Peklo / Ohlasy / Taylor Hall: Když jdete to třetí třetiny s vedením, musíte vyhrát

Taylor Hall: Když jdete to třetí třetiny s vedením, musíte vyhrát

Není moc času na to, aby se Devils dlouho šťourali v dnešní prohře. Hned po zápase totiž nastoupili do letadla směr Columbus.

Ďáblové prodloužili svou šňůru proher na vlastním stadionu na hrozivou sedmičku. Stejně tak v prodloužení padli i Blue Jackets, 3:4 proti Pittsburghu. Největší rozdíl mezi týmy je ten, že jejich hostiteli chybí tři body na první místo v konferenci a Devils šest bodů na poslední místo, které zaručuje play-off.

Tak, jak se New Jersey nedaří v Prudential Center, tak se jim daří na ostatních stadionech. Od 29. prosince minulého roku mají na svém kontě sedm výher a jednu prohru v prodloužení.

,,Jedeme tam s tím, že chceme vyhrát,” řekl Kyle Palmieri,,Po každé, když tam inkasujete, slyšíte ten jejich otravný kanón (V Columbusu ohlašuje domácí gól střela z kanónu, pozn. redakce). V září jsem měl štěstí, že když jsem hrál za tým USA, tak ohlašoval naše góly. Tentokrát však uděláme vše proto, aby jsme jej často neslyšeli.”

,,Musíme zapomenout na dnešní prohru a jít do toho naplno,” doplnil Palmieri. ,,Bude to těžký test. Těším se na zítřejší výzvu.”

Bude to první ze čtyř zápasů s Columbusem, který čeká Devils ve dvaceti kolech.

,,Bude to druhý zápas ve druhém dni, navíc budeme muset cestovat na půdu hodně dobrého celku,” svěřil se brankář Cory Schneider,,Budeme muset najít cestu, jak je nenechat hrát vlastní hru. Chtějí hrát ve vysokém tempu, hodně skórovat, hrát přesilové hry, jsou velmi nebezpeční. Pokud ale budeme disciplinovaní a hrát v klidu, tak máme šanci.”

Andy Greene po svém návratu, kdy dvanáct utkání vynechal kvůli zranění, odehrál více než 25 minut. Byl na ledě i při dvou ze tří oslabení. Zranění přerušilo jeho šňůru 350 utkání, do kterých nastoupil za sebou.

,,Cítil jsem se dobře,” řekl kapitán týmu,,Nerad sedím na střídačce, opravdu to nesnáším. Jsem moc rád zpátky.”

,,Bylo skvělé ho mít zpátky,” doplnil Schneider,,Bez něj to bylo trochu zvláštní, je to vůdce. Vypadá to, jako by tu byl vždy. Berete jej jako samozřejmost.”

Flames zvýšili své vedení na začátku druhé třetiny, kdy proměnili přesilovou hru. Na konci první části byl totiž vyloučen Kyle Palmieri za nedovolené bránění. Naopak Troy Brouwer za své napadení dvě minuty nedostal.

,,Bavil jsem se o tom s rozhodčím,” svěřil se Kyle Palmieri,,Myslím si, že jsme do toho šli oba stejně. Nejsem si ani vědom našeho kontaktu. Je zvláštní, že byl vyloučen jen jeden z nás. To, co Brouwer poté předvedl, bylo na vyloučení. Už to ale nebudu řešit. Stalo se, stalo. Nikdy s tím už nic neudělá.”

S konečným výsledkem nebyl nikdo spokojený, ani Taylor Hall, který mluvil o potřebě aktivnější hry.

,,Když jdete do třetí třetiny s vedením, musíte většinu těchto utkání vyhrát,” řekl účastník Utkání hvězd. ,,Přál bych si, abychom přišlápli pedál a přidali klidně ze dva góly. Nemuseli bychom tak do poslední minuty hrát pod takovým stresem.”

Podobného názoru byl i Adam Henrique.

,,Někdy se nám to zase vrací,” doplňoval Adam Henrique,,Pouze se bráníme a doufáme, že to vydrží. Mluvili jsme o tom, abychom zůstali u naší hry, ale nepovedlo se nám to. Měli bychom pro to vítězství jít a ne jen na něj čekat.”

Czech Media Services pro vás exkluzivně připravili rozhovor s Pavlem Zachou přímo z kabiny Devils!