Peklo / Preview / Odveta za poslední zápas? Ďábly dnes přivítá Detroit

Odveta za poslední zápas? Ďábly dnes přivítá Detroit

Kanadsko-americká NHL pokračuje po krátké přestávce, vyplněné All-Star víkendem, dalšími zápasy. Dnes v noci od 1:30 SEČ se Ďáblové představí na ledě Detroitských Rudých Křídel.

Jak si Red Wings vedou?
V tabulce si soupeř z Detroitu stejně jako Devils nevede nejlépe. Patří mu předposlední místo v tabulce Východní konference právě před New Jersey. V posledním zápase nedokázali vstřelit jedinou branku a podlehli Torontu 0:4. Bilance posledních zápasů se zastavila na poměru 3-3-4. Poslední výhru Wings zaznamenali 18.ledna, kdy v nastaveném čase v přestřelce udolali Bruins. Odborníci tvrdí, že je tomu tak díky velké marodce, na které je uvedena i gólmanská jednička Jimmy Howard a talent Dylan Larkin, jenž si v aktuálním ročníku zapsal 18 bodů (12+6) a měl by proti Devils naskočit do sestavy.

Soupiska soupeře
Detroit má čtvrtý nejstarší tým z celé NHL. Věkový průměr týmu je 28,08 let.

Brankáři: Jimmy Howard, Petr Mrázek, Jared Coreau
Jedničkou týmu je Jimmy Howard (úspěšnost 93,4%), jenž se ovšem momentálně nachází na listině zraněných. Jeho zástupce, český reprezentant Petr Mrázek, je momentálně mimo formu. V posledních pěti odehraných zápasech si pouze jednou připsal výhru a dvakrát podlehl v nastaveném čase. Mrázkovy statistiky hovoří jasně: 23 zápasů, 10 výher, úspěšnost 89,4%. Při Howardově nepřítomnosti byl do hlavního týmu povolán nováček Jared Coreau, který je o něco málo úspěšnější a v posledních pěti utkáních vychytal třikrát výhru a dvakrát podlehl v nastavením čase. Úspěšnost kanadského gólmana je 90,4%.

 

Český gólman Petr Mrázek v akci

Obránci: Danny DeKeyser, Jonathan Ericsson, Mike Green, Nick Jensen, Niklas Kronwall (A), Alexey Marchenko, Xavier Ouellet, Brendan Smith, Ryan Sproul
Obrana Detroitu se v posledních zápasech potýká s nestabilitou. Například statistika v oslabení se pohybuje na čísle 80,7% (145 oslabení, 28 obdržených gólů), což staví Red Wings mezi hůře bránící týmy ligy. Nejproduktivnějším bekem je Mike Green, který dokázal za 41 zápasů sesbírat 24 bodů (9+16). Za zmínku stojí i čas na ledě Dannyho DeKeyesera, který je druhý největší, průměrně více než 22 minut za zápas.

Mike Green – Nejproduktivnější obráce Red Wings

Útočníci: Justin Abdelkader (A), Andreas Athanasiou, Johan Franzen *, Luke Glendening, Darren Helm, Tomas Jurco, Dylan Larkin, Anthony Mantha, Drew Miller, Frans Nielsen, Gustav Nyquist, Steve Ott, Riley Sheahan, Tomas Tatar, Thomas Vanek, Joe Vitale *, Henrik Zetterberg (C)
Útočné formace se potýkají s velkou marodkou, chybí veterán Johan Franzen a talentovaný mladík Dylan Larkin. V přesilových hrách je Detroit posledním v lize s pouhými 11,1% úspěšnosti (162 přesilových her, 18 gólů). Nejproduktivnějšími útočníky týmu jsou v současné době Henrik Zetterberg (9+24), Thomas Vanek (12+19) a Frans Nielsen (10+16).

Veterán Henrik Zetterberg a mladík Dylan Larkin

Vzájemné zápasy
Detriot a New Jersey mají za sebou celkem pestrou historii. Výčet vzájemných zápasů se dostal na číslo 97 s bilancí 47-37-11-2 ve prospěch týmu z města motorů. První zápas odehráli 30.11.1974, kdy tehdy ještě Kansas City Scouts podlehli Detroitu v poměru 0:1.
V letošní sezóně se týmy potkali pouze jednou, střetnutí v Prudential center sledovalo 15,612 diváků a vidělo vyrovnané utkání, které ukončil v prodloužení obránce Mike Green. Rudá křídla si odvezla výhru 5:4. V současné době mají týmy shodný počet bodů (49) a početobdržených branek (144).Novinky z kabiny Devils

  • Do hlavního týmu se po All-Star víkendu vrací Karl Stollery, Steven Santini a Seth Helgeson, kteří byli na poslání do Albany (AHL)
  • Do sestavy se možná vrátí zraněný kapitán Andy Green, který nehrál od 3.ledna. Dle informací se již cítí lépe a je připraven naskočit do hry
  • Beau Bennett je stále na listině zraněných hráčů (zranění nohy)

Předpokládané sestavy

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Merrill, Lovejoy, Quincey, Severson, Stollery, Santini – Hall, Zajac (A), Palmieri – Wood, Henrique (A), Cammalleri (A) – Zacha, Josefson, Noesen – Smith-Pelly, Fiddler, Parenteau.

Detroit Red Wings: Coreau (Mrázek) – DeKeyser, Green, Ericsson, Ouellet, Kronwall (A), Jensen – Nyquist, Zetterberg (C), Mantha – Athanasiou, Nielsen, Vanek – Tatar, Helm, Larkin – Abdelkader (A), Sheahan, Glendening.

 

DNES TIPUJEME ZA EXTRA BODY!
Správný tip na prvního střelce Devils – 2 body
Správný tip na přesný výsledek – 4 body
V případě uhodnutí výsledku i střelce – 10 bodů!

Devils : Ducks

Čtěte také

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …