Peklo / Ohlasy / Nyní jsme mimo pozice play-off, ví Schneider

Nyní jsme mimo pozice play-off, ví Schneider

Retro-večer s hořko-sladkou příchutí zažili Ďáblové v utkání proti lídru soutěže. Washington zvítězil jasně 5:2, ale našly se i světlé chvilky. Jednou z nich byl například i úvodní gól Devils, o nějž se postarala jejich nejčerstvější posila Stefan Noesen.

Bohužel, druhý zápas v řadě musel Hynes sáhnout ke změně maskovaného muže. Kinkaid předal své brankářské povinnosti na začátku druhé dvacetiminutovky za stavu 1:4 z pohledu Devils svému parťákovi Corymu Schneiderovi.

„Měl jsem vystavit stopku, velkou stopku,“ připustil Kinkaid, který inkasoval čtyři branky ze sedmnácti střel a odjel na střídačku po samostatném úniku Kuzněcova, jenž v čase 10:19 dostal puk přes jeho betony.

Tým však ví, že vylévat si frustraci na brankářích není ta správná cesta. „Cítíte se hrozně, několikrát to na nich stálo, mně osobně pomohli, vytáhli náš tým při mnoha příležitostech,“ řekl obránce Jon Merrill. „Není od nás fér, abychom je nechali takhle vyždímat,“ dodal.

Podívejme se ale na světlou stránku brankáře Schneidera, který byl v předchozím zápase s LA vystřídán po první třetině, ale přesto byla jeho hlava v klidu. Čtvrteční vystoupení bylo, k jeho úlevě, dobré. Zastavil všech 18 střel, kterým čelil. Rovněž hned při svém příchodu do branky čelil dvěma obrovským šancím Caps.

„Bylo fajn znovu hrát před přestávkou,“ řekl Schneider, jenž nepřipustil, že by jeho psychika nebo fyzická stránka nějak kolabovala. „Kdo ví, co se stane. Cítím se dobře většinu tohoto měsíce a cítil jsem se tak i dnes. Doufám, že na tomto poli se nic nezmění.“

Ani v zápase proti LA, ani dnes ale nepředvedli Devils vyložený herní propadák. To ví i bek Merrill. „Je to nešťastné, protože si myslím, že jsme udělali mnoho věcí dobře v obou zápasech. Je nešťastné, že jsme spadli do obou těchto děr.“

Kdo si ale dnešní zápas opravdu užil, to musel být Stefan Noesen. Ten ve svém prvním utkání za rudé Ďábly naskočil v lajně s Pavlem Zachou a Jacobem Josefsonem. Svou premiérovou trefu si dlouho nešetřil. Skóroval po souhře právě s českým zástupcem Ďáblů, když zužitkoval jeho pas a překonal Holtbyho betony.

Chválou na svého nového spoluhráče nešetřil ani útočník Kyle Palmieri. „Hrál dobře, byl silný na puku a dobře forčekoval,“ vyzdvihl přednosti Noesena. „Viděl jsem ho dělat tyhle věci už dříve. Během tréninkového campu, když jsem byl s Anahaimem.“

Divoká karta do play-off se sice nyní Ďáblům vzdálila na pět bodů, strážce branky Schneider ale ví, že je ještě o co bojovat.

„Stále věřím, že máme tým, který může hrát dobře a zápasy vyhrávat. To je náš cíl právě teď. Pravda je ale taková, že jsme mimo play-off. Musíme pokračovat v tom, abychom hráli lépe a vyhrávali. Bude to těžký úkol, ale doufejme, že se po Utkání hvězd můžeme dát dohromady jako tým a udělat šňůru doma.“

Čtěte také

Devils se trápí. Další prohra a zraněný Hischier

Dlouhý sedmizápasový trip je u konce a někteří hráči jej označují jako “Trip z pekla”. Devils si z tohoto výletu vezou bilanci 1-6-0 a navíc zraněného útočníka Nica Hischiera. Ten nedohrál včerejší zápas, kdy padli Devils na půdě Jets 2:5.