Peklo / Ohlasy / Kyle Palmieri: Nikdy jsem ani nebyl blízko gólu v oslabení

Kyle Palmieri: Nikdy jsem ani nebyl blízko gólu v oslabení

New Jersey Devils dokázalo vykrást Joe Louis Arenu. Ďáblové podali dobrý výkon a i díky dvěma gólům v oslabení se radovali z výhry.

Dvakrát se prosadil Kyle Palmieri, jehož jeden gól byl právě v oslabení. A dokonce úplně první v jeho kariéře. Při svém gólu objel Kronwalla a dokázal zakončit.

,,Myslím si, že čekal, že vystřelím,” řekl Palmieri. ,,Je to dobrý obránce. Nebyl jsem v dobré pozici, ale zkusil jsem ho překvapit. Zkusil jsem změnit úhel, trochu mi to ujelo, ale nakonec to tam nějak zapadlo.”

Jelikož to byl jeho úplně první gól v oslabení, tak byl tázán, zdali byl vůbec někdy blízko tomu, aby se v početní nevýhodě prosadil.

,,Nikdy, v celém mém životě,” odpověděl Palmieri. ,,Možná někdy v začátcích, ale tomu jsem ani nebyl nějak blízko.”

Přestože Schneider ze dvanácti střel ve třetí třetině obdržel hned dva góly, tak byl klíčem k vítězství New Jersey. A to je přesně to, co od něj tým potřebuje.

,,Platíme mu slušné peníze a stavíme na něm,” řekl trenér John Hynes. ,,Potřebujeme, aby hrál, a pomáhal nám jak jen do jde. Schneidsovi to pomůže a jsem si jistý, že v bráně bude excelentní.”

Pro jedničku Devils to byl důležitý výkon. V minulých zápasech se mu totiž tolik nedařilo.

,,Cítím, že jsem udělal několik těžkých a dobrých zákroků,” svěřil se Schneider. ,,Bylo to dobré, takto po přestávce zachytat. Někdy si nejste úplně jistí tím, jak se cítíte. Podařilo se mi ale do toho dostat a odchytat dobré utkání. Co je ale důležitější, je fakt, že jsme jej vyhráli.”

,,Poslední sekundy byly hodně krušné,” dodal gólman Ďáblů. ,,Nacpali se před bránu a za každou cenu se snažili to tam procedit. V takové situaci jen doufáte, že to nedokážou zvednout. Kluci udělali dobrou práci díky blokování střel a čistění prostoru před bránou.”

Devils dohromady blokovali 16 střel soupeře. Karl Stollery hned pět.

,,Zvuk sirény bylo to nejhezčí, co mohlo přijít,” zakončil Schneider. ,,Posledních deset minut zápasu bylo jako roky.”

Adam Henrique, druhý střelec gólu v oslabení, odehrál taktéž zápas číslo 400 v NHL. Všechny za Devils. V týmové tabulce střelců se s 111 góly dostal na 21. místo před Jasona Arnotta. A jeho 13 gólů v oslabení je druhý nejlepší výsledek z aktivních hráčů.

Čtěte také

Devils 2-3 Ducks