Peklo / Reporty / Devils po záverečnej dráme porazili Red Wings

Devils po záverečnej dráme porazili Red Wings

Devils po All Star víkende cestovali do Detroitu a vo veľmi dôležitom zápase si pripísali dva body.

Začiatok zápasu priniesol rýchle góly hráčov Devils, keď sa najprv po Zachovej strele dostal k odrazenému puku Stefan Noesen a po prvý raz sa v zápase menilo skóre. Približne o päť minút neskôr sa presadil vo vlastnom oslabení útočník Kyle Palmieri a Devils sa dostali do vedenia o dva góly. Počas prvej tretiny boli aktívnejší Diabli z New Jersey a domácich nepúšťali do vyložených šancí. V závere tretiny sa v dobrej šanci ocitol Smith-Pelly, ale brankár domácich Jared Coreau podržal. Cory Schneider veľa práce v prvej tretine nemal, obrana pred ním pracovala spoľahlivo a keď už bolo treba, tak Schneider  predviedol istý zákrok.
Druhá tretina začala snahou domácich, ale gólovej radosti sa nedočkali. Domáci dostali možnosť 76-sekundovej presilovej hry o dvoch hráčov, ale bez úspechu. Domáci stupňovali tempo a Schneider sa musel obracať. Devils po zvládnutom oslabení trafili tyčku domácej svätyne. Pred koncom druhej tretiny sa pred Schneiderom ocitol Henrik  Zetterberg a pohotovou strelou bekhendom poslal puk do brány. Mantha zaviezol puk do útočného pásma, kde ho dostal na hokejku Helm a ten ponúkol svojmu kapitánovi šancu, ktorú aj využil. To ale nebolo všetko, 33,1 sekundy pred koncom druhej tretiny Hall prihral Kyleovi Palmierimu a ten pridal svoj druhý gól v zápase.
Záverečná časť sa hrala od začiatku hore-dolu, ale bez vážnejších šancí. Červené krídla hrali v 50.minúte početnú výhodu, ale paradoxne sa po 12 sekundách presadil v oslabení Adam Henrique a zvýšil náskok hostí na 4:1. Domáci sa gólu dočkali ešte v tejto početnej výhode, keď strelou švihom znižoval Tomáš Tatar. O malú chvíľu sa radovali opäť hráči Wings, keď spoza brány nahodil puk Nick Jensen a Schneider si ho nevedomky a nešťastne zrazil do brány. Okamžite po góle mali obrovskú šancu hostia,  ale Severson ponúknutú príležitosť nevyužil. Devils si skomplikovali zápas, keď dve a pol minúty pred koncom tretiny bol vylúčený Palmieri. Red Wings to skúšali v šiestich, ale bez úspechu, a tak sa radovali hosťujúci Devils.

Detroit Red Wings  3:4 New Jersey Devils

Góly a prihrávky: 39. Zetterberg (Nyquist, Mantha), 52. Tatar (Kronwall, Helm), 56. Jensen (Nyquist) – 2.Noesen (Zacha, Josefson), 7. Palmieri, 40. Palmieri (Hall,Lovejoy), 51. Henrique

Vylučenia: 1:5. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 20 027. Strely na bránu: 30:24 (7:9, 11:10, 12:5).

Zostava Wings: Coreau (Mrázek) – DeKeyser, Green, Ericsson, Ouellet, Kronwall , Jensen – Nyquist, Zetterberg, Mantha – Athanasiou, Nielsen, Vanek – Tatar, Helm, D. Larkin – Sheahan, Glendening, Abdelkader.
Zostava Devils: Schneider (Kinkaid) – Lovejoy, Merrill, Severson, Quincey, Santini, Stollery – Palmieri, Zajac, Hall – Cammalleri, Henrique, Wood – Noesen, Josefson, Zacha – Parenteau, Fiddler, Smith-Pelly.

Zaujímavosti:

• Stefan Noesen strelil vo svojom druhom zápase za Devils svoj druhý gól
  • Kyle Palmieri si pripísal v dnešnom zápase dva góly a bol to pre neho deviaty zápas, kedy strelil viac ako gól
  • Red Wings inkasovali ako prvý celok už v tridsiatich zápasoch sezóny
  • Devils strelili dva góly v oslabení, o ktoré sa postarali Palmieri a Henrique. Mužstvo naposledy strelilo dva góly v početnej nevýhode 8. decembra 2011 – vtedy sa do štatistík zapísali útočníci Dainius Zubrus a Zach Parise.