Peklo / Reporty / V Prudential Center rozhodlo až prodloužení, šťastnější byly Plameny z Calgary

V Prudential Center rozhodlo až prodloužení, šťastnější byly Plameny z Calgary

Ďáblové vstupovali do utkání s vědomím toho, že již šest utkání v řadě na domácím stadionu nevyhráli. I přes špatný začátek se jim ovšem podařilo vyrovnat a dokonce dostat do vedení. Ve třetí třetině však inkasovali a utkání dospělo až do prodloužení. V něm byli úspěšnější právě hosté.

Hráči na to vlétli již od první minuty, na obou týmech bylo vidět, že se budou prát o body až do poslední minuty. V první třetině se hrál hodně otevřený hokej, jenž byl plný šancí, které však zůstávaly nevyužity. Devils předvedli velmi povedenou přesilovou hru, ale nedokázali ji i přes velký tlak využít a tak přišel trest. Příležitost totiž poté dostal soupeř, jenž se přesně v poslední sekundě početní výhody trefil. Sean Monahan tak rozhodl o tom, že první třetina dopadne lépe pro Plameny z Calgary.

Na jejím konci byl navíc vyloučen Palmieri, Devils tak začali druhou třetinu ve čtyřech. A hned po 22 sekundách inkasovali…Tvrdou střelou se prosadil Kris Versteeg. Ďáblové přidali, ale chybělo jim i trochu štěstíčka. To se na ně však usmálo krátce před polovinou utkání, kdy se u pravé tyče zjevil Adam Henrique a o brusli Elliota snížil na rozdíl jediné branky. O pár sekund později mohlo být dokonce vyrovnáno, ale Kyle Palmieri orazítkoval pouze tyč. To se však povedlo v následné přesilovce, kterou využil po dorážce Pavel Zacha. Na konci prostřední části se navíc domácí radovali ještě jednou. Hallovu střelu tečoval Woods, od něhož se puk odrazil do horní části hokejky Kylea Palmieriho a od ní do brány. I s kapkou štěstí tak Ďáblové šli do třetí třetiny s mírným náskokem.

Třetí třetinu rozehráli aktivněji hosté. Ti přidali na agresivitě a výsledkem byla i tvrdá srážka se Schneiderem. Po ní vznikla potyčka a oba týmy šly do čtyř, skóre se ovšem stále neměnilo. Hosté se však přeci jen dočkali. Rychlý protiútok zakončoval v 48. minutě průbojný Matt Stajan. Hra se poté hodně vyrovnala, ani jeden z týmů nechtěl udělat osudnou chybu. Obrany fungovaly na jedničku a utkání tak dospělo do prodloužení.

To bývá často loterie, kterou po přesné střele Mikaela Backlunda vyhráli hosté.

New Jersey Devils 3:4 (po prod.)  Calgary Flames

Branky: 29. Henrique (Wood), 32. Zacha (Cammalleri, Henrique), 40. Palmieri (Wood, Hall) – 18. Monahan (J. Gaudreau, Brodie), 21. Versteeg (Brodie, J. Gaudreau), 48. Stajan (Brodie, Ferland), 62. Backlund (Brodie, Frolík)

Vyloučení: 3-4 Využití: 2-1 V oslabení: 0-0  Střely celkově: 29-38

Tři hvězdy zápasu:

1. Mikael Backlund (CGY) – 1+0
2. Adam Henrique (NJD) – 1+1
3. Lance Bouma (CGY) – 0+0

Devils: Schneider (Kinkaid) – A. Greene (C), Severson, Quincey, Lovejoy, Helgeson, Santini – Hall, Zajac (A), Palmieri – Wood, Henrique (A), Cammalleri – Zacha, Josefson, Noesen – Blandisi, Kalinin, Parenteau.
Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Kulak, Engelland, Jokipakka – J. Gaudreau (A), Monahan (A), Brouwer – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Chiasson – Bouma, Stajan, Ferland.

Zajímavosti
1) Ďáblové před zápasem prohráli šest utkání na domácím ledě v řadě. Dnes se ji tak natáhli na sedm zápasů.
2) Kapitán Andy Greene se vrátil do sestavy poté, co dvanáct utkání vynechal kvůli zranění.
3) Na stadionech soupeřů jsou Devils třetím nejlépe hrajícím týmem v oslabení. Na jejich domácím území jsou však ze všech týmů nejhorší.
4) Travis Zajac byl zhruba v polovině první třetiny zasažen pukem do obličeje a okamžitě zamířil do šatny. Jeho místo nahradil Sergej Kalinin. Ve druhé třetině už byl ovšem zpátky na svém místě a připraven hrát.
5) Adam Henrique se prosadil ve třetím zápase za sebou.
6) Pavel Zacha dal za posledních 7 zápasů už o jeden gól více než v prvních 37 v sezoně.
7) 19. střela Devils přišla v čase 31:39 (gól) a na 20. jsme čekali do 39:05. V rozmezí od 39:05-39:36 New Jersey vyslalo 20. až 24. střelecký pokus, který byl zároveň dalším gólem.
8) T.J. Brodie si připsal asistenci u všech gólů svého týmu.