesen (Zacha, Josefson), 39. Henrique (Cammalleri, Parenteau) – 7. Ovečkin, 19. Burakovsky, 29. Eller (Orlov, Burakovsky), 31. Kuznetsov (Orlov, Ovečkin), 59. Kuznetsov

Vyloučení: 4:4 Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváků: 13,428 Střely na branku: 0:0 (11:9, 9:17, 0:00:20′).

Hvězdy zápasu:
1. A.Burakovsky (WSH) – 1+1, čas na ledě 13:49
2. A.Ovečkin (WSH) – 1+1, 4 střely
3. S.Noesen (NJD) – 1+0, 2 střely, čas na ledě 10:52

Česko-slovenská stopa:
Pavel Zacha (NJD) – 0+1, 1 střela, čas na ledě 17:33

Sestava Devils: Kinkaid (31. Schneider) – Merrill, Lovejoy, Quincey, Severson, Stollery, Santini – Hall, Zajac (A), Palmieri – Wood, Henrique (A), Cammalleri (A) – Zacha, Josefson, Noesen – Smith-Pelly, Fiddler, Parenteau.
Vynechali: Gazdic, Helgeson, Kalinin

Sestava Capitals: Holtby (Grubauer) – Alzner, Niskanen, Orpik (A), Orlov, Chorney, Schmidt – Ovečkin (C), Bäckström (A), Beagle – Ma. Johansson, Kuznetsov, Williams – Connolly, Eller, Burakovsky – Winnik, Stephenson, T. Wilson.
Vynechali: Carlson, Oshie

Rozhodčí: O‘Rourke – Hebert, Cherrey – Miller

– Capitals v první třetine úplně propadli, když v intervalu 8:01 – 15:08 ani jednou nevystřelili na branku.
– Stefan Noesen při svém debutu vstřelil úvodní branku Devils a zároveň se od příchodu P.A Parenteaua stal prvním hráčem, který vstřelil při svém debutu gól.
– Ďáblové již dva zápasy po sobě střídali brankaře v průběhu zápasu
– Domácí prohráli již svůj šestý zápas v řadě na domácí půdě.

Chci se prosadit a hrát NHL již nyní, je odhodlaný Michael McLeod

Dvanáctka draftu 2016 má jasný cíl – prosadit se do NHL, a to co nejdříve! Opora Mississaugy Steelheads z OHL si věří a má k tomu hned několik důvodů. V uplynulé sezoně si v základní části připsal v 57 zápasech 73 bodů (27+46) a byl druhým nejproduktivnějším hráčem celku, který vedl jako kapitán. Dařilo se …