Peklo / New Jersey Devils / Může být Keith Kinkaid jedničkou Devils nebo je pozice Coryho Schneidera neotřesitelná?

Může být Keith Kinkaid jedničkou Devils nebo je pozice Coryho Schneidera neotřesitelná?

Poslední dobou je stav jedničky Devils nejistý. Schneider i Kinkaid se v brankovišti střídají, jednička Devils šla výkonnostně dolů a Kinkaid má lepší statistiky. Zbývá tedy jediná otázka – má Keith Kinkaid na to, aby se stal jedničkou New Jersey?

Cory Schneider letos nechytá tak dobře, jak tomu bylo v minulém ročníku. V něm se Devils dostali i díky americkému brankáři tam, kde byli. Bez něj by možná brali Austona Matthewse z prvního místa. Možná. Schneider má aktuálně horší statistiky než Kinkaid a drží úspěšnost zákroků na 91%, nejhorší v dresu Devils.

Kinkaid odchytal o polovinu utkání méně. Většinou ale hájí branku na jedno utkání, jen v málo případech se stalo, že by chytal dvakrát či třikrát v řadě. Ano, Kinkaid vychytal v posledních utkáních například Washington či Philadelphii, v utkání na to ale dostane laciné branky a je po dobrých výkonech. Má na to stát se jedničkou?

Nejspíše ne. Kinkaid měl v kartách napsáno, že bude kvalitní dvojkou a zaskakujícím brankářem. Tato role mu vychází. Ale co se Schneiderem, který nemá výkony odpovídající své ceně a kvalitě. Může být trejdován? Podle mého názoru může, ale Shero na tento krok nepřistoupí.

Jasně, Kevin Shattenkirk je tím typem obránce, jenž tvoří hranici úspěchu a neúspěchu a Schneider by mohl být více než adekvátní protihodnotou, navíc pro celek, který kvalitního brankáře potřebuje. Shero je ovšem zkušeným manažerem, který ví, že potřebuje stabilní a kvalitní jedničku. Tou Kinkaid není.

Z dlouhodobé hlediska mají Devils v brankovišti  budoucnost. Na farmě září nedraftovaný Ken Appleby, jednadvacetiletý brankář. Kanadský mladík drží úspěšnost zákroků na 93% a je jedním z nejlepších nováčků. Na farmě chytají i talentovaní Wedgewood s Blackwoodem. Může některý z nich ovšem nahradit vyměněného Schneidera? Těžko říct.

Jak celou tuto situaci vidí redakce československého fanklubu? Může být Kinkaid jedničkou New Jersey?

Michal Belšán: „Dle mého názoru ne. Od začátku své kariéry v NHL je vedený k tomu, že z něj bude dvojka. Občas to bylo vidět i na jeho nekonzistentních výkonech, kdy jeden zápas odchytal perfektně a další se mu tolik nevydařil. Momentálně má sice lepší formu než Cory Schneider, ale z dlouhodobého hlediska si myslím, že role zůstanou zachovány – Cory jednička, Keith dvojka. Každopádně je to jedna z nejlepších brankářských dvojek v lize, což je velmi potěšující.“

Martin Sovič: „Keith Kinkaid v ostatnej dobe predčil svojimi výkonmi brankársku jednotku tímu Coryho Schneidera, no nepredpokladám, že sa vedenie rozhodne pre tento krok. Schneider je lídrom a oporou na ľade aj v kabíne, od začiatku pôsobenia v New Jersey podáva vynikajúce výkony (v drese Devils zatiaľ odchytal tri sezóny s 92,1%; 92,5% a 92,4% úspešnosťou zákrokov) a je len otázkou času, kedy sa vráti jeho forma z minulých ročníkov. 27-ročný Kinkaid si svojou hrou povedal o väčšiu porciu zápasov, ale podľa môjho názoru sa skôr stane súčasťou nejakého trejdu  ako by sa mal stať jednotkou mužstva. Na farme sú momentálne dvaja-traja mladí a kvalitní gólmani, ktorí by mohli kryť Schneiderovi chrbát, ak by Kinkaid opustil tím. Kinkaid zažíva najvydarenejšiu sezónu v NHL a jeho prestupová hodnota v ostatných dňoch určite stúpla. Okrem toho má zmluvu platnú len do konca tohto ročníka a určite by sa našiel záujemca o jeho služby.“

Radovan Gál: Keith Kinkaid má síce momentálne lepšiu formu, ako Cory Schneider, ale myslím si, že na post brankárskej jednotky to nebude. Keď Cory chytí späť svoju formu a Keith mu bude kvalitne kryť chrbát, môžme byť len radi. Vyvážené brankárské duo je pre úspech veľmi dôležité.

Jan Zhejbal: Za mě rozhodně může. Kvalitativně na to má, ale odchytal málo utkání. Pokud dostane více prostoru aby se otrkal, jistojistě je to budoucí jednička Devils. Cory je sice kvalitní, ale poslední dobou se trápí.

Tomáš Bělaška: Nemám čas nyní koukat na zápasy, takže nemůžu zhodnotit herní projev, Coryho, ani Kinkaida. Pokud ale budu hodnotit podle aktuální statistiky a čísel, tak pravděpodobně může. Samozřejmě by záleželo, jak by se Keith osvědčil, kdyby měl za sebou stejnou porci utkání jako Cory, který má cca o 50 % zápasů v sezoně odchytaných více, ale pokud by Schneidera nevyrovnané výkony doprovázely i dále, nebránil bych se zvýšení porce zápasů pro Kinkaida.

Michal Janoštík: Myslím si, že Kinkaid by se jedničkou stát mohl. Je tu však hodně otazníků. Dokáže snést takový tlak? Dokáže odchytat většinovou porci utkání? Těžko říct, ale u koho z nově objevených gólmanů tohle říct můžete? Navíc náš tým prožívá rebuild. Ten může trvat i několik let a Cory Schneider už buď nemusí být v takové formě, nebo ho může postihnout zranění. Nabízí se tedy otázka… Vyměnit Schneidera za nějaké picky a dát šanci mladým gólmanům? Zdá se mi, že nemáme co ztratit.

A co vy, jaký máte názor?

Komentáře

Čtěte také

Nový analytik Ďáblů Tyler Dellow: Pomůžeme jak trenérům, tak manažerovi Sherovi

Tyler Dellow. Že vám to jméno nic neříká? To vůbec nevadí, my vám ho představíme! Jedná se o nového viceprezidenta analytického oddělení New Jersey Devils. Dellow dosud pracoval například jako redaktor Sportsnet či jeho vlastní stránky mc79hockey.com. Jeho práce s analytikou zaujala v NHL již v roce 2014, kdy začal pracovat v organizaci Edmontonu Oilers …